LAJMI I FUNDIT:

Suedia

621 Artikuj

Suedia lejon djegien e Kuranit jashtë një xhamie në ditën e Kurban Bajramit

Suedia lejon djegien e Kuranit jashtë një xhamie në ditën e Kurban Bajramit

Evropa
Suedia do të bëhet anëtare e NATO-s, thotë kryeministri suedez

Suedia do të bëhet anëtare e NATO-s, thotë kryeministri suedez

Evropa
Stoltenberg: Kam folur me Erdoganin, është dakordur për takim me suedezët

Stoltenberg: Kam folur me Erdoganin, është dakordur për takim me suedezët

Evropa
“Pajisja doli nga shinat”, një i vdekur dhe disa të lënduar pas një aksidenti në një park lojërash në Stokholm të Suedisë

“Pajisja doli nga shinat”, një i vdekur dhe disa të lënduar pas një aksidenti në një park lojërash në Stokholm të Suedisë

Evropa
Turqia po vazhdon ta bllokojë Suedinë: Nuk ka anëtarësim në NATO pa i dorëzuar ‘terroristët’ kurdë

Turqia po vazhdon ta bllokojë Suedinë: Nuk ka anëtarësim në NATO pa i dorëzuar ‘terroristët’ kurdë

Turqia
Ministri i Jashtëm suedez i bëri thirrje Turqisë që të miratojë kandidaturën e saj për në NATO

Ministri i Jashtëm suedez i bëri thirrje Turqisë që të miratojë kandidaturën e saj për në NATO

Evropa
Një sulm ushtarak rus kundër Suedisë “nuk mund të përjashtohet”, thotë një raport

Një sulm ushtarak rus kundër Suedisë “nuk mund të përjashtohet”, thotë një raport

Nga Bota
Beyonce po akuzohet se ka shkaktuar rritje të inflacionit në Suedi

Beyonce po akuzohet se ka shkaktuar rritje të inflacionit në Suedi

Po Flitet
Erdogan i thotë Suedisë ‘të mos presin shumë’ nga samiti i NATO-s në korrik

Erdogan i thotë Suedisë ‘të mos presin shumë’ nga samiti i NATO-s në korrik

Nga Bota
Gjermanët japin më së shumti bakshishe – kush janë më dorështrënguar?

Gjermanët japin më së shumti bakshishe – kush janë më dorështrënguar?

Interesante
Gjashtë vendet në botë ku dielli nuk perëndon për më shumë se 70 ditë në vit

Gjashtë vendet në botë ku dielli nuk perëndon për më shumë se 70 ditë në vit

Kuriozitete
Pamje panoramike, ajër të pastër dhe adrenalinë – shtigjet më të mira për çiklizëm në Evropë

Pamje panoramike, ajër të pastër dhe adrenalinë – shtigjet më të mira për çiklizëm në Evropë

Evropa
Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet “Kampionati Evropian i Seksit”

Seksi shpallet sport në Suedi, javën e ardhshme organizohet “Kampionati Evropian i Seksit”

Interesante
Stoltenberg, Erdoganit: Suedia i ka përmbushur obligimet për anëtarësim në NATO

Stoltenberg, Erdoganit: Suedia i ka përmbushur obligimet për anëtarësim në NATO

Turqia
Të paktën tre të plagosur pas një sulmi me thikë pranë një shkolle në Suedi

Të paktën tre të plagosur pas një sulmi me thikë pranë një shkolle në Suedi

Evropa
Stoltenberg do të udhëtojë në Ankara për të diskutuar anëtarësimin e Suedisë në NATO

Stoltenberg do të udhëtojë në Ankara për të diskutuar anëtarësimin e Suedisë në NATO

Evropa
Një kompani startup suedeze dëshiron të ofrojë makina të vogla që pritet të kushtojnë 11,000 dollarë

Një kompani startup suedeze dëshiron të ofrojë makina të vogla që pritet të kushtojnë 11,000 dollarë

EVs
Aktivistët suedez për ndryshimet klimatike futen në mes të shfaqjes së vallëzimit, kameramani i godet ata me kran

Aktivistët suedez për ndryshimet klimatike futen në mes të shfaqjes së vallëzimit, kameramani i godet ata me kran

Fun Lajme
Suedia shpreson t’i bashkohet NATO-s në samitin e muajit korrik

Suedia shpreson t’i bashkohet NATO-s në samitin e muajit korrik

Evropa
Bislimi u prit nga ministrja për Çështje Evropiane të Suedisë, njëra nga nënshkrueset e aktit të liberalizimit të vizave të Kosovës

Bislimi u prit nga ministrja për Çështje Evropiane të Suedisë, njëra nga nënshkrueset e aktit të liberalizimit të vizave të Kosovës

Kosovë
Ish-deputetja suedeze i bashkohet ushtrisë ukrainase, tregon pse e bëri një gjë të tillë

Ish-deputetja suedeze i bashkohet ushtrisë ukrainase, tregon pse e bëri një gjë të tillë

Nga Bota
Norvegjia kritikon reagimin e Suedisë pasi lëshimi i raketës kërkimore shkoi keq

Norvegjia kritikon reagimin e Suedisë pasi lëshimi i raketës kërkimore shkoi keq

Evropa
Suedia lëshon një raketë kërkimore, ajo aksidentalisht bie në Norvegji

Suedia lëshon një raketë kërkimore, ajo aksidentalisht bie në Norvegji

Evropa
Polestar do të hapë objektin e ri të kërkimit dhe zhvillimit në ish-fabrikën e Saab

Polestar do të hapë objektin e ri të kërkimit dhe zhvillimit në ish-fabrikën e Saab

Auto Lajme