LAJMI I FUNDIT:

Studentë

39 Artikuj

Videoja e fundit e studentes amerikane që zbuloi gabimin e saj, i telefonoi taksisë dhe u fut gabimisht në veturë tjetër – aty mori fund gjithçka

Videoja e fundit e studentes amerikane që zbuloi gabimin e saj, i telefonoi taksisë dhe u fut gabimisht në veturë tjetër – aty mori fund gjithçka

Amerika
UP-ja shpall konkurs plotësues për pranimin e studentëve të rinj 2022-23

UP-ja shpall konkurs plotësues për pranimin e studentëve të rinj 2022-23

Arsim
Diplomohen 51 studentë të Fakultetit të Sigurisë Publike

Diplomohen 51 studentë të Fakultetit të Sigurisë Publike

Siguri
​Dhjetëra studentë të “KEDS Academy” nisin praktikën në KEDS

​Dhjetëra studentë të “KEDS Academy” nisin praktikën në KEDS

Ekonomi
Sulmi në Heidelberg të Gjermanisë, studenti shtie me pushkë brenda sallës së Universitetit – humb jetën një person

Sulmi në Heidelberg të Gjermanisë, studenti shtie me pushkë brenda sallës së Universitetit – humb jetën një person

Evropa
Universiteti ku studion mbeti pa energji, studentja kineze me çdo kusht vazhdoi me leximin – vendosi dritën fluoreshente në kokë

Universiteti ku studion mbeti pa energji, studentja kineze me çdo kusht vazhdoi me leximin – vendosi dritën fluoreshente në kokë

Fun Lajme
Studentët që përqafohen me qentë janë më pak të stresuar, zbulon studimi

Studentët që përqafohen me qentë janë më pak të stresuar, zbulon studimi

Libri i madh i kafshëve
75 studentë nga Kosova do të vazhdojnë studimet në Hungari

75 studentë nga Kosova do të vazhdojnë studimet në Hungari

Arsim
‘Prapa skenave të protestës’ – si hetuesit rusë po e luftojnë lëvizjen opozitare të Alexei Navalnyt në rrjete sociale?

‘Prapa skenave të protestës’ – si hetuesit rusë po e luftojnë lëvizjen opozitare të Alexei Navalnyt në rrjete sociale?

Evropa
Studentja amerikane humb jetën derisa paguante parkingun, rastësisht shtypi pedalin e gazit – i ngeci koka mes veturës dhe një shtëpize të vogël

Studentja amerikane humb jetën derisa paguante parkingun, rastësisht shtypi pedalin e gazit – i ngeci koka mes veturës dhe një shtëpize të vogël

Amerika
Harvard padi për Trump, kundër udhëzimit për studentët e huaj

Harvard padi për Trump, kundër udhëzimit për studentët e huaj

Nga Bota
​Limaj thotë se Nismës iu bashkuan 189 studentë

​Limaj thotë se Nismës iu bashkuan 189 studentë

Kosovë
Miliarderi Robert F. Smith mbulon shpenzimet e studimeve për 430 studentët e një kolegji në Atlanta, kostoja totale kapë shumën e 40 milionë dollarëve (Video)

Miliarderi Robert F. Smith mbulon shpenzimet e studimeve për 430 studentët e një kolegji në Atlanta, kostoja totale kapë shumën e 40 milionë dollarëve (Video)

Nga Bota
Dëshpërohet keq me fustanin e blerë nëpërmjet internetit, i futej vetëm në njërën këmbë (Foto)

Dëshpërohet keq me fustanin e blerë nëpërmjet internetit, i futej vetëm në njërën këmbë (Foto)

Dështime
Këpucën që i ra gjatë parakalimit, e ktheu sërish në këmbë pa e prishur radhën (Video)

Këpucën që i ra gjatë parakalimit, e ktheu sërish në këmbë pa e prishur radhën (Video)

Fun Lajme
Mendonte se ‘cimerja’ mbuloi muret me fotografi artistësh, drithërohet kur kupton sekretin e saj (Foto)

Mendonte se ‘cimerja’ mbuloi muret me fotografi artistësh, drithërohet kur kupton sekretin e saj (Foto)

Fun Lajme
Qëllohet me grusht në qendër të Parisit, sepse iu kundërvu kalimtarit që e fërshëlleu (Video)

Qëllohet me grusht në qendër të Parisit, sepse iu kundërvu kalimtarit që e fërshëlleu (Video)

Nga Bota
Studentja zmbrapsi plaçkitësin e armatosur duke shfrytëzuar aftësitë nga artet marciale (Video)

Studentja zmbrapsi plaçkitësin e armatosur duke shfrytëzuar aftësitë nga artet marciale (Video)

Nga Bota
Përfundojnë studimet, mbeturina enorme janë lënë prapa nga studentët (Foto)

Përfundojnë studimet, mbeturina enorme janë lënë prapa nga studentët (Foto)

Dështime
Porositi ushqim të gatshëm, vetëm që dërguesi t’ia largoi edhe një merimangë (Foto)

Porositi ushqim të gatshëm, vetëm që dërguesi t’ia largoi edhe një merimangë (Foto)

Fun Lajme
Provoi ta përdhunonte, studentja e turpëroi duke e mbajtur për qafe në publik (Video)

Provoi ta përdhunonte, studentja e turpëroi duke e mbajtur për qafe në publik (Video)

Nga Bota
Kërkoi dhuratë burrërore, e dashura i dhuroi një buqetë plotë para (Video)

Kërkoi dhuratë burrërore, e dashura i dhuroi një buqetë plotë para (Video)

Fun Lajme
Rrëzohet dy metra para cakut, studentja fiton garën me ndihmën e rivales (Video)

Rrëzohet dy metra para cakut, studentja fiton garën me ndihmën e rivales (Video)

Interesante
Studentja kërcënohet me armë, nuk ia lëshon plaçkitësve çantën ku kishte tezën për master (Video)

Studentja kërcënohet me armë, nuk ia lëshon plaçkitësve çantën ku kishte tezën për master (Video)

Nga Bota