LAJMI I FUNDIT:

SPAK

197 Artikuj

Arrestohet zëvendëspresidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit

Arrestohet zëvendëspresidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit

Shqipëri
Afera e impiantit të plehrave në Fier, Prokuroria e Posaçme lëshon 11 urdhër-arreste

Afera e impiantit të plehrave në Fier, Prokuroria e Posaçme lëshon 11 urdhër-arreste

Shqipëri
Operacion ndërkombëtar për goditjen e mashtrimeve me kriptovalutat, gjashtë të arrestuar në Shqipëri

Operacion ndërkombëtar për goditjen e mashtrimeve me kriptovalutat, gjashtë të arrestuar në Shqipëri

Shqipëri
Pranohet kërkesa e Prokurorisë së Posaçme, ish-deputeti Alqi Bllako kthehet në burg

Pranohet kërkesa e Prokurorisë së Posaçme, ish-deputeti Alqi Bllako kthehet në burg

Shqipëri
Alarm për bombë në Gjykatën e Apelit në Tiranë, mobilizohet policia

Alarm për bombë në Gjykatën e Apelit në Tiranë, mobilizohet policia

Shqipëri
Ambasadorja amerikane shpreh mbështetje për prokurorët në Shqipëri: Askush nuk është mbi ligjin!

Ambasadorja amerikane shpreh mbështetje për prokurorët në Shqipëri: Askush nuk është mbi ligjin!

Shqipëri
Goditet grupi kriminal i Call Center në Tiranë, mashtronin italianët

Goditet grupi kriminal i Call Center në Tiranë, mashtronin italianët

Shqipëri
Korrupsion në Pikën Kufitare të Morinës, dërgohen për gjykim 34 persona

Korrupsion në Pikën Kufitare të Morinës, dërgohen për gjykim 34 persona

Shqipëri
Kreu i SPAK në Shqipëri: Prokurorë dhe gjyqtarë të kërcënuar, po hetojnë dosje të rëndësishme

Kreu i SPAK në Shqipëri: Prokurorë dhe gjyqtarë të kërcënuar, po hetojnë dosje të rëndësishme

Shqipëri
Pronat në bregdetin e Shëngjinit, Prokuroria e Posaçme SPAK dërgon për gjykim ish-kryebashkiakun e Lezhës

Pronat në bregdetin e Shëngjinit, Prokuroria e Posaçme SPAK dërgon për gjykim ish-kryebashkiakun e Lezhës

Shqipëri
Prokuroria kërkon 10 vjet burg për iranianin që përgjonte muxhahedinët në Tiranë

Prokuroria kërkon 10 vjet burg për iranianin që përgjonte muxhahedinët në Tiranë

Shqipëri
Kërkoi lehtësim të dënimit, Gjykata e Lartë lë në burg ish-ministrin e Mjedisit Lefter Koka

Kërkoi lehtësim të dënimit, Gjykata e Lartë lë në burg ish-ministrin e Mjedisit Lefter Koka

Shqipëri
Ish-deputeti i PS-së Alqi Bllako lirohet nga qelia, Prokuroria: Do ankimojmë vendimin

Ish-deputeti i PS-së Alqi Bllako lirohet nga qelia, Prokuroria: Do ankimojmë vendimin

Shqipëri
Asnjë kandidat për kreun e ri të Prokurorisë së Posaçme në Shqipëri

Asnjë kandidat për kreun e ri të Prokurorisë së Posaçme në Shqipëri

Shqipëri
Hetimi për Ilir Metën, Kraja: Jemi duke mbledhur provat

Hetimi për Ilir Metën, Kraja: Jemi duke mbledhur provat

Shqipëri
Valteri dorëzon prova të reja në SPAK për kallëzimet ndaj Metës

Valteri dorëzon prova të reja në SPAK për kallëzimet ndaj Metës

Shqipëri
Kreu i Prokurorisë së Posaçme: Kemi hetime shumë të rëndësishme për pastrim parash dhe korrupsion

Kreu i Prokurorisë së Posaçme: Kemi hetime shumë të rëndësishme për pastrim parash dhe korrupsion

Shqipëri
Dënohet me një vit burg ish-kandidati për deputet në Shqipëri

Dënohet me një vit burg ish-kandidati për deputet në Shqipëri

Shqipëri
Prokuroria konfirmon se Sali Berisha është nën hetim për dy çështje

Prokuroria konfirmon se Sali Berisha është nën hetim për dy çështje

Shqipëri
Hetimi i Ilir Metës, Prokuroria e vendosur t’i shkojë deri në fund

Hetimi i Ilir Metës, Prokuroria e vendosur t’i shkojë deri në fund

Shqipëri
Nisja e hetimeve nga SPAK, Berisha mbron Metën e paralajmëron Ramën: Do kesh fundin e merituar

Nisja e hetimeve nga SPAK, Berisha mbron Metën e paralajmëron Ramën: Do kesh fundin e merituar

Shqipëri
Meta akuzon kreun e prokurorisë: Spurdhjaku i partisë ka vendosur t’i shërbejë hapur mafies

Meta akuzon kreun e prokurorisë: Spurdhjaku i partisë ka vendosur t’i shërbejë hapur mafies

Shqipëri
Meta nën hetim, Prokuroria e Posaçme kërkon formularin e vetëdeklarimit

Meta nën hetim, Prokuroria e Posaçme kërkon formularin e vetëdeklarimit

Shqipëri
Shqipëri, të fortët në burg nën vëzhgim – dyshohet se urdhëruan atentate muajt e fundit

Shqipëri, të fortët në burg nën vëzhgim – dyshohet se urdhëruan atentate muajt e fundit

Shqipëri