LAJMI I FUNDIT:

Sulm kibernetik

162 Artikuj

Pse u bllokuan bankat dhe aeroportet në gjithë botën, flet eksperti i IT

Pse u bllokuan bankat dhe aeroportet në gjithë botën, flet eksperti i IT

Shqipëri
Media online “Sbunker” cak i një sulmi të sofistikuar kibernetik, reagon AGK

Media online “Sbunker” cak i një sulmi të sofistikuar kibernetik, reagon AGK

Kosovë
Çfarë janë sulmet DDoS dhe si të mbroheni prej tyre

Çfarë janë sulmet DDoS dhe si të mbroheni prej tyre

Lajme Teknologji
Dyshimet për sulm kibernetik në Shqipëri, reagon Policia e Shtetit

Dyshimet për sulm kibernetik në Shqipëri, reagon Policia e Shtetit

Shqipëri
Kishte ndodhur tetorin e kaluar, zbulohen për herë të parë detaje për një nga sulmet kibernetike më serioze ndonjëherë në SHBA

Kishte ndodhur tetorin e kaluar, zbulohen për herë të parë detaje për një nga sulmet kibernetike më serioze ndonjëherë në SHBA

Lajme Teknologji
Hakerët vjedhin të dhënat e përdoruesve të Activision

Hakerët vjedhin të dhënat e përdoruesve të Activision

Lajme Teknologji
Një grup hakerësh pretendojnë se kanë vjedhur 740 GB të dhëna nga Viber

Një grup hakerësh pretendojnë se kanë vjedhur 740 GB të dhëna nga Viber

Lajme Teknologji
Sulmi kibernetik në Shqipëri, instituti i statistikave ende jashtë funksionit, nuk dihet dëmi që kanë shkaktuar hakerat

Sulmi kibernetik në Shqipëri, instituti i statistikave ende jashtë funksionit, nuk dihet dëmi që kanë shkaktuar hakerat

Shqipëri
Hakerat sulmojnë agjencinë e statistikave në Shqipëri

Hakerat sulmojnë agjencinë e statistikave në Shqipëri

Shqipëri
Drejtori i FBI-së i shqetësuar për një sulm të mundshëm kibernetik nga kinezët

Drejtori i FBI-së i shqetësuar për një sulm të mundshëm kibernetik nga kinezët

Evropa
Çfarë dihet për pretendimin e Microsoft se ishte cak i një sulmi kibernetik të hakerëve që mbështeten nga Rusia?

Çfarë dihet për pretendimin e Microsoft se ishte cak i një sulmi kibernetik të hakerëve që mbështeten nga Rusia?

Lajme Teknologji
Bizneset shqiptare të shqetësuara për sigurinë kibernetike

Bizneset shqiptare të shqetësuara për sigurinë kibernetike

Shqipëri
Hakerat sulmojnë faqet qeveritare në Shqipëri, AKSHI: Situata është në normalitet

Hakerat sulmojnë faqet qeveritare në Shqipëri, AKSHI: Situata është në normalitet

Shqipëri
Kuvendi i Shqipërisë thotë se cak i sulmit kibernetik ishte fshirja e të dhënave

Kuvendi i Shqipërisë thotë se cak i sulmit kibernetik ishte fshirja e të dhënave

Shqipëri
Hakerët kinez kanë fituar qasje në email-in e ambasadorit amerikan në Pekin

Hakerët kinez kanë fituar qasje në email-in e ambasadorit amerikan në Pekin

Lajme Teknologji
Prokuroria e Prishtinës ngrit aktakuzë kundër një personi për sulm kibernetik

Prokuroria e Prishtinës ngrit aktakuzë kundër një personi për sulm kibernetik

Kosovë


mob5