LAJMI I FUNDIT:

SUV

53 Artikuj

Skoda feston prodhimin e tre milionë njësive të SUV-të

Skoda feston prodhimin e tre milionë njësive të SUV-të

Auto Lajme
BE-ja mund të prezantojë patentë të posaçme drejtimi për shoferët e SUV-ve

BE-ja mund të prezantojë patentë të posaçme drejtimi për shoferët e SUV-ve

Auto Lajme
Mansory e prezanton Mercedes-AMG G63 4×4 Squared me 850 kuaj/fuqi

Mansory e prezanton Mercedes-AMG G63 4×4 Squared me 850 kuaj/fuqi

Tunning
Rrjedhin imazhet e SUV-së re të qytetit Alfa Romeo, planifikohet të lansohet në 2024

Rrjedhin imazhet e SUV-së re të qytetit Alfa Romeo, planifikohet të lansohet në 2024

Modelet e Reja
Vetura e Google Street View përplaset gjatë ndjekjes nga policia amerikane

Vetura e Google Street View përplaset gjatë ndjekjes nga policia amerikane

Auto Fun
Lansimi i super-veturës me katër dyer të McLaren shtyhet të paktën deri në vitin 2028

Lansimi i super-veturës me katër dyer të McLaren shtyhet të paktën deri në vitin 2028

Auto Lajme
SUV-ja e parë elektrike e Aston Martin vjen zyrtarisht në vitin 2025

SUV-ja e parë elektrike e Aston Martin vjen zyrtarisht në vitin 2025

EVs
Toyota e re do të prezantohet me 26 qershor

Toyota e re do të prezantohet me 26 qershor

Modelet e Reja
GM investon mbi 2 miliardë dollarë në impiantet për veturat me motor me djegie

GM investon mbi 2 miliardë dollarë në impiantet për veturat me motor me djegie

Auto Lajme
Ford tërheq 125,000 automjete për shkak të dështimeve të motorit që mund të shkaktojnë zjarr

Ford tërheq 125,000 automjete për shkak të dështimeve të motorit që mund të shkaktojnë zjarr

Auto Lajme
Stellantis do të investojë 160 milionë euro për të sjell një SUV tërësisht elektrik

Stellantis do të investojë 160 milionë euro për të sjell një SUV tërësisht elektrik

Auto Lajme
Ford planifikon prodhimin e një SUV elektrik me 7 ulëse për tregun amerikan në mënyrë që të konkurrojë me Tesla dhe Kia

Ford planifikon prodhimin e një SUV elektrik me 7 ulëse për tregun amerikan në mënyrë që të konkurrojë me Tesla dhe Kia

Auto Lajme
Mini SUV-i elektrik, Baojun Yep që kushton shumë lirë – vjen me një ekran mbrapa si një ‘Smart Watch’ ku mund të ndani mesazhe me shoferët

Mini SUV-i elektrik, Baojun Yep që kushton shumë lirë – vjen me një ekran mbrapa si një ‘Smart Watch’ ku mund të ndani mesazhe me shoferët

Auto Lajme
Vetura më e lirë elektrike nga Skoda do të kushtojë 25 mijë euro – në treg do të dalë në vitin 2025

Vetura më e lirë elektrike nga Skoda do të kushtojë 25 mijë euro – në treg do të dalë në vitin 2025

Modelet e Reja
Aktivistë mjedisor shfryjnë gomat e 43 SUV-ve në një lagje të pasur në Boston

Aktivistë mjedisor shfryjnë gomat e 43 SUV-ve në një lagje të pasur në Boston

Amerika
Një aksident me veturë vret hipopotamin e Pablo Escobarit në Kolumbi

Një aksident me veturë vret hipopotamin e Pablo Escobarit në Kolumbi

Auto Fun
Renault Espace po transformohet në një SUV

Renault Espace po transformohet në një SUV

Auto Lajme
Thuhet se Alfa Romeo planifikon lansimin e një SUV-je të madhe elektrike për vitin 2028

Thuhet se Alfa Romeo planifikon lansimin e një SUV-je të madhe elektrike për vitin 2028

Modelet e Reja
Automjeti ndërpreu podcastin e dy blogerëve në Houston kur u përplas në xhamin e kafenesë ku po xhironin

Automjeti ndërpreu podcastin e dy blogerëve në Houston kur u përplas në xhamin e kafenesë ku po xhironin

Auto Lajme
Aston Martin po e përgatit veturën e saj të parë elektrike

Aston Martin po e përgatit veturën e saj të parë elektrike

Auto Lajme
Volkswagen do të ndërtojë fabrikën e saj të re në SHBA për prodhimin e kamionçinave dhe SUV-ve Scout

Volkswagen do të ndërtojë fabrikën e saj të re në SHBA për prodhimin e kamionçinave dhe SUV-ve Scout

Auto Lajme
Toyota planifikon prodhimin e një SUV-je ultra-luksoze për të rivalizuar Rolls-Royce Cullinan

Toyota planifikon prodhimin e një SUV-je ultra-luksoze për të rivalizuar Rolls-Royce Cullinan

Auto Lajme
GM ka filluar prodhimin e Hummer EV SUV

GM ka filluar prodhimin e Hummer EV SUV

EVs
Mercedes tërheq mbi 300 mijë SUV

Mercedes tërheq mbi 300 mijë SUV

Auto Lajme