LAJMI I FUNDIT:

Star Wars

27 Artikuj

“Star Wars” njofton tre filma të rinj dhe rikthimin e Daisy Ridley si Jedi Rey

“Star Wars” njofton tre filma të rinj dhe rikthimin e Daisy Ridley si Jedi Rey

TV / Film
Diçka super e çmendur po vjen nga Hyundai – prodhuesi prezanton ‘makinën me këmbë”

Diçka super e çmendur po vjen nga Hyundai – prodhuesi prezanton ‘makinën me këmbë”

Auto Lajme
Ndërron jetë David Prowse, aktori i serialit “Star Wars”

Ndërron jetë David Prowse, aktori i serialit “Star Wars”

Yjet
Ndërron jetë ylli i “Game Of Thrones” e “The Exorcist”, Max Von Sydow

Ndërron jetë ylli i “Game Of Thrones” e “The Exorcist”, Max Von Sydow

Yjet
Sistemi mbrojtës kundër dronëve, Izraeli prezanton pajisjen laserike që i rrëzon fluturaket për pak sekonda – sikurse në filmin Star Wars

Sistemi mbrojtës kundër dronëve, Izraeli prezanton pajisjen laserike që i rrëzon fluturaket për pak sekonda – sikurse në filmin Star Wars

Nga Bota
Disney heq skenën e puthjes mes dy femrave nga filmi “Star Wars” për publikun në Singapor

Disney heq skenën e puthjes mes dy femrave nga filmi “Star Wars” për publikun në Singapor

TV / Film
Me gjithë kritikat negative, “Star Wars: The Rise of Skywalker” arrin sukses në ‘box-office’

Me gjithë kritikat negative, “Star Wars: The Rise of Skywalker” arrin sukses në ‘box-office’

TV / Film
“Star Wars: The Rise of Skywalker” merr shumë kritika negative

“Star Wars: The Rise of Skywalker” merr shumë kritika negative

TV / Film
Messenger me temën e Star Wars, përfshirë shenjat dhe efektet e realitetit të zmadhuar

Messenger me temën e Star Wars, përfshirë shenjat dhe efektet e realitetit të zmadhuar

Geek
Fotografitë nga droni tregojnë pamjet e mrekullueshme të parkut “Star Wars” në vlerë 1 miliardë dollarë që po ndërtohet në DisneyLand

Fotografitë nga droni tregojnë pamjet e mrekullueshme të parkut “Star Wars” në vlerë 1 miliardë dollarë që po ndërtohet në DisneyLand

TV / Film
Shërbimi i transmetimit Disney + fillon në fund të vitit (Video)

Shërbimi i transmetimit Disney + fillon në fund të vitit (Video)

Lajme Teknologji
Aterrimi në aeroportin e Grenlandës që ‘ngjanë me një galaktikë shumë të largët’ (Video)

Aterrimi në aeroportin e Grenlandës që ‘ngjanë me një galaktikë shumë të largët’ (Video)

Interesante
Kalendarët për vitin 2019: Tualete publike, rreth rrotullime, dhi në degë apo gishta në hundë (Foto)

Kalendarët për vitin 2019: Tualete publike, rreth rrotullime, dhi në degë apo gishta në hundë (Foto)

Dështime
Krijesat misterioze që lëshonin zëra të çuditshëm, habitën turistët në bregdetin tajlandez (Video)

Krijesat misterioze që lëshonin zëra të çuditshëm, habitën turistët në bregdetin tajlandez (Video)

Fun Lajme
Harrelson vendosi të luante në “Solo: A Star Wars Story” për shkak të Phoebe Waller-Bridge

Harrelson vendosi të luante në “Solo: A Star Wars Story” për shkak të Phoebe Waller-Bridge

TV / Film
Xhaketa që e ka veshur Ford në filmin “Star Wars” pritet të shitet mbi një milion euro

Xhaketa që e ka veshur Ford në filmin “Star Wars” pritet të shitet mbi një milion euro

TV / Film
Aktorja e ndjerë Carrie Fisher do të paraqitet në vazhdimin e radhës së “Star Wars”

Aktorja e ndjerë Carrie Fisher do të paraqitet në vazhdimin e radhës së “Star Wars”

TV / Film
Arma e “Star Wars” shitet për 550 mijë dollarë në një ankand në New York

Arma e “Star Wars” shitet për 550 mijë dollarë në një ankand në New York

TV / Film
Arma e Harrison Ford nga “Star Wars” shitet për 550.000 dollarë

Arma e Harrison Ford nga “Star Wars” shitet për 550.000 dollarë

TV / Film
Posterët e filmit “Star Wars”, të kohës së Lindjes komuniste (Foto)

Posterët e filmit “Star Wars”, të kohës së Lindjes komuniste (Foto)

Dizajn
Ndërron jetë Allison Shearmur, producentja e “The Hunger Games” e “Star Wars”

Ndërron jetë Allison Shearmur, producentja e “The Hunger Games” e “Star Wars”

Yjet
Vdekjet, Donald dhe Bitcoin: 50 artikujt më të lexuar të Wikipedia-së gjatë vitit 2017

Vdekjet, Donald dhe Bitcoin: 50 artikujt më të lexuar të Wikipedia-së gjatë vitit 2017

Internet
“Star Wars: The Last Jedi” përfiton 450 milionë dollarë në fundjavën e parë të shfaqjes

“Star Wars: The Last Jedi” përfiton 450 milionë dollarë në fundjavën e parë të shfaqjes

TV / Film
Publikohet traileri i filmit “Star Wars, The Last Jedi”

Publikohet traileri i filmit “Star Wars, The Last Jedi”

TV / Film