LAJMI I FUNDIT:

Targat RKS

153 Artikuj

Zyrtare, Kurti udhëton për në Bruksel – të hënën takohet me Vuçiqin

Zyrtare, Kurti udhëton për në Bruksel – të hënën takohet me Vuçiqin

Jehona Hulaj
Çështja e targave, SHBA shpreson për një marrëveshje Kosovë-Serbi në ditët në vijim

Çështja e targave, SHBA shpreson për një marrëveshje Kosovë-Serbi në ditët në vijim

Kosovë
Bislimi: S’ka pasur strategji çka do të ndodhë pas afatit 10 muajsh për targat

Bislimi: S’ka pasur strategji çka do të ndodhë pas afatit 10 muajsh për targat

Kosovë
Bislimi: Me BE-në po diskutohen 20 modalitete për targat

Bislimi: Me BE-në po diskutohen 20 modalitete për targat

Kosovë
Shqiptarët pritet të dalin me kandidat të përbashkët për kryetar të Mitrovicës së Veriut

Shqiptarët pritet të dalin me kandidat të përbashkët për kryetar të Mitrovicës së Veriut

Kosovë
Eksperti Musliu: Bandat kriminale në veri punojnë për Vuçiqin – targat ishin pretekst për presidentin serb që ta devijojë procesin e dialogut

Eksperti Musliu: Bandat kriminale në veri punojnë për Vuçiqin – targat ishin pretekst për presidentin serb që ta devijojë procesin e dialogut

Kosovë
Gazetarët e pyesin se çfarë do të ndodh pas të hënës, Bislimi: Vjen e marta – nuk jam “Nostradamus” jam zv.kryeministër

Gazetarët e pyesin se çfarë do të ndodh pas të hënës, Bislimi: Vjen e marta – nuk jam “Nostradamus” jam zv.kryeministër

Kosovë
BE në pritje të përgjigjes së Prishtinës rreth propozimit të ri për targat ilegale serbe

BE në pritje të përgjigjes së Prishtinës rreth propozimit të ri për targat ilegale serbe

Kosovë
Bislimi: Nuk ka pasur marrëveshje për targat në Bruksel – në takim nuk ishte Petkoviqi

Bislimi: Nuk ka pasur marrëveshje për targat në Bruksel – në takim nuk ishte Petkoviqi

Kosovë
Haliti: Kurti të shtyjë afatin për targat

Haliti: Kurti të shtyjë afatin për targat

Politikë
Pas takimit me Lajçakun, Bislimi: Biseduam opsionet e konvertimit të targave ilegale serbe

Pas takimit me Lajçakun, Bislimi: Biseduam opsionet e konvertimit të targave ilegale serbe

Kosovë
Kërkesa për shtyrje të afatit për targa, Lajçak pas takimit me Bislimin: Urgjentisht duhet gjetur një zgjidhje

Kërkesa për shtyrje të afatit për targa, Lajçak pas takimit me Bislimin: Urgjentisht duhet gjetur një zgjidhje

Kosovë
Marrëveshja për targat, flet zëdhënësi i BE-së: Jemi të gatshëm t’i presim Kurtin e Vuçiqin në Bruksel

Marrëveshja për targat, flet zëdhënësi i BE-së: Jemi të gatshëm t’i presim Kurtin e Vuçiqin në Bruksel

Kosovë
Kërkesa për shtyrje të afatit për targat – Bislimi në takim me Lajçakun në Bruksel

Kërkesa për shtyrje të afatit për targat – Bislimi në takim me Lajçakun në Bruksel

Kosovë
Haradinaj thotë se Kurti po ia paguan faturat Serbisë, përmend disa “shenja”

Haradinaj thotë se Kurti po ia paguan faturat Serbisë, përmend disa “shenja”

Politikë
Haradinaj: Duket sikur Kurti ka një skenar për të ndarë Kosovën

Haradinaj: Duket sikur Kurti ka një skenar për të ndarë Kosovën

Kosovë
Presidentja Osmani propozon 18 dhjetorin si datë për mbajtjen e zgjedhjeve në komunat e veriut

Presidentja Osmani propozon 18 dhjetorin si datë për mbajtjen e zgjedhjeve në komunat e veriut

Politikë
Situata në veri dhe takimi me Kurtin në Paris, Borrell u raporton sot ministrave të BE-së

Situata në veri dhe takimi me Kurtin në Paris, Borrell u raporton sot ministrave të BE-së

Kosovë
Bugajski: Sa më shumë që shtyhet njohja Kosovë-Serbi, aq më shumë Vuçiq do të destabilizojë rajonin

Bugajski: Sa më shumë që shtyhet njohja Kosovë-Serbi, aq më shumë Vuçiq do të destabilizojë rajonin

Kosovë
Veriu i Mitrovicës mbushet me grafite të reja, bëhet thirrje për rezistencë që nga 21 nëntori

Veriu i Mitrovicës mbushet me grafite të reja, bëhet thirrje për rezistencë që nga 21 nëntori

Kosovë
Ambasadori gjerman për situatën në veri: Absurde të rrezikosh një konflikt për targat

Ambasadori gjerman për situatën në veri: Absurde të rrezikosh një konflikt për targat

Kosovë
SHBA rithekson zhgënjimin që Kosova refuzoi kërkesën për shtyrjen e konvertimit të targave

SHBA rithekson zhgënjimin që Kosova refuzoi kërkesën për shtyrjen e konvertimit të targave

Kosovë
Përlaskaj: Kroacia sytë nga Kosova rreth situatës së fundit

Përlaskaj: Kroacia sytë nga Kosova rreth situatës së fundit

Siguri
Escobar: Kosova të përmbushë kërkesat për targat dhe Asociacionin

Escobar: Kosova të përmbushë kërkesat për targat dhe Asociacionin

Kosovë