LAJMI I FUNDIT:

Suedia

618 Artikuj

Një grup të rinjsh të maskuar i vënë flakën 100 veturave në katër qytetet kryesore të Suedisë, reagon ashpër kryeministri suedez (Video)

Një grup të rinjsh të maskuar i vënë flakën 100 veturave në katër qytetet kryesore të Suedisë, reagon ashpër kryeministri suedez (Video)

Nga Bota
Suedia i përgjigjet rrezikut rus, blen raketa amerikane “Patriot”

Suedia i përgjigjet rrezikut rus, blen raketa amerikane “Patriot”

Nga Bota
Amerikanët dhe gjermanët nuk e kanë më pasaportën “më të fuqishme”

Amerikanët dhe gjermanët nuk e kanë më pasaportën “më të fuqishme”

Nga Bota
Nuk ka ndodhur prej vitit 1975, Suedia mobilizon ushtrinë vullnetare

Nuk ka ndodhur prej vitit 1975, Suedia mobilizon ushtrinë vullnetare

Nga Bota
Gjermania kishte pasaportën më të fuqishme në botë gjatë pesë viteve të fundit, sivjet humbi primatin (Foto)

Gjermania kishte pasaportën më të fuqishme në botë gjatë pesë viteve të fundit, sivjet humbi primatin (Foto)

Nga Bota
“Sa të rrezikshëm janë myslimanët?”: Artikulli i priftit suedez me rekord të pëlqimit dhe shpërndarjes në rrjetet sociale

“Sa të rrezikshëm janë myslimanët?”: Artikulli i priftit suedez me rekord të pëlqimit dhe shpërndarjes në rrjetet sociale

Nga Bota
​Suedia i këshillon qytetarët se si të veprojnë në rast lufte

​Suedia i këshillon qytetarët se si të veprojnë në rast lufte

Nga Bota
I ndërron emrin djalit, pas gabimit në tatuazh

I ndërron emrin djalit, pas gabimit në tatuazh

Dështime
10 vendet me dërgesat më të mëdha të remitencave në Kosovë

10 vendet me dërgesat më të mëdha të remitencave në Kosovë

Albert Spahiu
Suedia do ta ndihmojë Kosovën për regjistrimin e pronave

Suedia do ta ndihmojë Kosovën për regjistrimin e pronave

Të Tjera
​Suedia thërret ambasadorin rus pas akuzave për gazin nervor

​Suedia thërret ambasadorin rus pas akuzave për gazin nervor

Nga Bota
Kërceu nga kati i 24-të, parashuta dështoi të hapej – se shpëton, askush nuk do ta besonte! (Video)

Kërceu nga kati i 24-të, parashuta dështoi të hapej – se shpëton, askush nuk do ta besonte! (Video)

Nga Bota
Suedia do ta përkrah Kosovën në projektin ‘Protax 2’

Suedia do ta përkrah Kosovën në projektin ‘Protax 2’

Financa
Suedezët të parët për jetëgjatësinë e punës në BE, italianët të fundit

Suedezët të parët për jetëgjatësinë e punës në BE, italianët të fundit

Të Tjera
Reagoi ndaj sulmit seksual, adoleshentja e pëson keq – përveçse me grusht, ajo goditet edhe me shishe qelqi në kokë (Foto,+18)

Reagoi ndaj sulmit seksual, adoleshentja e pëson keq – përveçse me grusht, ajo goditet edhe me shishe qelqi në kokë (Foto,+18)

Nga Bota
Suedia shpërndan rreth 5 milionë broshura – u tregon qytetarëve se si të përgatiten për luftë!

Suedia shpërndan rreth 5 milionë broshura – u tregon qytetarëve se si të përgatiten për luftë!

Nga Bota
Euro mbush nëntëmbëdhjetë

Euro mbush nëntëmbëdhjetë

Të Tjera
Dhia që ndan suedezët: Qyteti i vogël në betejën e madhe mes krishterimit dhe paganizmit (Video)

Dhia që ndan suedezët: Qyteti i vogël në betejën e madhe mes krishterimit dhe paganizmit (Video)

Nga Bota
Suedi, minibusët pa shoferë nga muaji i ardhshëm

Suedi, minibusët pa shoferë nga muaji i ardhshëm

Auto Lajme
Dëshironi të udhëtoni diku ku flitet anglishtja? Në këto shtete vendasit flasin rrjedhshëm anglishten

Dëshironi të udhëtoni diku ku flitet anglishtja? Në këto shtete vendasit flasin rrjedhshëm anglishten

Udhëtime
Koreja e Veriut i ka vjedhur tinëzisht nga Suedia njëmijë Volvo (Foto)

Koreja e Veriut i ka vjedhur tinëzisht nga Suedia njëmijë Volvo (Foto)

Nga Bota
Brenda bunkerit të fshehtë të ndërtuar në malet e Suedisë gjatë Luftës së Ftohtë (Foto/Video)

Brenda bunkerit të fshehtë të ndërtuar në malet e Suedisë gjatë Luftës së Ftohtë (Foto/Video)

Nga Bota
Xhaferi: Suedia mbështet Maqedoninë në rrugën e eurointegrimeve

Xhaferi: Suedia mbështet Maqedoninë në rrugën e eurointegrimeve

Bashkim Iljazi
Xhaferi për vizitë të parë zyrtare në Suedi

Xhaferi për vizitë të parë zyrtare në Suedi

Maqedonia e Veriut