LAJMI I FUNDIT:

Targat RKS

153 Artikuj

Çështja e targave u diskutua për gjashtë muaj në Bruksel, Kurti: Ishin tetë opsione – Serbia i refuzoi të gjitha

Çështja e targave u diskutua për gjashtë muaj në Bruksel, Kurti: Ishin tetë opsione – Serbia i refuzoi të gjitha

Kosovë
Borrell i kthehet temës së dialogut Kosovë-Serbi: Nuk jemi arbitër, por shumë më tepër se kaq

Borrell i kthehet temës së dialogut Kosovë-Serbi: Nuk jemi arbitër, por shumë më tepër se kaq

Kosovë
Kurti “ngrin” raportet me BE-në, SHBA-ja ndërmjetësuese me Brukselin

Kurti “ngrin” raportet me BE-në, SHBA-ja ndërmjetësuese me Brukselin

Kosovë
Ambasadori gjerman dhe ai francez i shkojnë në zyre Kurtit – kërkojnë gjetjen e zgjidhjes për targat brenda afatit 48 orësh

Ambasadori gjerman dhe ai francez i shkojnë në zyre Kurtit – kërkojnë gjetjen e zgjidhjes për targat brenda afatit 48 orësh

Kosovë
Ish-ministrja Meliza Haradinaj: Për BE-në marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është mision i komplikuar

Ish-ministrja Meliza Haradinaj: Për BE-në marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë është mision i komplikuar

Politikë
Çështja e targave ilegale, deputeti gjerman kritikon ashpër Bashkimin Evropian

Çështja e targave ilegale, deputeti gjerman kritikon ashpër Bashkimin Evropian

Politikë
Mushkolaj: Për targat, tash vendosin SHBA-të dhe Brukseli

Mushkolaj: Për targat, tash vendosin SHBA-të dhe Brukseli

Kosovë
Analisti amerikan: Kurti po i përdor targat për ta detyruar Serbinë të merret me çështje më madhore

Analisti amerikan: Kurti po i përdor targat për ta detyruar Serbinë të merret me çështje më madhore

Kosovë
Tahiri: Kurti po dramatizon çështjen e targave për të përgatitur opinionin për kompromise

Tahiri: Kurti po dramatizon çështjen e targave për të përgatitur opinionin për kompromise

Politikë
BE komenton shtyrjen e vendimit për targat për 48 orë nga Kurti: Do t’i vazhdojmë bisedimet për zgjidhje

BE komenton shtyrjen e vendimit për targat për 48 orë nga Kurti: Do t’i vazhdojmë bisedimet për zgjidhje

Kosovë
Zhvillimet në vend, ambasadori gjerman i shkon në zyre Osmanit

Zhvillimet në vend, ambasadori gjerman i shkon në zyre Osmanit

Kosovë
Ministri Tajani: Gjest pozitiv shtyrja e shqiptimit të gjobave për 48 orë nga ana e Kosovës, Italia e gatshme të ndihmojë në gjetjen e një zgjidhje

Ministri Tajani: Gjest pozitiv shtyrja e shqiptimit të gjobave për 48 orë nga ana e Kosovës, Italia e gatshme të ndihmojë në gjetjen e një zgjidhje

Kosovë
Rakiq paralajmëron protesta të serbëve në institucionet e Kosovës

Rakiq paralajmëron protesta të serbëve në institucionet e Kosovës

Kosovë
Franca reagon pas situatës së krijuar, i kërkon Kosovës që të pranojë propozimin e BE-së për targat

Franca reagon pas situatës së krijuar, i kërkon Kosovës që të pranojë propozimin e BE-së për targat

Kosovë
Çitaku thotë se situata është shumë serioze: Kryeministër a ke plan, si do të veprojmë nesër?

Çitaku thotë se situata është shumë serioze: Kryeministër a ke plan, si do të veprojmë nesër?

Kosovë
Komandanti i KFOR-it diskuton me Sveçlën për situatën në veri

Komandanti i KFOR-it diskuton me Sveçlën për situatën në veri

Siguri
LDK: Qeveria nuk duhet të sillet në atë mënyrë që Serbia të duket mirë dhe të fajësohet Kosova

LDK: Qeveria nuk duhet të sillet në atë mënyrë që Serbia të duket mirë dhe të fajësohet Kosova

Kosovë
Haradinaj i bën thirrje Kurtit të tërhiqet nga targat, kërkon seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit

Haradinaj i bën thirrje Kurtit të tërhiqet nga targat, kërkon seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit

Siguri
Osmani i reagon ashpër Borrellit, ia përmend 15 marrëveshjet e Brukselit që ka shkelur Serbia

Osmani i reagon ashpër Borrellit, ia përmend 15 marrëveshjet e Brukselit që ka shkelur Serbia

Kosovë
Stoltenberg për takimin Kurti-Vuçiq: Jemi të zhgënjyer, përshkallëzimi duhet të shmanget

Stoltenberg për takimin Kurti-Vuçiq: Jemi të zhgënjyer, përshkallëzimi duhet të shmanget

Siguri
EULEX-i nuk e zëvendëson Policinë e Kosovës në komunat e veriut

EULEX-i nuk e zëvendëson Policinë e Kosovës në komunat e veriut

Siguri
Ambasadori i Kosovës në Bruksel: Kosova e dha propozimin e vet, çuditërisht BE-ja e refuzoi

Ambasadori i Kosovës në Bruksel: Kosova e dha propozimin e vet, çuditërisht BE-ja e refuzoi

Kosovë
Hoti: Situata e krijuar pas takimit në Bruksel i përshtatet Serbisë, jo neve

Hoti: Situata e krijuar pas takimit në Bruksel i përshtatet Serbisë, jo neve

Kosovë
Vazhdon takimi urgjent Kurti e Vuçiq në Bruksel – ende nuk dihet nëse ka marrëveshje për targat

Vazhdon takimi urgjent Kurti e Vuçiq në Bruksel – ende nuk dihet nëse ka marrëveshje për targat

Kosovë