LAJMI I FUNDIT:

Spinaq

47 Artikuj

Spinaq me djathë të ngrohtë: Ushqim i përsosur nga furra, e duan të gjithë!

Spinaq me djathë të ngrohtë: Ushqim i përsosur nga furra, e duan të gjithë!

Pjata kryesore
Supë me mish pule, spinaq dhe miell misri

Supë me mish pule, spinaq dhe miell misri

Supa
Spinaqi me petë të pjekura pushton edhe gustatorët më të mëdhenj

Spinaqi me petë të pjekura pushton edhe gustatorët më të mëdhenj

Nga duart tua
Pure patatesh me spinaq: Kombinimi i shijes që do ta kërkoni gjithmonë!

Pure patatesh me spinaq: Kombinimi i shijes që do ta kërkoni gjithmonë!

Pjata kryesore
Cannelloni me spinaq – një pjatë italiane që askush nuk mund t’i rezistojë

Cannelloni me spinaq – një pjatë italiane që askush nuk mund t’i rezistojë

Kuzhina e huaj
Spinaqi i pjekur në furrë!

Spinaqi i pjekur në furrë!

Pjata kryesore
Fileta shojze në salcë domatesh

Fileta shojze në salcë domatesh

Pjata speciale
Byrek pa gluten, me spinaq dhe djathë

Byrek pa gluten, me spinaq dhe djathë

Nga duart tua
Recetë për drekë fantastike: Mish i bluar me spinaq

Recetë për drekë fantastike: Mish i bluar me spinaq

Oreksndjellëse
Mafinë të parezistueshëm me spinaq dhe kërpudha, pa brumë

Mafinë të parezistueshëm me spinaq dhe kërpudha, pa brumë

Nga duart tua
7 në 1 – limonadë xhenxhefili: Pije për detoks më të mirë dhe shpejtim të metabolizmit

7 në 1 – limonadë xhenxhefili: Pije për detoks më të mirë dhe shpejtim të metabolizmit

Nutricion
Mish i pjekur pule me spinaq: Drekë e mrekullueshme për gjithë familjen

Mish i pjekur pule me spinaq: Drekë e mrekullueshme për gjithë familjen

Pjata kryesore
Kremoze dhe e shijshme: Lazanja me spinaq dhe djathë

Kremoze dhe e shijshme: Lazanja me spinaq dhe djathë

Kuzhina e huaj
E shijshme për çdo rast: Pite me hajvar dhe kërpudha!

E shijshme për çdo rast: Pite me hajvar dhe kërpudha!

Nga duart tua
Disa mënyra për të forcuar kockat tuaja pa u djersitur

Disa mënyra për të forcuar kockat tuaja pa u djersitur

Shëndetësi Lajme
Ushqimet që ndihmojnë në qetësimin e stomakut pasi keni pirë shumë

Ushqimet që ndihmojnë në qetësimin e stomakut pasi keni pirë shumë

Si të…
Speca të mbushur me spinaq dhe qiqra

Speca të mbushur me spinaq dhe qiqra

Pjata kryesore
Darkë e shpejtë dhe e shijshme vegane – krepa me spinaq!

Darkë e shpejtë dhe e shijshme vegane – krepa me spinaq!

Oreksndjellëse
Spinaqi ndihmon në krijimin e baktereve të shëndetshme të zorrëve

Spinaqi ndihmon në krijimin e baktereve të shëndetshme të zorrëve

Të njohim produktet
Rizoto me mish pule dhe spinaq

Rizoto me mish pule dhe spinaq

Pjata kryesore
Ushqimet që ndihmojnë rritjen e flokëve

Ushqimet që ndihmojnë rritjen e flokëve

Flokë dhe stil
Çuditë e viti 2021: Shkencëtarët mësojnë spinaqin të dërgoj ‘e-mail’

Çuditë e viti 2021: Shkencëtarët mësojnë spinaqin të dërgoj ‘e-mail’

Trend
Bukë e fërguar me spinaq dhe djathë

Bukë e fërguar me spinaq dhe djathë

Antipasta
Ushqimet më të famshme të vitit 2021

Ushqimet më të famshme të vitit 2021

Nutricion