LAJMI I FUNDIT:

Suedia

634 Artikuj

10 vendet me dërgesat më të mëdha të remitencave në Kosovë

10 vendet me dërgesat më të mëdha të remitencave në Kosovë

Albert Spahiu
Suedia do ta ndihmojë Kosovën për regjistrimin e pronave

Suedia do ta ndihmojë Kosovën për regjistrimin e pronave

Të Tjera
​Suedia thërret ambasadorin rus pas akuzave për gazin nervor

​Suedia thërret ambasadorin rus pas akuzave për gazin nervor

Nga Bota
Kërceu nga kati i 24-të, parashuta dështoi të hapej – se shpëton, askush nuk do ta besonte! (Video)

Kërceu nga kati i 24-të, parashuta dështoi të hapej – se shpëton, askush nuk do ta besonte! (Video)

Nga Bota
Suedia do ta përkrah Kosovën në projektin ‘Protax 2’

Suedia do ta përkrah Kosovën në projektin ‘Protax 2’

Financa
Suedezët të parët për jetëgjatësinë e punës në BE, italianët të fundit

Suedezët të parët për jetëgjatësinë e punës në BE, italianët të fundit

Të Tjera
Reagoi ndaj sulmit seksual, adoleshentja e pëson keq – përveçse me grusht, ajo goditet edhe me shishe qelqi në kokë (Foto,+18)

Reagoi ndaj sulmit seksual, adoleshentja e pëson keq – përveçse me grusht, ajo goditet edhe me shishe qelqi në kokë (Foto,+18)

Nga Bota
Suedia shpërndan rreth 5 milionë broshura – u tregon qytetarëve se si të përgatiten për luftë!

Suedia shpërndan rreth 5 milionë broshura – u tregon qytetarëve se si të përgatiten për luftë!

Nga Bota
Euro mbush nëntëmbëdhjetë

Euro mbush nëntëmbëdhjetë

Të Tjera
Dhia që ndan suedezët: Qyteti i vogël në betejën e madhe mes krishterimit dhe paganizmit (Video)

Dhia që ndan suedezët: Qyteti i vogël në betejën e madhe mes krishterimit dhe paganizmit (Video)

Nga Bota
Suedi, minibusët pa shoferë nga muaji i ardhshëm

Suedi, minibusët pa shoferë nga muaji i ardhshëm

Auto Lajme
Dëshironi të udhëtoni diku ku flitet anglishtja? Në këto shtete vendasit flasin rrjedhshëm anglishten

Dëshironi të udhëtoni diku ku flitet anglishtja? Në këto shtete vendasit flasin rrjedhshëm anglishten

Udhëtime
Koreja e Veriut i ka vjedhur tinëzisht nga Suedia njëmijë Volvo (Foto)

Koreja e Veriut i ka vjedhur tinëzisht nga Suedia njëmijë Volvo (Foto)

Nga Bota
Brenda bunkerit të fshehtë të ndërtuar në malet e Suedisë gjatë Luftës së Ftohtë (Foto/Video)

Brenda bunkerit të fshehtë të ndërtuar në malet e Suedisë gjatë Luftës së Ftohtë (Foto/Video)

Nga Bota
Xhaferi: Suedia mbështet Maqedoninë në rrugën e eurointegrimeve

Xhaferi: Suedia mbështet Maqedoninë në rrugën e eurointegrimeve

Bashkim Iljazi
Xhaferi për vizitë të parë zyrtare në Suedi

Xhaferi për vizitë të parë zyrtare në Suedi

Maqedonia e Veriut
Rikthehet frika e luftës bërthamore: Shtetet e fuqishme vazhdojnë me ndërtimin e strehimoreve (Video)

Rikthehet frika e luftës bërthamore: Shtetet e fuqishme vazhdojnë me ndërtimin e strehimoreve (Video)

Nga Bota
10 shtetet me pasaportat më të fuqishme për vitin 2017

10 shtetet me pasaportat më të fuqishme për vitin 2017

Lifestyle
Suedia shteti i parë që do ta heq keshin

Suedia shteti i parë që do ta heq keshin

Financa
Suedia dhe Finlanda mbështesin Maqedoninë për integrim në BE

Suedia dhe Finlanda mbështesin Maqedoninë për integrim në BE

Bashkim Iljazi
Përfshihet nga zjarri një xhami në Suedi, dyshohet se ishte diçka e qëllimshme (Foto/Video)

Përfshihet nga zjarri një xhami në Suedi, dyshohet se ishte diçka e qëllimshme (Foto/Video)

Nga Bota
“Il Giornale”: Suedia kërkon luftë me Rusinë

“Il Giornale”: Suedia kërkon luftë me Rusinë

Nga Bota
Dy principet të cilat i bëjnë skandinavët njerëzit më të lumtur në botë

Dy principet të cilat i bëjnë skandinavët njerëzit më të lumtur në botë

Këshilla Lifestyle
Suedia do të dëbojë 106-vjeçaren e verbër në Afganistan

Suedia do të dëbojë 106-vjeçaren e verbër në Afganistan

Nga Bota