LAJMI I FUNDIT:

Srebrenica

51 Artikuj

Ministri malazez mohon gjenocidin në Srebrenicë, reagon ashpër BE-ja

Ministri malazez mohon gjenocidin në Srebrenicë, reagon ashpër BE-ja

Mali i Zi
Ambasada Amerikane: Qeveria malazeze të dënojë masakrën e Srebrenicës dhe ta quajë atë gjenocid

Ambasada Amerikane: Qeveria malazeze të dënojë masakrën e Srebrenicës dhe ta quajë atë gjenocid

Mali i Zi
The Guardian: Pak para rizgjedhjes si president, Klinton shtyu boshnjakët të pranojnë që serbët të merrnin më shumë se gjysmën e territorit të BeH

The Guardian: Pak para rizgjedhjes si president, Klinton shtyu boshnjakët të pranojnë që serbët të merrnin më shumë se gjysmën e territorit të BeH

Ballkan
​Osmani: Gjenocidi në Srebrenicë nuk është dhimbje vetëm për boshnjakët

​Osmani: Gjenocidi në Srebrenicë nuk është dhimbje vetëm për boshnjakët

Kosovë
Hoti: Tragjedia e Srebrenicës nuk mund të harrohet asnjëherë

Hoti: Tragjedia e Srebrenicës nuk mund të harrohet asnjëherë

Kosovë
Rrëfimi i të mbijetuarit të Srebrenicës – i cili i ka bërë vetes një premtim

Rrëfimi i të mbijetuarit të Srebrenicës – i cili i ka bërë vetes një premtim

Nga Bota
Në Srebrenicë dështoi Evropa

Në Srebrenicë dështoi Evropa

Ballkan
Amanpour: Unë kam qenë në Srebrenicë, të gjithë e dimë se kush është fajtori

Amanpour: Unë kam qenë në Srebrenicë, të gjithë e dimë se kush është fajtori

Ballkan
Edhe Turqia bojkoton ceremoninë e ndarjes së Nobelit për Handken

Edhe Turqia bojkoton ceremoninë e ndarjes së Nobelit për Handken

Nga Bota
Akademia Suedeze mbron vendimin për shkrimtarin Peter Handke

Akademia Suedeze mbron vendimin për shkrimtarin Peter Handke

Cult+
Kryeministri i Pakistanit: Në Kashmir mund të përsëritet Srebrenica

Kryeministri i Pakistanit: Në Kashmir mund të përsëritet Srebrenica

Nga Bota
Erdogan: Srebrenica, akt turpi para syve të Evropës

Erdogan: Srebrenica, akt turpi para syve të Evropës

Nga Bota
23 vjet pas masakrës së Srebrenicës, vazhdon rivarrosja e viktimave

23 vjet pas masakrës së Srebrenicës, vazhdon rivarrosja e viktimave

Nga Bota
Në Hagë u shfaq incizimi i pushkatimit të gjashtë myslimanëve të Srebrenicës

Në Hagë u shfaq incizimi i pushkatimit të gjashtë myslimanëve të Srebrenicës

Nga Bota
Rrëfimi i boshnjakut nga Srebrenica: I varrosa katër vëllezër, sikur ta gjeja veç një asht të vëllait të pestë…! (Video)

Rrëfimi i boshnjakut nga Srebrenica: I varrosa katër vëllezër, sikur ta gjeja veç një asht të vëllait të pestë…! (Video)

Nga Bota
Veseli për masakrën e kryer nga serbët në Srebrenicë: Shqiptarët ishin viktimë e këtij mentaliteti

Veseli për masakrën e kryer nga serbët në Srebrenicë: Shqiptarët ishin viktimë e këtij mentaliteti

Sociale
Ferri me emrin Srebrenica: Gjenocidi i pandëshkuar (Video)

Ferri me emrin Srebrenica: Gjenocidi i pandëshkuar (Video)

Nga Bota
Boshnjaku kujton momentin kur si fëmijë i doli para Mlladiç: Çokollata, gënjeshtra dhe gjenocid

Boshnjaku kujton momentin kur si fëmijë i doli para Mlladiç: Çokollata, gënjeshtra dhe gjenocid

Politikë
E pranon ish-kryeprokurori serb: Në Srebrenicë pati gjenocid

E pranon ish-kryeprokurori serb: Në Srebrenicë pati gjenocid

Nga Bota
Tensione në Srebrenicë pas zgjedhjeve lokale

Tensione në Srebrenicë pas zgjedhjeve lokale

Nga Bota
Veseli: Srebrenica dëshmi se verbëria nacionaliste e fetare është e rrezikshme

Veseli: Srebrenica dëshmi se verbëria nacionaliste e fetare është e rrezikshme

Kosovë
Republika Srpska ndaloi Thaçin ta vizitonte Srebrenicën, por jo edhe Kurtin

Republika Srpska ndaloi Thaçin ta vizitonte Srebrenicën, por jo edhe Kurtin

Kosovë
Dënimet për masakrën e Srebrenicës: 637 vite burg deri tani

Dënimet për masakrën e Srebrenicës: 637 vite burg deri tani

Nga Bota
Thaçi: Tmerret e Srebrenicës na tronditin edhe sot

Thaçi: Tmerret e Srebrenicës na tronditin edhe sot

Kosovë