LAJMI I FUNDIT:

Stambolli

119 Artikuj

Tre të vdekur nga shpërthimet e fuqishme në një fabrikë bojërash në Stamboll

Tre të vdekur nga shpërthimet e fuqishme në një fabrikë bojërash në Stamboll

Turqia
Stambolli është qyteti më i keqi në botë për sa i përket trafikut

Stambolli është qyteti më i keqi në botë për sa i përket trafikut

Auto Lajme
11 të lënduar nga zjarri në një burg të Stambollit

11 të lënduar nga zjarri në një burg të Stambollit

Ballkan
Nga reshjet e mëdha të borës mbeti i bllokuar në veturë – rabini izraelit strehohet në xhaminë e Stambollit – kreu ritet fetare krah myslimanëve

Nga reshjet e mëdha të borës mbeti i bllokuar në veturë – rabini izraelit strehohet në xhaminë e Stambollit – kreu ritet fetare krah myslimanëve

Turqia
Moment qesharak në Turqi – të tjerët nga jashtë, një person mundohej ta shtynte autobusin nga brenda

Moment qesharak në Turqi – të tjerët nga jashtë, një person mundohej ta shtynte autobusin nga brenda

Virale
Pezullohen për të dytën ditë fluturimet në aeroportin e Stambollit për shkak të reshjeve të borës

Pezullohen për të dytën ditë fluturimet në aeroportin e Stambollit për shkak të reshjeve të borës

Ballkan
Me “zipline” në Bosfor, njerëzit shijojnë pamjen unike të ngushticës së famshme të Stambollit

Me “zipline” në Bosfor, njerëzit shijojnë pamjen unike të ngushticës së famshme të Stambollit

Interesante
Stuhia e paprecedentë në Stamboll, katër të vdekur – pamje dhe detaje të reja rreth kaosit të krijuar atje

Stuhia e paprecedentë në Stamboll, katër të vdekur – pamje dhe detaje të reja rreth kaosit të krijuar atje

Turqia
Një i vdekur dhe disa të lënduar – pamje që tregojnë stuhinë e fuqishme që goditi Stambollin dhe pjesë të tjera të Turqisë

Një i vdekur dhe disa të lënduar – pamje që tregojnë stuhinë e fuqishme që goditi Stambollin dhe pjesë të tjera të Turqisë

Turqia
Berberët

Berberët

Fjala+
Sulmi me shpatë samurai, momenti i tmerrshëm kur një arkitekte goditet për vdekje në rrugë në Stamboll nga një i panjohur

Sulmi me shpatë samurai, momenti i tmerrshëm kur një arkitekte goditet për vdekje në rrugë në Stamboll nga një i panjohur

Turqia
Çka duhet të vizitoni në Stamboll?

Çka duhet të vizitoni në Stamboll?

Vas Tour
Piloti theu rekordin e fluturimit më të gjatë me aeroplan brenda një tuneli – pamjet spektakolare vijnë nga Stambolli

Piloti theu rekordin e fluturimit më të gjatë me aeroplan brenda një tuneli – pamjet spektakolare vijnë nga Stambolli

Kuriozitete
Përplasen dy metrobusë në Stamboll, 25 të lënduar – pamjet nga vendi i ngjarjes

Përplasen dy metrobusë në Stamboll, 25 të lënduar – pamjet nga vendi i ngjarjes

Turqia
Deshi ta zëvendëson shtratin e vjetër me të riun, e hodhi nga dritarja – turku për pak sa nuk e mbyti fqinjën që i ra para këmbëve

Deshi ta zëvendëson shtratin e vjetër me të riun, e hodhi nga dritarja – turku për pak sa nuk e mbyti fqinjën që i ra para këmbëve

Dështime
Restaurohet qilimi më i madh në “pallatin e princave” në Stamboll – ishte “thurur” 119 vjet më parë

Restaurohet qilimi më i madh në “pallatin e princave” në Stamboll – ishte “thurur” 119 vjet më parë

Kuriozitete
Të mbash gjallë turizmin në kohë pandemie, rrëfim nga Stambolli

Të mbash gjallë turizmin në kohë pandemie, rrëfim nga Stambolli

Kosovë
Fluskat e para në horizont, Stambolli përgatitet për pesë ditë reshje bore

Fluskat e para në horizont, Stambolli përgatitet për pesë ditë reshje bore

Turqia
Thatësirë në Turqi, Stambolli mund të mbetet pa ujë të pijshëm brenda 45 ditësh

Thatësirë në Turqi, Stambolli mund të mbetet pa ujë të pijshëm brenda 45 ditësh

Turqia
Kur njerëzit janë të njëjtë

Kur njerëzit janë të njëjtë

Daut Dauti
‘Macja e famshme’ që jeton për 16 vjet në Aja Sofian e Stambollit është vendosur në izolim, pasi u sëmur

‘Macja e famshme’ që jeton për 16 vjet në Aja Sofian e Stambollit është vendosur në izolim, pasi u sëmur

Interesante
Shiste shalqinj me Lamborghini në Stamboll, gjobitet “tregtari misterioz”

Shiste shalqinj me Lamborghini në Stamboll, gjobitet “tregtari misterioz”

Fun Lajme
Pas 86 vitesh falet namazi i parë i Bajramit në Xhaminë Aja Sofia në Stamboll

Pas 86 vitesh falet namazi i parë i Bajramit në Xhaminë Aja Sofia në Stamboll

Nga Bota
Imami i parë i xhamisë Aja Sofia në Stamboll do të jetë një boshnjak

Imami i parë i xhamisë Aja Sofia në Stamboll do të jetë një boshnjak

Nga Bota