LAJMI I FUNDIT:

Spiunët

28 Artikuj

Anglezi që ndryshoi botën e spiunazhit

Anglezi që ndryshoi botën e spiunazhit

Fakte
Ligji për spiunët në Shqipëri, BE kërkon që amendamentet të jenë në përputhje me Komisionin e Venecias

Ligji për spiunët në Shqipëri, BE kërkon që amendamentet të jenë në përputhje me Komisionin e Venecias

Shqipëri
Rok-skena e Jugosllavisë, me notat e UDB-së!

Rok-skena e Jugosllavisë, me notat e UDB-së!

Cult+
Meta “spiun i Sigurimit”, vjen reagimi parë i Ramës: Nuk e kam parë dosjen, për dreq djalli fshihet në iniciale

Meta “spiun i Sigurimit”, vjen reagimi parë i Ramës: Nuk e kam parë dosjen, për dreq djalli fshihet në iniciale

Shqipëri
Autoriteti i Dosjeve: Ilir Meta, bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit në kohën e komunizmit

Autoriteti i Dosjeve: Ilir Meta, bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit në kohën e komunizmit

Shqipëri
Eksperti serb i sigurisë: Të gjithë kriminelët e luftës në Serbi janë spiunë pro-rusë, mafia politike e dëshiron Putinin

Eksperti serb i sigurisë: Të gjithë kriminelët e luftës në Serbi janë spiunë pro-rusë, mafia politike e dëshiron Putinin

Ballkan
Eksperti kosovar i çështjeve të sigurisë tregon se si ndodhin helmimet nga spiunët

Eksperti kosovar i çështjeve të sigurisë tregon se si ndodhin helmimet nga spiunët

Siguri
Sllovakia ekspozon dhe dëbon spiunin e GRU-së ruse Sergey Solomasov

Sllovakia ekspozon dhe dëbon spiunin e GRU-së ruse Sergey Solomasov

Evropa
Ministrja Haxhiu: Njëri nga serbët e arrestuar në Prishtinë ka kontakte me BIA-n, dhe Rusinë

Ministrja Haxhiu: Njëri nga serbët e arrestuar në Prishtinë ka kontakte me BIA-n, dhe Rusinë

Drejtësi
Inteligjenca amerikane: Zero Hedge shpërndarëse e propagandës së Kremlinit, pesë media po drejtohen nga spiunët rusë

Inteligjenca amerikane: Zero Hedge shpërndarëse e propagandës së Kremlinit, pesë media po drejtohen nga spiunët rusë

Amerika
Spiunonte për rusët, aksioni i policisë gjermane në Berlin – arrestohet punonjësi i ambasadës britanike

Spiunonte për rusët, aksioni i policisë gjermane në Berlin – arrestohet punonjësi i ambasadës britanike

Evropa
Britania e Madhe me spiunë e ushtri kundër ndërhyrjes ruse në botë

Britania e Madhe me spiunë e ushtri kundër ndërhyrjes ruse në botë

Evropa
Britania e Madhe dëbon tre shtetas kinezë për spiunim

Britania e Madhe dëbon tre shtetas kinezë për spiunim

Evropa
Nuk ka mbrojtje për Nasho Jorgaqin

Nuk ka mbrojtje për Nasho Jorgaqin

Cult+
Nasho Jorgaqi, spiuni i Sigurimit me pseudonimin “Dragoi”

Nasho Jorgaqi, spiuni i Sigurimit me pseudonimin “Dragoi”

Cult+
Martin Camaj, agjent i UDB-së!?

Martin Camaj, agjent i UDB-së!?

Cult+
Shërbimi sekret i Zogut dhe spiunët grekë e jugosllavë

Shërbimi sekret i Zogut dhe spiunët grekë e jugosllavë

Histori
Arrestimi i spiunëve të CIA-s, Trump: Irani po gënjen

Arrestimi i spiunëve të CIA-s, Trump: Irani po gënjen

Nga Bota
Princi William trajnohet nga spiunët britanikë

Princi William trajnohet nga spiunët britanikë

Nga Bota
Zbulohen 30 spiunët e ish-Sigurimit në Shqipëri

Zbulohen 30 spiunët e ish-Sigurimit në Shqipëri

Shqipëri
Historia se si spiunët britanikë përdorën “lajme të rreme” për të rrëzuar udhëheqësin nazist!

Historia se si spiunët britanikë përdorën “lajme të rreme” për të rrëzuar udhëheqësin nazist!

Nga Bota
Joshje dhe intrigë, spiunet që ndryshuan historinë (Foto)

Joshje dhe intrigë, spiunet që ndryshuan historinë (Foto)

Nga Bota
Dosja e sigurimit për Maks Velon: Jeta “sekrete” e arkitektit dhe piktorit

Dosja e sigurimit për Maks Velon: Jeta “sekrete” e arkitektit dhe piktorit

Fakte
Spiunë të Erdoganit në zyrat shtetërore gjermane?

Spiunë të Erdoganit në zyrat shtetërore gjermane?

Nga Bota