LAJMI I FUNDIT:

Studentët

183 Artikuj

Universiteti i Cyrihut ofron deri në 6000 franga për studentët e prekur ekonomikisht nga coronavirusi

Universiteti i Cyrihut ofron deri në 6000 franga për studentët e prekur ekonomikisht nga coronavirusi

Nga Bota
Me aksion simbolik para Qeverisë, studentët shprehin shqetësimin për raportet Kosovë-ShBA

Me aksion simbolik para Qeverisë, studentët shprehin shqetësimin për raportet Kosovë-ShBA

Kosovë
​Studentët e UP-së: Universiteti nuk mundë të funksionoj pa ne

​Studentët e UP-së: Universiteti nuk mundë të funksionoj pa ne

Kosovë
Studentët me mesazh për deputetët: Le të mësojmë pak se boll doktoruam

Studentët me mesazh për deputetët: Le të mësojmë pak se boll doktoruam

Kosovë
Studentë ndërkombëtarë të Venedikut dhe Vjenës vizitojnë KFOR-in

Studentë ndërkombëtarë të Venedikut dhe Vjenës vizitojnë KFOR-in

Kosovë
Studentët protestë para Kuvendit: Boll luajtët me ne

Studentët protestë para Kuvendit: Boll luajtët me ne

Kosovë
Moment i pabesueshëm: Studentët iranianë nuk pranojnë të shkelin flamujt e SHBA-së dhe Izraelit

Moment i pabesueshëm: Studentët iranianë nuk pranojnë të shkelin flamujt e SHBA-së dhe Izraelit

Nga Bota
Ligji i ri në Filipine detyron të gjithë nxënësit dhe studentët të mbjellin 10 fidane, nëse dëshirojnë të diplomojnë

Ligji i ri në Filipine detyron të gjithë nxënësit dhe studentët të mbjellin 10 fidane, nëse dëshirojnë të diplomojnë

Nga Bota
Pensionisti që po luftonte me vetminë shpërthen në lot, kur studentët i shkuan në shtëpi – duke i bërë një befasi

Pensionisti që po luftonte me vetminë shpërthen në lot, kur studentët i shkuan në shtëpi – duke i bërë një befasi

Fun
Bytyqi: Anulohet vendimi i MASHT-it për bursat

Bytyqi: Anulohet vendimi i MASHT-it për bursat

Kosovë
Shkaku i mungesës së bursave, studentët e Edukimit nesër bojkotojnë mësimin

Shkaku i mungesës së bursave, studentët e Edukimit nesër bojkotojnë mësimin

Kosovë
Studentët kërkojnë anulimin e konkursit për bursa, paralajmërojnë ndërprerje të mësimit

Studentët kërkojnë anulimin e konkursit për bursa, paralajmërojnë ndërprerje të mësimit

Arsim
Studentët sërish protestojnë për bursat

Studentët sërish protestojnë për bursat

Arsim
Protestojnë studentët e Arteve, të pakënaqur me konkursin për bursat

Protestojnë studentët e Arteve, të pakënaqur me konkursin për bursat

Kosovë
Detyrojnë studentët të vendosin kuti kartoni në kokë për të mos kopjuar, menaxhmenti i fakultetit në Indi kërkon falje pas publikimit të imazheve

Detyrojnë studentët të vendosin kuti kartoni në kokë për të mos kopjuar, menaxhmenti i fakultetit në Indi kërkon falje pas publikimit të imazheve

Interesante
Studentet në kërkim të ndihmës financiare nga dashnorë të pasur – Zëri i Amerikës sjell rrëfimet e disa prej tyre

Studentet në kërkim të ndihmës financiare nga dashnorë të pasur – Zëri i Amerikës sjell rrëfimet e disa prej tyre

Nga Bota
Studentët ballafaqohen me sfida të financimit për studime

Studentët ballafaqohen me sfida të financimit për studime

Arsim
Universiteti i Gjilanit hap konkurs plotësues për pranimin e studentëve të rinj

Universiteti i Gjilanit hap konkurs plotësues për pranimin e studentëve të rinj

Kosovë
Hapet konkursi për pranimin e studentëve në konvikte dhe mensë, këtë vit do të pranohen 4 mijë të tillë

Hapet konkursi për pranimin e studentëve në konvikte dhe mensë, këtë vit do të pranohen 4 mijë të tillë

Kosovë
Ministri Bytyqi kërkoi zbatimin e vendimit për rritjen e numrit të studentëve të rinj në mjekësi

Ministri Bytyqi kërkoi zbatimin e vendimit për rritjen e numrit të studentëve të rinj në mjekësi

Kosovë
Vendimi i MASHT-it për rritjen e numrit të studentëve në Fakultetin e Mjekësisë ende nuk është zbatuar

Vendimi i MASHT-it për rritjen e numrit të studentëve në Fakultetin e Mjekësisë ende nuk është zbatuar

Valdete Berisha
Haradinaj: Kosova po shndërrohet në partner serioz për paqe e prosperitet

Haradinaj: Kosova po shndërrohet në partner serioz për paqe e prosperitet

Kosovë
Posta e Kosovës në përkrahje të studentëve, nënshkruan marrëveshje me studentët për mësim praktik

Posta e Kosovës në përkrahje të studentëve, nënshkruan marrëveshje me studentët për mësim praktik

Ekonomi
Haradinaj: Shpresoj se dialogu do të sjellë njohje të kufijve nga Serbia

Haradinaj: Shpresoj se dialogu do të sjellë njohje të kufijve nga Serbia

Kosovë