LAJMI I FUNDIT:

Stambolli

126 Artikuj

Tërmeti i fuqishëm në Stamboll, publikohen pamje që tregojnë panikun që shkaktoi dridhja

Tërmeti i fuqishëm në Stamboll, publikohen pamje që tregojnë panikun që shkaktoi dridhja

Nga Bota
Një tërmet prej 5,7 ballësh godet Stambollin, urdhërohet evakuimi i shkollave dhe spitaleve

Një tërmet prej 5,7 ballësh godet Stambollin, urdhërohet evakuimi i shkollave dhe spitaleve

Nga Bota
Arabia Saudite shet ndërtesën ku u vra gazetari Khashoggi, Turqia nuk di asgjë!

Arabia Saudite shet ndërtesën ku u vra gazetari Khashoggi, Turqia nuk di asgjë!

Nga Bota
Bazilika Cistern në Stamboll: Mrekullia e arkitekturës bizantine

Bazilika Cistern në Stamboll: Mrekullia e arkitekturës bizantine

Cult+
Kur shqiptari u bë grek në Stamboll

Kur shqiptari u bë grek në Stamboll

Daut Dauti
Sfida e Imamoglusë në Stamboll: Strategjia e “dashuri dhe mirësjellje”

Sfida e Imamoglusë në Stamboll: Strategjia e “dashuri dhe mirësjellje”

Nga Bota
Kryebashkiaku i ri i Stambollit intervistë për CNN, ka një paralajmërim për presidentin Erdogan

Kryebashkiaku i ri i Stambollit intervistë për CNN, ka një paralajmërim për presidentin Erdogan

Nga Bota
Kush është njeriu që e “rrëzoi” pas 25 vitesh Erdoganin?

Kush është njeriu që e “rrëzoi” pas 25 vitesh Erdoganin?

Nga Bota
Fillon rivotimi për kryebashkiakun e Stambollit

Fillon rivotimi për kryebashkiakun e Stambollit

Nga Bota
Stambolli – aty ku bashkohen Lindja dhe Perëndimi, Evropa dhe Azia

Stambolli – aty ku bashkohen Lindja dhe Perëndimi, Evropa dhe Azia

Gazmend Kajtazi
Gjësendet e Profetit Muhamed, në Topkapi të Stambollit

Gjësendet e Profetit Muhamed, në Topkapi të Stambollit

Cult+
Mbi 300 mijë persona do të falin namazin e teravisë në sheshin Yenikapı, në Stamboll

Mbi 300 mijë persona do të falin namazin e teravisë në sheshin Yenikapı, në Stamboll

Nga Bota
Autoriteti Elektoral turk urdhëron përsëritjen e zgjedhjeve për Stambollin

Autoriteti Elektoral turk urdhëron përsëritjen e zgjedhjeve për Stambollin

Nga Bota
Hapet zyrtarisht xhamia me gjashtë minare në Stamboll, më e madhja në Turqi (Video)

Hapet zyrtarisht xhamia me gjashtë minare në Stamboll, më e madhja në Turqi (Video)

Nga Bota
Vjehrri vret dhëndrin në mes të një rruge në Stamboll të Turqisë, ngjarja filmohet nga kamerat e sigurisë (Video)

Vjehrri vret dhëndrin në mes të një rruge në Stamboll të Turqisë, ngjarja filmohet nga kamerat e sigurisë (Video)

Nga Bota
Në shtatë zona të Stambollit do të rinumërohen votat

Në shtatë zona të Stambollit do të rinumërohen votat

Nga Bota
Erdogan: Fituan ata që gënjyen, të mësojmë nga gabimet tona

Erdogan: Fituan ata që gënjyen, të mësojmë nga gabimet tona

Nga Bota
​Erdogan humb Stambollin

​Erdogan humb Stambollin

Nga Bota
Përveç Ankarasë, partia e Erdoganit humb edhe Stambollin

Përveç Ankarasë, partia e Erdoganit humb edhe Stambollin

Nga Bota
Erdogan: Hagia Sophia e Stambollit mund të shndërrohet në xhami

Erdogan: Hagia Sophia e Stambollit mund të shndërrohet në xhami

Nga Bota
Erdogan prezanton projektin gjigant – një tunel trekatësh, më i madhi në botë

Erdogan prezanton projektin gjigant – një tunel trekatësh, më i madhi në botë

Nga Bota
Rrëzohet helikopteri ushtarak në një zonë të banuar në Stamboll, katër të vdekur (Video)

Rrëzohet helikopteri ushtarak në një zonë të banuar në Stamboll, katër të vdekur (Video)

Nga Bota
Shpëtohet adoleshenti, 45 orë pas shembjes së ndërtesës në Stamboll (Video)

Shpëtohet adoleshenti, 45 orë pas shembjes së ndërtesës në Stamboll (Video)

Nga Bota
Qëndroi rreth 18 orë nën rrënojat e ndërtesës, pamjet kur shpëtohet 5-vjeçarja në Stamboll (Video)

Qëndroi rreth 18 orë nën rrënojat e ndërtesës, pamjet kur shpëtohet 5-vjeçarja në Stamboll (Video)

Nga Bota