LAJMI I FUNDIT:

Stambolli

126 Artikuj

Fluskat e para në horizont, Stambolli përgatitet për pesë ditë reshje bore

Fluskat e para në horizont, Stambolli përgatitet për pesë ditë reshje bore

Turqia
Thatësirë në Turqi, Stambolli mund të mbetet pa ujë të pijshëm brenda 45 ditësh

Thatësirë në Turqi, Stambolli mund të mbetet pa ujë të pijshëm brenda 45 ditësh

Turqia
Kur njerëzit janë të njëjtë

Kur njerëzit janë të njëjtë

Daut Dauti
‘Macja e famshme’ që jeton për 16 vjet në Aja Sofian e Stambollit është vendosur në izolim, pasi u sëmur

‘Macja e famshme’ që jeton për 16 vjet në Aja Sofian e Stambollit është vendosur në izolim, pasi u sëmur

Interesante
Shiste shalqinj me Lamborghini në Stamboll, gjobitet “tregtari misterioz”

Shiste shalqinj me Lamborghini në Stamboll, gjobitet “tregtari misterioz”

Fun Lajme
Pas 86 vitesh falet namazi i parë i Bajramit në Xhaminë Aja Sofia në Stamboll

Pas 86 vitesh falet namazi i parë i Bajramit në Xhaminë Aja Sofia në Stamboll

Nga Bota
Imami i parë i xhamisë Aja Sofia në Stamboll do të jetë një boshnjak

Imami i parë i xhamisë Aja Sofia në Stamboll do të jetë një boshnjak

Nga Bota
Erdogan tregon datën se kur do të hapet Aja Sofia për lutje

Erdogan tregon datën se kur do të hapet Aja Sofia për lutje

Nga Bota
“Kapalıçarşı”: Njihuni me Pazarin e Madh në Stamboll që pritet të rihapet më 1 qershor – pas mbylljes më të gjatë në historinë 550 vjeçare të tij

“Kapalıçarşı”: Njihuni me Pazarin e Madh në Stamboll që pritet të rihapet më 1 qershor – pas mbylljes më të gjatë në historinë 550 vjeçare të tij

Nga Bota
Si pasojë e mbylljes së Turqisë nga coronavirusi, ngjyra e ujit të detit në Stamboll ndryshon

Si pasojë e mbylljes së Turqisë nga coronavirusi, ngjyra e ujit të detit në Stamboll ndryshon

Interesante
Brenda “Ishujve të Murtajës” në Stamboll

Brenda “Ishujve të Murtajës” në Stamboll

Interesante
Ministri turk i Shëndetësisë: Stambolli është Wuhani i Turqisë

Ministri turk i Shëndetësisë: Stambolli është Wuhani i Turqisë

Nga Bota
Erdogan bën hapjen, publikohen pamjet e spitalit gjigant në Stamboll

Erdogan bën hapjen, publikohen pamjet e spitalit gjigant në Stamboll

Nga Bota
Fillojnë punimet për ndërtimin e dy spitaleve në Stamboll, për të prekurit nga coronavirusi

Fillojnë punimet për ndërtimin e dy spitaleve në Stamboll, për të prekurit nga coronavirusi

Nga Bota
Tërmet i fuqishëm në Manisa të Turqisë – dridhjet ndjehen edhe në Izmir, Bursa e Stamboll

Tërmet i fuqishëm në Manisa të Turqisë – dridhjet ndjehen edhe në Izmir, Bursa e Stamboll

Nga Bota
Publikohen fotografi të topit me të cilin do të zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve

Publikohen fotografi të topit me të cilin do të zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kafeneja turke dhe pesë brezat e një familje

Kafeneja turke dhe pesë brezat e një familje

Cult+
“Filloi të lëkundej majtas e djathtas”: Pasagjerët rrëfejnë tmerrin që përjetuan kur aeroplani “rrëshqiti, u nda në tri pjesë dhe u përfshi nga flakët” në Stamboll

“Filloi të lëkundej majtas e djathtas”: Pasagjerët rrëfejnë tmerrin që përjetuan kur aeroplani “rrëshqiti, u nda në tri pjesë dhe u përfshi nga flakët” në Stamboll

Nga Bota
Aeroporti i Stambollit nis shërbimin e kabinave të gjumit

Aeroporti i Stambollit nis shërbimin e kabinave të gjumit

Interesante
Njihuni me shqiptarin që e menaxhon hotelin në Turqi ku kanë qëndruar Rihanna, Tyga dhe Amy Winehouse

Njihuni me shqiptarin që e menaxhon hotelin në Turqi ku kanë qëndruar Rihanna, Tyga dhe Amy Winehouse

Max Travel
Vjeshta është periudha më e mirë për ta vizituar qytetin e dy kontinenteve – Stambollin

Vjeshta është periudha më e mirë për ta vizituar qytetin e dy kontinenteve – Stambollin

Max Travel
Gazetari turk kap pamjet, Jeff Bezos shihet duke hyrë në ndërtesën ku Jamal Khashoggi u vra një vit më parë

Gazetari turk kap pamjet, Jeff Bezos shihet duke hyrë në ndërtesën ku Jamal Khashoggi u vra një vit më parë

Nga Bota
Tërmeti në Stamboll – reagimi i gazetares në studio dhe i një burri që gjendej brenda në një xhami

Tërmeti në Stamboll – reagimi i gazetares në studio dhe i një burri që gjendej brenda në një xhami

Nga Bota
Shembja e një minareje, ikja me shpejtësi e njerëzve dhe lëkundja e një ndërtese të lartë – pamje të reja nga tërmeti i fuqishëm në Stamboll

Shembja e një minareje, ikja me shpejtësi e njerëzve dhe lëkundja e një ndërtese të lartë – pamje të reja nga tërmeti i fuqishëm në Stamboll

Nga Bota