LAJMI I FUNDIT:
Spanja

Spanja

949 Artikuj

Ministrja spanjolle: Netanyahu është jashtë kontrollit – t’i vendosim embargo armësh Izraelit

Ministrja spanjolle: Netanyahu është jashtë kontrollit – t’i vendosim embargo armësh Izraelit

Azia
Zjarrfikësit gjatë protestës sulmuan policinë, pamje kaotike nga qyteti spanjoll

Zjarrfikësit gjatë protestës sulmuan policinë, pamje kaotike nga qyteti spanjoll

Evropa
Spanjë: Socialistët dhe majtistët arrijnë marrëveshje për koalicion qeveritar

Spanjë: Socialistët dhe majtistët arrijnë marrëveshje për koalicion qeveritar

Evropa
Lituanezi falsifikoi një atak në zemër në 20 restorante në Spanjë, për të shmangur pagesën e faturës

Lituanezi falsifikoi një atak në zemër në 20 restorante në Spanjë, për të shmangur pagesën e faturës

Interesante
Dikush kreu nevojën fiziologjike në dyshemenë e tualetit të aeroplanit, pasagjerët në ishullin spanjoll detyrohen të zbresin nga fluturakja

Dikush kreu nevojën fiziologjike në dyshemenë e tualetit të aeroplanit, pasagjerët në ishullin spanjoll detyrohen të zbresin nga fluturakja

Interesante
Viktimat e huaja në Izrael dhe Gaza – listës i prijnë amerikanët

Viktimat e huaja në Izrael dhe Gaza – listës i prijnë amerikanët

Azia
Franca dhe Spanja kundër pezullimit të ndihmës së BE-së për Palestinën

Franca dhe Spanja kundër pezullimit të ndihmës së BE-së për Palestinën

Nga Bota
“Këpucët prehistorike” u zbuluan në shpellën spanjolle nga minatorët, zbulojnë shkencëtarët në një studim të ri

“Këpucët prehistorike” u zbuluan në shpellën spanjolle nga minatorët, zbulojnë shkencëtarët në një studim të ri

Interesante
Spanja mund t’i amnistojë separatistët katalonas

Spanja mund t’i amnistojë separatistët katalonas

Evropa
Zelensky, liderëve të BE-së: Falë Ukrainës, ushtarët tuaj nuk po luftojnë kundër Rusisë

Zelensky, liderëve të BE-së: Falë Ukrainës, ushtarët tuaj nuk po luftojnë kundër Rusisë

Evropa
Zelensky arrin në Spanjë për Samitin e Granada-s

Zelensky arrin në Spanjë për Samitin e Granada-s

Evropa
Sa do t’i kushtonte vendeve të Bashkimit Evropian zgjerimi me nëntë shtete të tjera

Sa do t’i kushtonte vendeve të Bashkimit Evropian zgjerimi me nëntë shtete të tjera

Evropa
Azerbajxhani refuzoi një takim me krerët e Armenisë, Gjermanisë dhe Francës për shkak se nuk ishte i ftuar Erdogan

Azerbajxhani refuzoi një takim me krerët e Armenisë, Gjermanisë dhe Francës për shkak se nuk ishte i ftuar Erdogan

Evropa
Osmani arrin në Spanjë: Do të flas për sigurinë në Kosovë, pas agresionit të Serbisë

Osmani arrin në Spanjë: Do të flas për sigurinë në Kosovë, pas agresionit të Serbisë

Kosovë
Spanjolli hyn i gjallë në varr në mënyrë vullnetare dhe qëndron nën tokë për një orë: Doja të qëndroja më gjatë

Spanjolli hyn i gjallë në varr në mënyrë vullnetare dhe qëndron nën tokë për një orë: Doja të qëndroja më gjatë

Interesante
Shkon në 13 numri i të vdekurve nga zjarri që shpërtheu në një klub nate në Spanjë

Shkon në 13 numri i të vdekurve nga zjarri që shpërtheu në një klub nate në Spanjë

Evropa
Zjarr në një klub nate në Spanjë, të paktën shtatë të vdekur

Zjarr në një klub nate në Spanjë, të paktën shtatë të vdekur

Evropa
Gjatë orës së mësimit nxënësi nxori thikën dhe ia nguli në sy arsimtarit, horror në një shkollë në Spanjë – pesë të therur

Gjatë orës së mësimit nxënësi nxori thikën dhe ia nguli në sy arsimtarit, horror në një shkollë në Spanjë – pesë të therur

Evropa
Kreu i konservatorëve të Spanjës nuk arrin të bëhet kryeministër në përpjekjen e parë

Kreu i konservatorëve të Spanjës nuk arrin të bëhet kryeministër në përpjekjen e parë

Evropa
Një burrë vdes, një tjetër lëndohet – pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Një burrë vdes, një tjetër lëndohet – pasi u goditën nga një dem në festivalin popullor spanjoll

Evropa
Fotot e rreme të vajzave të reja të zhveshura – të krijuara me Inteligjencën Artificiale – tronditin një qytet të vogël spanjoll

Fotot e rreme të vajzave të reja të zhveshura – të krijuara me Inteligjencën Artificiale – tronditin një qytet të vogël spanjoll

Teknologji
Dosja, kush janë trafikantët nga Spanja, Franca, Polonia dhe Shqipëria që synonin kontrollin e trafikut të drogës në Kolumbi?

Dosja, kush janë trafikantët nga Spanja, Franca, Polonia dhe Shqipëria që synonin kontrollin e trafikut të drogës në Kolumbi?

Shqipëri
Humbi fluturimin e tij, pasagjeri sulmoi stafin e aeroportit të Palma de Mallorca, theu orenditë dhe një kompjuter dhe kërcënoi se do të vriste veten

Humbi fluturimin e tij, pasagjeri sulmoi stafin e aeroportit të Palma de Mallorca, theu orenditë dhe një kompjuter dhe kërcënoi se do të vriste veten

Evropa
Spanjollja pa që veshi i rridhte gjak, shkoi menjëherë te mjeku: U tmerrua kur pa se çfarë nxori doktori

Spanjollja pa që veshi i rridhte gjak, shkoi menjëherë te mjeku: U tmerrua kur pa se çfarë nxori doktori

Fun Lajme