LAJMI I FUNDIT:

Stambolli

126 Artikuj

Momenti i shembjes së ndërtesës 6-katëshe në Stamboll (Video)

Momenti i shembjes së ndërtesës 6-katëshe në Stamboll (Video)

Nga Bota
A don me fitu një udhëtim falas për në Stamboll?

A don me fitu një udhëtim falas për në Stamboll?

Marketing
Qefi ma i madh se Stambolli!

Qefi ma i madh se Stambolli!

Marketing
Pastrohet dhe restaurohet qilimi që u shtrua më 1897 dhe që peshon tri tonelata

Pastrohet dhe restaurohet qilimi që u shtrua më 1897 dhe që peshon tri tonelata

Cult+
Shqiptarët në Stamboll, orvatja për ngritjen e një kishe dhe vallja Sirtaki

Shqiptarët në Stamboll, orvatja për ngritjen e një kishe dhe vallja Sirtaki

Fakte
Çfarë thoshte Mit’hat Frashëri për Esat Pashën, Kolekën, Ypin, Vangjelin dhe deputetët?

Çfarë thoshte Mit’hat Frashëri për Esat Pashën, Kolekën, Ypin, Vangjelin dhe deputetët?

Histori
Helikopteri ushtarak turk rrëzohet në një zonë banimi në Stamboll – raportohet për tre të vdekur (Foto/Video)

Helikopteri ushtarak turk rrëzohet në një zonë banimi në Stamboll – raportohet për tre të vdekur (Foto/Video)

Nga Bota
5 gjëra që duhet t’i vizitoni në Stamboll (Foto)

5 gjëra që duhet t’i vizitoni në Stamboll (Foto)

Udhëtime
Arnavutkoy, lagja madhështore “shqiptare” e Stambollit

Arnavutkoy, lagja madhështore “shqiptare” e Stambollit

Fjala+
Muhamed bin Salman: Vrasësit e Khashoggit, do dalin para drejtësisë

Muhamed bin Salman: Vrasësit e Khashoggit, do dalin para drejtësisë

Nga Bota
Aeroporti i ri në Stamboll do të jetë ndër më të mëdhenjtë në botë, bëhen të ditura disa karakteristika të veçanta të tij

Aeroporti i ri në Stamboll do të jetë ndër më të mëdhenjtë në botë, bëhen të ditura disa karakteristika të veçanta të tij

Interesante
Vdes në aksident trafiku i dyshuari për zhdukjen e gazetarit saudit

Vdes në aksident trafiku i dyshuari për zhdukjen e gazetarit saudit

Nga Bota
Autoritetet turke pretendojnë se kanë prova që Khashoggi u vra brenda konsullatës

Autoritetet turke pretendojnë se kanë prova që Khashoggi u vra brenda konsullatës

Nga Bota
Ataturku në dasmë shqiptare, në valle me shqiptaren nga Floqi

Ataturku në dasmë shqiptare, në valle me shqiptaren nga Floqi

Fakte
Tri arsye pse të vizitoni Stambollin është gjithmonë një zgjedhje e mirë

Tri arsye pse të vizitoni Stambollin është gjithmonë një zgjedhje e mirë

Max Travel
Shtator-nëntor, periudha më e mirë për të humbur në përvojat që jua ofron Stambolli

Shtator-nëntor, periudha më e mirë për të humbur në përvojat që jua ofron Stambolli

Çfarë të vizitosh
Stambolli, vendi ku gërshetohet lindja dhe perëndimi (Foto)

Stambolli, vendi ku gërshetohet lindja dhe perëndimi (Foto)

Kosovë
Një ditë në Stamboll: Vendet që s’bën t’i humbisni pa i vizituar

Një ditë në Stamboll: Vendet që s’bën t’i humbisni pa i vizituar

Udhëpërshkrime
Moti i ligë, anulohen katër aterime në Aeroportin “Adem Jashari”

Moti i ligë, anulohen katër aterime në Aeroportin “Adem Jashari”

Kosovë
Në prill zyrtarizohet linja ajrore “charter” Ohër-Stamboll

Në prill zyrtarizohet linja ajrore “charter” Ohër-Stamboll

Lirim Shabani
Fillojeni vitin mbarë me një udhëtim jashtë vendit!

Fillojeni vitin mbarë me një udhëtim jashtë vendit!

Max Travel
Hera e parë në Stamboll: Çfarë të vizitoni, çfarë të shmangni e ku të qëndroni (Foto)

Hera e parë në Stamboll: Çfarë të vizitoni, çfarë të shmangni e ku të qëndroni (Foto)

Udhëpërshkrime
Stuhi e fuqishme në Stamboll, të lënduar dhe dëme materiale (Video)

Stuhi e fuqishme në Stamboll, të lënduar dhe dëme materiale (Video)

Nga Bota
Arkitektët shqiptarë që ndërtuan monumentet më të mëdha të Perandorisë Otomane (Video)

Arkitektët shqiptarë që ndërtuan monumentet më të mëdha të Perandorisë Otomane (Video)

Dizajn dhe Arkitekturë