LAJMI I FUNDIT:

Starbucks

18 Artikuj

Kamerieri i Starbucks bën për vete klientët me një veprim ndaj një 18-vjeçareje

Kamerieri i Starbucks bën për vete klientët me një veprim ndaj një 18-vjeçareje

Amerika
Pse disa punëtorë veshin përparëse të zeza në Starbucks

Pse disa punëtorë veshin përparëse të zeza në Starbucks

Interesante
Punonjësit e Starbuckit në mënyrë kolektive largohen nga objekti, pasi kolegu i tyre padrejtësisht u shkarkua

Punonjësit e Starbuckit në mënyrë kolektive largohen nga objekti, pasi kolegu i tyre padrejtësisht u shkarkua

Amerika
Edhe një gjigant tjetër merr vendimin ekstrem, Starbucks ka vendosur të mos jetë më i pranishëm në tregun rus

Edhe një gjigant tjetër merr vendimin ekstrem, Starbucks ka vendosur të mos jetë më i pranishëm në tregun rus

Botë
Starbucks pezullon të gjitha bizneset në Rusi

Starbucks pezullon të gjitha bizneset në Rusi

Botë
Starbucks sjell “energy drink” e saj të parë – zbulohet se çfarë përmban pija energjike

Starbucks sjell “energy drink” e saj të parë – zbulohet se çfarë përmban pija energjike

Botë
Starbucks inspirohet nga Sach Caffé? 

Starbucks inspirohet nga Sach Caffé? 

Të Tjera
Ky është vendi në Kosovë ku mund ta provoni kafen e njohur botërore Starbucks!

Ky është vendi në Kosovë ku mund ta provoni kafen e njohur botërore Starbucks!

Super Viva
McDonald’s ka mbyllur 200 restorante në SHBA, mbyllje të lokaleve do të ketë edhe Starbucksi

McDonald’s ka mbyllur 200 restorante në SHBA, mbyllje të lokaleve do të ketë edhe Starbucksi

Botë
Zuckerberg thotë se Facebook nuk ‘do të ndryshojë’ në përgjigje të një bojkoti nga më shumë se 500 reklamues mbi politikat e ndërmarrjes për fjalën e urrejtjes

Zuckerberg thotë se Facebook nuk ‘do të ndryshojë’ në përgjigje të një bojkoti nga më shumë se 500 reklamues mbi politikat e ndërmarrjes për fjalën e urrejtjes

Media Sociale
Refuzon ta shërbej klienten që nuk mbante maskë, kamarieri shpërblehet me 100 mijë dollarë “bakshish”

Refuzon ta shërbej klienten që nuk mbante maskë, kamarieri shpërblehet me 100 mijë dollarë “bakshish”

Interesante
Pas Coca-Cola edhe Starbucks pezullon reklamat në rrjete sociale, mbështet fushatën kundër racizmit

Pas Coca-Cola edhe Starbucks pezullon reklamat në rrjete sociale, mbështet fushatën kundër racizmit

Botë
Ish-shefi i Starbucks, Howard Schultz pritet të kandidon për President të SHBA-së

Ish-shefi i Starbucks, Howard Schultz pritet të kandidon për President të SHBA-së

Të Tjera
Konsumatorët e Starbucks do të paguajnë kafenë me Bitcoin

Konsumatorët e Starbucks do të paguajnë kafenë me Bitcoin

Financa
Shefi i Starbucks-it largohet nga kompania pas 36 vjetësh

Shefi i Starbucks-it largohet nga kompania pas 36 vjetësh

Biznes
Nestle dhe Starbucks arrijnë marrëveshje prej 7.15 miliardë dollarësh

Nestle dhe Starbucks arrijnë marrëveshje prej 7.15 miliardë dollarësh

Të Tjera
Wall Street ka zgjidhur një problem të madh për Bitcoin

Wall Street ka zgjidhur një problem të madh për Bitcoin

Financa
Kompania amerikane, përgjigje Trumpit: Do t’i punësojmë 10 mijë refugjatë

Kompania amerikane, përgjigje Trumpit: Do t’i punësojmë 10 mijë refugjatë

Nga Bota