LAJMI I FUNDIT:

Sulm

253 Artikuj

Sulm verbal ndaj gazetarëve në Shqipëri gjatë mbledhjes së PD-së, reagon rrjeti SafeJournalists

Sulm verbal ndaj gazetarëve në Shqipëri gjatë mbledhjes së PD-së, reagon rrjeti SafeJournalists

Shqipëri
Persona të panjohur sulmojnë dy vetura në Zveçan

Persona të panjohur sulmojnë dy vetura në Zveçan

Kosovë
Hajrullahu: Gazetarët po rrezikohen në veri, duhet të ketë reagime nga partitë politike dhe OJQ-të

Hajrullahu: Gazetarët po rrezikohen në veri, duhet të ketë reagime nga partitë politike dhe OJQ-të

Kosovë
Policia thotë se do të hetohen sulmet ndaj mediave në veri

Policia thotë se do të hetohen sulmet ndaj mediave në veri

Kosovë
Sulmohet taksi me të cilën po udhëtonte ekipi i REL-it

Sulmohet taksi me të cilën po udhëtonte ekipi i REL-it

Komunat
Tjetër sulm masiv, tetë të vrarë nga të shtënat në disa fshatra të Serbisë

Tjetër sulm masiv, tetë të vrarë nga të shtënat në disa fshatra të Serbisë

Serbia
Dy vëllezërit dënohen me burg dhe gjobë për tentim vrasjen dhe sulmin ndaj fqinjit të tyre

Dy vëllezërit dënohen me burg dhe gjobë për tentim vrasjen dhe sulmin ndaj fqinjit të tyre

Kosovë
Valon Syla flet pas sulmit: Jam libertarian me bindje, nuk më nevojitet paqja pa liri

Valon Syla flet pas sulmit: Jam libertarian me bindje, nuk më nevojitet paqja pa liri

Kosovë
Sulmohen me shok-bombë zyrtarët policorë në veri të Mitrovicës

Sulmohen me shok-bombë zyrtarët policorë në veri të Mitrovicës

Kosovë
Braçe: Sulmi ndaj Top Channel, më i egri ndaj një medie – nuk është ngjarje banale apo e lidhur me arsye banale e gjitha kjo!

Braçe: Sulmi ndaj Top Channel, më i egri ndaj një medie – nuk është ngjarje banale apo e lidhur me arsye banale e gjitha kjo!

Shqipëri
Sulmohet në Mitrovicë një qytetar nga Maqedonia e Veriut, ia thyejnë xhamin e veturës dhe i marrin telefonin, kuletën dhe dokumentet

Sulmohet në Mitrovicë një qytetar nga Maqedonia e Veriut, ia thyejnë xhamin e veturës dhe i marrin telefonin, kuletën dhe dokumentet

Kronika e Zezë
Aktivistët e PSD-së sulmojnë me tortë e qumësht Besnik Bislimin

Aktivistët e PSD-së sulmojnë me tortë e qumësht Besnik Bislimin

Kosovë
Arrestohet një grua në Fushë Kosovë pasi sulmoi ish-bashkëshortin

Arrestohet një grua në Fushë Kosovë pasi sulmoi ish-bashkëshortin

Kronika e Zezë
Babai që tentoi ta vrasë djalin e tij në Prishtinë dyshohet se ka probleme mendore

Babai që tentoi ta vrasë djalin e tij në Prishtinë dyshohet se ka probleme mendore

Kronika e Zezë
“Ka gjuajt në asfalt”, “nuk kishte asnjë motiv etnik”, avokati Kërveshi: Ky fakt e mbyll debatin për rastin në Shtërpcë  

“Ka gjuajt në asfalt”, “nuk kishte asnjë motiv etnik”, avokati Kërveshi: Ky fakt e mbyll debatin për rastin në Shtërpcë  

Kosovë
Ambasadori amerikan dënon sulmin ndaj dy të rinjve në Shtërpcë, përshëndet reagimin e shpejt të autoriteteve të sigurisë

Ambasadori amerikan dënon sulmin ndaj dy të rinjve në Shtërpcë, përshëndet reagimin e shpejt të autoriteteve të sigurisë

Kosovë
Policia jep detaje për sulmin ndaj një ekipi me gazetarë në Zubin Potok

Policia jep detaje për sulmin ndaj një ekipi me gazetarë në Zubin Potok

Kosovë
Qeni sulmon një femër në Gjakovë

Qeni sulmon një femër në Gjakovë

Kronika e Zezë
MPB: Nuk ka pasur kërcënime dhe sulm ndaj policëve në Haraçinë

MPB: Nuk ka pasur kërcënime dhe sulm ndaj policëve në Haraçinë

Maqedonia e Veriut
Sulmohen dy vajza të mitura në Istog

Sulmohen dy vajza të mitura në Istog

Kronika e Zezë
Sulmohet objekti i stacionit policor për mbikëqyrje kufitare në Jasenovik

Sulmohet objekti i stacionit policor për mbikëqyrje kufitare në Jasenovik

Siguri
Sulmi fizik dhe djegia e veturës së policit serb në veri, Prokuroria: Kryerësit janë të panjohur – nuk dihen motivet

Sulmi fizik dhe djegia e veturës së policit serb në veri, Prokuroria: Kryerësit janë të panjohur – nuk dihen motivet

Jehona Hulaj
Një vajzë u sulmua e ngacmua në Podujevë – pas tri vitesh e denoncon rastin, arrestohet i dyshuari

Një vajzë u sulmua e ngacmua në Podujevë – pas tri vitesh e denoncon rastin, arrestohet i dyshuari

Kronika e Zezë
Kanosi dhe sulmoi një 34 vjeçare, arrestohet i dyshuari nga Ferizaj

Kanosi dhe sulmoi një 34 vjeçare, arrestohet i dyshuari nga Ferizaj

Kronika e Zezë