LAJMI I FUNDIT:

Suedi

112 Artikuj

Universiteti Publik në Suedi me kurs për mësues të gjuhës shqipe

Universiteti Publik në Suedi me kurs për mësues të gjuhës shqipe

Kosovë
Braktisi dy vajzat e saj të mitura në Suedi për të kërkuar azil, ndalohet 36-vjeçarja në Rinas

Braktisi dy vajzat e saj të mitura në Suedi për të kërkuar azil, ndalohet 36-vjeçarja në Rinas

Shqipëri
SHBA-ja e bindur që Suedia dhe Finlanda së shpejti të bëhen anëtarë të NATO-s

SHBA-ja e bindur që Suedia dhe Finlanda së shpejti të bëhen anëtarë të NATO-s

Nga Bota
Aida Birinxhiku, 23 vjeçarja nga Kosova që po shkëlqen në fushatën e partisë Socialdemokrate në garë për deputete në parlamentin Suedez

Aida Birinxhiku, 23 vjeçarja nga Kosova që po shkëlqen në fushatën e partisë Socialdemokrate në garë për deputete në parlamentin Suedez

Kosovë
Shqipron Kuliqi, shembull i suksesit – shikimi i dobësuar nuk e ndaloi të triumfojë në arenën ndërkombëtare me sportin ‘Goalball’

Shqipron Kuliqi, shembull i suksesit – shikimi i dobësuar nuk e ndaloi të triumfojë në arenën ndërkombëtare me sportin ‘Goalball’

Meridiana Statovci
Pacienti me arrest kardiak u shpëtua falë një droni

Pacienti me arrest kardiak u shpëtua falë një droni

Lajme Teknologji
Xhaçka nga Stokholmi: Shqipëria mbështet rolin e grave në forcimin e paqes dhe sigurisë

Xhaçka nga Stokholmi: Shqipëria mbështet rolin e grave në forcimin e paqes dhe sigurisë

Shqipëri
U mori 7500 euro kinse do tu rregullonte vizat e punës për në Suedi, arrestohet e dyshuara nga Mitrovica

U mori 7500 euro kinse do tu rregullonte vizat e punës për në Suedi, arrestohet e dyshuara nga Mitrovica

Kronika e Zezë
Suedia rikthen masat kufizuese ndaj Shqipërisë pas rritjes së infektimeve me COVID-19

Suedia rikthen masat kufizuese ndaj Shqipërisë pas rritjes së infektimeve me COVID-19

Shqipëri
Dafina Zeqiri nominohet për çmimin e rëndësishëm të eksportit muzikor nga Qeveria Suedeze

Dafina Zeqiri nominohet për çmimin e rëndësishëm të eksportit muzikor nga Qeveria Suedeze

Muzikë
Këto janë shtetet më të pasura dhe më të varfra në Bashkimin Evropian

Këto janë shtetet më të pasura dhe më të varfra në Bashkimin Evropian

Botë
Rusia përmes lajmeve të rreme po pengon vaksinimin e suedezëve

Rusia përmes lajmeve të rreme po pengon vaksinimin e suedezëve

Evropa
Suedia, Finlanda dhe Norvegjia vendet më të mira në botë për gratë që punojnë

Suedia, Finlanda dhe Norvegjia vendet më të mira në botë për gratë që punojnë

Të Tjera
Suedezi Christian Dmitrievsky i ndihmuar nga diplomati Yevgeny Umerenko kishte spiunuar në favor të Rusisë

Suedezi Christian Dmitrievsky i ndihmuar nga diplomati Yevgeny Umerenko kishte spiunuar në favor të Rusisë

Evropa
Suedia e dënon me 10 vjet burg një rus që deshi ta mbyste me çekan kritikun e presidentit çeçen Ramzan Kadyrov

Suedia e dënon me 10 vjet burg një rus që deshi ta mbyste me çekan kritikun e presidentit çeçen Ramzan Kadyrov

Evropa
Ibra shpenzon tre milionë euro për një pyll në Suedi

Ibra shpenzon tre milionë euro për një pyll në Suedi

Ndërkombëtare
Udhëtarëve në një stacion të autobusëve në Suedi u lëshohet pornografi

Udhëtarëve në një stacion të autobusëve në Suedi u lëshohet pornografi

Fun Lajme
Pse Qeveria suedeze rekomandon që popullata e moshuar të mos izolohet nga pandemia COVID-19?

Pse Qeveria suedeze rekomandon që popullata e moshuar të mos izolohet nga pandemia COVID-19?

Evropa
Shpallen fituesit e Nobelit për Ekonomi, fitojnë dy amerikanë për kontributin në Teorinë e Ankandeve

Shpallen fituesit e Nobelit për Ekonomi, fitojnë dy amerikanë për kontributin në Teorinë e Ankandeve

Botë
Banka suedeze do të largojë 1 mijë punëtorë dhe do të mbyllë 180 degë

Banka suedeze do të largojë 1 mijë punëtorë dhe do të mbyllë 180 degë

Botë
Hetim ndaj Ibrahimovicit për shkeljen e rregullave për COVID-19 në Suedi

Hetim ndaj Ibrahimovicit për shkeljen e rregullave për COVID-19 në Suedi

Ndërkombëtare
I gjithë fshati suedez në shitje për 7 milionë dollarë

I gjithë fshati suedez në shitje për 7 milionë dollarë

Interesante
Norvegjia dhe Danimarka do t’i hapin kufijtë, nuk do t’jua lejojnë hyrjen turistëve nga Suedia

Norvegjia dhe Danimarka do t’i hapin kufijtë, nuk do t’jua lejojnë hyrjen turistëve nga Suedia

Nga Bota
Plani gjermano-francez i rindërtimit dhe kritikët e tij

Plani gjermano-francez i rindërtimit dhe kritikët e tij

Nga Bota