LAJMI I FUNDIT:

Targat e Serbisë

16 Artikuj

Bislimi: Nëse Serbia s’tregon konstruktivitet deri në mars për dialogun, Kosova nis shqiptimin e gjobave për targat ilegale

Bislimi: Nëse Serbia s’tregon konstruktivitet deri në mars për dialogun, Kosova nis shqiptimin e gjobave për targat ilegale

Kosovë
I digjet vetura me targa të Serbisë një personi në Mitrovicë

I digjet vetura me targa të Serbisë një personi në Mitrovicë

Kronika e Zezë
Konvertimi i targave në RKS – digjet edhe një veturë në Zveçan

Konvertimi i targave në RKS – digjet edhe një veturë në Zveçan

Kosovë
Qortimi për targat, njohësit e sigurisë: Zbatimi në komunat veriore do të jetë më problematik

Qortimi për targat, njohësit e sigurisë: Zbatimi në komunat veriore do të jetë më problematik

Donjeta Zeqiraj
Tërmkolli: Kurti “as me sheher as me Barilevë”, e la Kosovën pa targa dhe pa miq

Tërmkolli: Kurti “as me sheher as me Barilevë”, e la Kosovën pa targa dhe pa miq

Kosovë
Edhe BE-ja e zhgënjyer me vendimin e Qeverisë së Kosovës për targat

Edhe BE-ja e zhgënjyer me vendimin e Qeverisë së Kosovës për targat

Kosovë
Mosshtyrja e afatit për targat, SHBA thotë se është e zhgënjyer

Mosshtyrja e afatit për targat, SHBA thotë se është e zhgënjyer

Kosovë
Osmani për targat: Veprimet tona janë kundër bandave, presim mbështetje nga BE e SHBA

Osmani për targat: Veprimet tona janë kundër bandave, presim mbështetje nga BE e SHBA

Kosovë
Mosgatishmëria e serbëve për konvertimin e targave në RKS, MPB: Strukturat kriminale të Vuçiqit në veri po i frikësojnë qytetarët

Mosgatishmëria e serbëve për konvertimin e targave në RKS, MPB: Strukturat kriminale të Vuçiqit në veri po i frikësojnë qytetarët

Elfije Boletini
Reciprociteti për targa, Lajçak: Ka një afat prej dy muajsh për të gjetur një zgjidhje, propozuam disa ide

Reciprociteti për targa, Lajçak: Ka një afat prej dy muajsh për të gjetur një zgjidhje, propozuam disa ide

Kosovë
Qeveria informon ambasadat e huaja lidhur me vendimin për targat dhe letërnjoftimet e Serbisë (Dokument)

Qeveria informon ambasadat e huaja lidhur me vendimin për targat dhe letërnjoftimet e Serbisë (Dokument)

Kosovë
Vuçiq shkon më larg se Petkoviqi, “zbulon” se po planifikohet sulm në veri

Vuçiq shkon më larg se Petkoviqi, “zbulon” se po planifikohet sulm në veri

Kosovë
Reciprociteti për targa – gjithçka që ndodhi gjatë ditës së hënë në pikat kufitare Jarinjë dhe Bërnjak

Reciprociteti për targa – gjithçka që ndodhi gjatë ditës së hënë në pikat kufitare Jarinjë dhe Bërnjak

Kemajl Berisha
Gjuriqi demanton Tahirin: S’ka marrëveshje për targat

Gjuriqi demanton Tahirin: S’ka marrëveshje për targat

Politikë
Sipas këtij modeli do të mbulohen targat e Kosovës gjatë kalimit nëpër Serbi (Foto)

Sipas këtij modeli do të mbulohen targat e Kosovës gjatë kalimit nëpër Serbi (Foto)

Politikë
Shteti i pafuqishëm: Serbët në veri, ende me targa ilegale

Shteti i pafuqishëm: Serbët në veri, ende me targa ilegale

Politikë