LAJMI I FUNDIT:

Tajlandë

146 Artikuj

Pesë tërmetet më të fuqishme të shekullit XXI që goditën vendet e ndryshme të botës, njëri prej tyre ua mori jetën 230 mijë personave

Pesë tërmetet më të fuqishme të shekullit XXI që goditën vendet e ndryshme të botës, njëri prej tyre ua mori jetën 230 mijë personave

Evropa
Osmani në takim me bizneset e Tajlandës: Kosova me shumë mundësi për investime dhe me fuqi të re punëtore

Osmani në takim me bizneset e Tajlandës: Kosova me shumë mundësi për investime dhe me fuqi të re punëtore

Biznes
Mbi 20 kilogramë e dy metra e gjysmë i gjatë, pitoni futet në oborrin e një shtëpie në Tajlandë – “vjell” macen që e kishte gëlltitur

Mbi 20 kilogramë e dy metra e gjysmë i gjatë, pitoni futet në oborrin e një shtëpie në Tajlandë – “vjell” macen që e kishte gëlltitur

Interesante
E nervozuar që nuk e kishin informuar për punimet në ndërtesë, banorja ua preu litarët molerëve në Tajlandë

E nervozuar që nuk e kishin informuar për punimet në ndërtesë, banorja ua preu litarët molerëve në Tajlandë

Azia
Pamjet kapin momentin qesharak kur qeni vrapon në betonin e sapo shtruar duke lënë gjurmët e putrave

Pamjet kapin momentin qesharak kur qeni vrapon në betonin e sapo shtruar duke lënë gjurmët e putrave

Dështime
Burri në Tajlandë rrëmben njëvjeçaren dhe e dërgon në një shpellë – thotë se donte ta sakrifikonte për ‘shpirtrat pyjorë’

Burri në Tajlandë rrëmben njëvjeçaren dhe e dërgon në një shpellë – thotë se donte ta sakrifikonte për ‘shpirtrat pyjorë’

Azia
Shoferët e tronditur panë qërimin e hesapeve ndërmjet majmunëve

Shoferët e tronditur panë qërimin e hesapeve ndërmjet majmunëve

Kuriozitete
Momenti kur tajlandezi arriti të shmangte përplasjen nga një veturë që po vinte drejt tij

Momenti kur tajlandezi arriti të shmangte përplasjen nga një veturë që po vinte drejt tij

Fun Lajme
Burri i hidhëruar ‘i vë zjarrin makinës së ish-gruas së tij’ në Tajlandë, ndërsa ajo gjendet brenda me të dashurin e saj të ri

Burri i hidhëruar ‘i vë zjarrin makinës së ish-gruas së tij’ në Tajlandë, ndërsa ajo gjendet brenda me të dashurin e saj të ri

Fun Lajme
Klientët hynë në dyqan dhe panë “hardhucën më të madhe në botë”, duke u ngjitur në rafte

Klientët hynë në dyqan dhe panë “hardhucën më të madhe në botë”, duke u ngjitur në rafte

Fun Lajme
Pamjet shqetësuese tregojnë se si elefantët e rinj të lidhur me zinxhirë detyrohen të performojnë për turistët në Tajlandë

Pamjet shqetësuese tregojnë se si elefantët e rinj të lidhur me zinxhirë detyrohen të performojnë për turistët në Tajlandë

Interesante
Vështirë t’i besohet një veture me autopilot, Model 3 u përplas për një kamion të rrotulluar edhe pse shoferi ishte në timon

Vështirë t’i besohet një veture me autopilot, Model 3 u përplas për një kamion të rrotulluar edhe pse shoferi ishte në timon

Ngjarje
Foshnjat në Tajlandë pajisjen me “mini-mburoja” të fytyrës

Foshnjat në Tajlandë pajisjen me “mini-mburoja” të fytyrës

Nga Bota
Mbreti i Tajlandës e ka rezervuar në tërësi një hotel në Gjermani që të vetizolohet nga coronavirusi, për të qëndruar me ndihmësit dhe 20 shoqërueset e haremit

Mbreti i Tajlandës e ka rezervuar në tërësi një hotel në Gjermani që të vetizolohet nga coronavirusi, për të qëndruar me ndihmësit dhe 20 shoqërueset e haremit

Interesante
Ivanka Trump për presidente: Shanset janë më të mëdha se që mund të mendoni

Ivanka Trump për presidente: Shanset janë më të mëdha se që mund të mendoni

Nga Bota
Pinë gjakun e kobrave, hanë akrepat dhe merimangat – pamje nga stërvitja e marinsave amerikanë

Pinë gjakun e kobrave, hanë akrepat dhe merimangat – pamje nga stërvitja e marinsave amerikanë

Nga Bota
Anija pa destinacion, asnjë vend nuk e pranon sepse dyshohet se ka gripin vdekjeprurës

Anija pa destinacion, asnjë vend nuk e pranon sepse dyshohet se ka gripin vdekjeprurës

Nga Bota
Qëllohet për vdekje ushtari tajlandez që vrau së paku 26 persona dhe lëndoi 57 tjerë

Qëllohet për vdekje ushtari tajlandez që vrau së paku 26 persona dhe lëndoi 57 tjerë

Nga Bota
Masakra në Tajlandë – sulmuesi vrau 20 persona, ndërsa ushtria bastisi qendrën tregtare në kërkim të tij

Masakra në Tajlandë – sulmuesi vrau 20 persona, ndërsa ushtria bastisi qendrën tregtare në kërkim të tij

Nga Bota
Ushtari tajlandez vrau së paku 12 persona dhe sulmin e shfaqi drejtpërdrejt në Facebook, para se të bënte një selfie para qendrës tregtare që i vuri flakën

Ushtari tajlandez vrau së paku 12 persona dhe sulmin e shfaqi drejtpërdrejt në Facebook, para se të bënte një selfie para qendrës tregtare që i vuri flakën

Nga Bota
Refuzoi frutat që i jepte turisti, majmuni pranoi të merrte vetëm çipsat që i ofruan

Refuzoi frutat që i jepte turisti, majmuni pranoi të merrte vetëm çipsat që i ofruan

Fun Lajme
Shkencëtarët e shqetësuar me një virus vdekjeprurës të përhapur në Kinë, mendojnë se ka infektuar më se 4,500 persona

Shkencëtarët e shqetësuar me një virus vdekjeprurës të përhapur në Kinë, mendojnë se ka infektuar më se 4,500 persona

Nga Bota
Kamerat e sigurisë kapin momentin kur furgoni me turistët britanikë përplaset me rrethojat mbrojtëse në Tajlandë – ata nga goditja e madhe fluturojnë jashtë  

Kamerat e sigurisë kapin momentin kur furgoni me turistët britanikë përplaset me rrethojat mbrojtëse në Tajlandë – ata nga goditja e madhe fluturojnë jashtë  

Nga Bota
Për shkak të gjendjes së saj, Katie Price nuk kishte leje për t’i marrë fëmijët gjithë fëmijët në Tajlandë

Për shkak të gjendjes së saj, Katie Price nuk kishte leje për t’i marrë fëmijët gjithë fëmijët në Tajlandë

Po Flitet