LAJMI I FUNDIT:
Squid Game

Squid Game

61 Artikuj

Info

“Squid Game” është një serial korean i platformës gjigante Netflix.

Ngjarja ka të bëjë me qindra njerëz të dëshpëruar nga jeta dhe të rrënuar financiarisht, të cilët pranojnë t’i futen një loje për një çmim marramendës, por që humbja nga kjo lojë rezulton me vdekje.

Netflix publikon listën me filmat dhe serialet më të shikuara të të gjitha kohërave

Netflix publikon listën me filmat dhe serialet më të shikuara të të gjitha kohërave

TV / Film
Dyshohet se pjesëmarrësit janë lënduar rëndë gjatë xhirimeve të versionit real të lojës “Squid Game”, Netflix mohon akuzat

Dyshohet se pjesëmarrësit janë lënduar rëndë gjatë xhirimeve të versionit real të lojës “Squid Game”, Netflix mohon akuzat

TV / Film
Aktori që luajti plakun në “Squid Game”, O Yeong-su akuzohet për ngacmim seksual

Aktori që luajti plakun në “Squid Game”, O Yeong-su akuzohet për ngacmim seksual

Po Flitet
“Squid Game” po kthehet në realitet, qindra njerëz në Angli do të sfidohen me lojërat famëkeqe të serialit

“Squid Game” po kthehet në realitet, qindra njerëz në Angli do të sfidohen me lojërat famëkeqe të serialit

TV / Film
Lee Jung-jae i “Squid Game” është i pari aziatik që fiton për ‘aktorin më të mirë’ në “Emmy Awards”

Lee Jung-jae i “Squid Game” është i pari aziatik që fiton për ‘aktorin më të mirë’ në “Emmy Awards”

Yjet
“Squid Game” shkruan histori në Emmy Awards, bëhet seriali i parë jo-anglisht që nominohet në gjithsej 14 kategori

“Squid Game” shkruan histori në Emmy Awards, bëhet seriali i parë jo-anglisht që nominohet në gjithsej 14 kategori

TV / Film
Netflix konfirmon edhe zyrtarisht pjesën e dytë të “Squid Game”

Netflix konfirmon edhe zyrtarisht pjesën e dytë të “Squid Game”

TV / Film
Regjisori Hwang Dong-hyuk thotë se është duke punuar në një film të ri, më të ‘ashpër’ se “Squid Game”

Regjisori Hwang Dong-hyuk thotë se është duke punuar në një film të ri, më të ‘ashpër’ se “Squid Game”

TV / Film
CEO i Netflixit konfirmon se kanë nisur përgatitjet për sezonin e dytë të “Squid Game”

CEO i Netflixit konfirmon se kanë nisur përgatitjet për sezonin e dytë të “Squid Game”

TV / Film
Ylli i “Squid Game”, O Yeong-su bëhet aktori i parë korean që fiton çmimin Golden Globes

Ylli i “Squid Game”, O Yeong-su bëhet aktori i parë korean që fiton çmimin Golden Globes

Yjet
Serialet më të shikuara në Netflix gjatë vitit 2021

Serialet më të shikuara në Netflix gjatë vitit 2021

Valmira Rrustemi
Aktorja e “Squid Game” tregon se humbi tetë kilogramë për dhjetë ditë sepse nuk po përshtatej me suksesin e serialit

Aktorja e “Squid Game” tregon se humbi tetë kilogramë për dhjetë ditë sepse nuk po përshtatej me suksesin e serialit

Yjet
Krijuesi i “Squid Game” zbulon detaje të sezonit të dytë në ardhje: Ngjarja në serial mund të marrë kthesa dramatike

Krijuesi i “Squid Game” zbulon detaje të sezonit të dytë në ardhje: Ngjarja në serial mund të marrë kthesa dramatike

TV / Film
“Squid Game” – shfaqja televizive më e kërkuar në Google për vitin 2021

“Squid Game” – shfaqja televizive më e kërkuar në Google për vitin 2021

Yjet
Aktori i cili luajti në senzacionin “Squid Game” do të luajë rolin e Berlinit në adaptimin aziatik të serialit “La Casa de Papel”

Aktori i cili luajti në senzacionin “Squid Game” do të luajë rolin e Berlinit në adaptimin aziatik të serialit “La Casa de Papel”

TV / Film
Rikrijon lojërat e “Squid Game” në jetë reale – videoja e MrBeast thyen rekord shikueshmërie në YouTube për vetëm një ditë

Rikrijon lojërat e “Squid Game” në jetë reale – videoja e MrBeast thyen rekord shikueshmërie në YouTube për vetëm një ditë

Yjet
E futi në shtet ilegalisht përmes USB-së serialin “Squid Game”, studenti i Koresë së Veriut do të ekzekutohet me pushkatim

E futi në shtet ilegalisht përmes USB-së serialin “Squid Game”, studenti i Koresë së Veriut do të ekzekutohet me pushkatim

TV / Film
Seriali i ri korean “Hellbound” po thyen rekorde, heq “Squid Game” nga froni

Seriali i ri korean “Hellbound” po thyen rekorde, heq “Squid Game” nga froni

TV / Film
Aktorja 10-vjeçare e cila ishte zëri i kukullës së famshme të “Squid Game” thotë se prindërit nuk e kanë lejuar ta shikojë serialin

Aktorja 10-vjeçare e cila ishte zëri i kukullës së famshme të “Squid Game” thotë se prindërit nuk e kanë lejuar ta shikojë serialin

TV / Film
Njihuni me blogerin që krijoi setet për gjashtë lojërat e Squid Game – dëshiron të zhvillojë një garë me 456 lojtarë

Njihuni me blogerin që krijoi setet për gjashtë lojërat e Squid Game – dëshiron të zhvillojë një garë me 456 lojtarë

Lojëra
Pas 14 vitesh fshehtësi, Netflix nisë të publikojë statistikat: “Squid Game” u shikua për 1.6 miliardë orë globalisht

Pas 14 vitesh fshehtësi, Netflix nisë të publikojë statistikat: “Squid Game” u shikua për 1.6 miliardë orë globalisht

TV / Film
Pas suksesit të madh në Netflix, konfirmohet sezoni i dytë i “Squid Game”

Pas suksesit të madh në Netflix, konfirmohet sezoni i dytë i “Squid Game”

TV / Film
Ashtu si “Squid Game”, seriali i ri koreano-jugor “My Name” fillon të shikohet me të madhe në disa shtete

Ashtu si “Squid Game”, seriali i ri koreano-jugor “My Name” fillon të shikohet me të madhe në disa shtete

TV / Film
Kriptovaluta Ethereum rritet në vlera rekorde

Kriptovaluta Ethereum rritet në vlera rekorde

Botë