LAJMI I FUNDIT:

SpaceX

176 Artikuj

Elon Musk thotë se në Iran janë tani aktivë rreth 100 pajisje të Starlink

Elon Musk thotë se në Iran janë tani aktivë rreth 100 pajisje të Starlink

Lajme Teknologji
SpaceX pothuajse dyfishon çmimet e antenave të Starlink në Ukrainë

SpaceX pothuajse dyfishon çmimet e antenave të Starlink në Ukrainë

Lajme Teknologji
Ukraina do të kërkojë ndihmë nga aleatët për të financuar shërbimin Starlink nëse SpaceX i kërkon pagesë

Ukraina do të kërkojë ndihmë nga aleatët për të financuar shërbimin Starlink nëse SpaceX i kërkon pagesë

Lajme Teknologji
Starlink po vjen edhe në aeroplanë

Starlink po vjen edhe në aeroplanë

Lajme Teknologji
Elon Musk thotë se Starlink do të vazhdojë të financojë qeverinë e Ukrainës “falas”, pavarësisht humbjes së parave

Elon Musk thotë se Starlink do të vazhdojë të financojë qeverinë e Ukrainës “falas”, pavarësisht humbjes së parave

Lajme Teknologji
SpaceX, kompania e Elon Musk thotë se nuk mund të paguajë më për shërbimet kritike të satelitit në Ukrainë, kërkon nga Pentagoni që ta bëjnë këtë

SpaceX, kompania e Elon Musk thotë se nuk mund të paguajë më për shërbimet kritike të satelitit në Ukrainë, kërkon nga Pentagoni që ta bëjnë këtë

Lajme Teknologji
Musk thotë se Pekini nuk dëshiron që ai ta shesë Starlinkun në Kinë

Musk thotë se Pekini nuk dëshiron që ai ta shesë Starlinkun në Kinë

Lajme Teknologji
Forcat ukrainase raportojnë ndërprerje të Starlink gjatë kundërsulmit kundër Rusisë

Forcat ukrainase raportojnë ndërprerje të Starlink gjatë kundërsulmit kundër Rusisë

Lajme Teknologji
Elon Musk merr dritën e gjelbër për aktivizimin e internetit me Starlink për iranianët

Elon Musk merr dritën e gjelbër për aktivizimin e internetit me Starlink për iranianët

Lajme Teknologji
Starlink planifikon të pajisë me internet disa autobusë të shkollave në SHBA

Starlink planifikon të pajisë me internet disa autobusë të shkollave në SHBA

Auto Lajme
Elon Musk thotë se interneti Starlink i SpaceX është aktiv në shtatë kontinentet

Elon Musk thotë se interneti Starlink i SpaceX është aktiv në shtatë kontinentet

Lajme Teknologji
SpaceX përfiton një kontratë 1.4 miliard dollarësh për pesë lëshime të tjera të astronautëve të NASA-s

SpaceX përfiton një kontratë 1.4 miliard dollarësh për pesë lëshime të tjera të astronautëve të NASA-s

Nga Bota
SpaceX dhe T-Mobile sjellin lidhjen direkte me satelitë për telefonat me ‘Coverage Above and Beyond’

SpaceX dhe T-Mobile sjellin lidhjen direkte me satelitë për telefonat me ‘Coverage Above and Beyond’

Lajme Teknologji
Elon Musk i etur për ndërtimin e një qyteti në Mars

Elon Musk i etur për ndërtimin e një qyteti në Mars

Lajme Teknologji
Mbetjet e raketës së SpaceX gjenden në një tokë bujqësore në Australi

Mbetjet e raketës së SpaceX gjenden në një tokë bujqësore në Australi

Australia
Raketa Super Heavy e Space X, shpërthen akoma pa filluar mirë testimi i saj

Raketa Super Heavy e Space X, shpërthen akoma pa filluar mirë testimi i saj

Shkencë
Starlink tani edhe me shërbim interneti për anijet në lëvizje

Starlink tani edhe me shërbim interneti për anijet në lëvizje

Lajme Teknologji
Zgjidhet misteri i spirales së çuditshme që u shfaq mbi qiellin e Zelandës së Re

Zgjidhet misteri i spirales së çuditshme që u shfaq mbi qiellin e Zelandës së Re

Interesante
Elon Musk i përgjigjet akuzave për skemë piramidale me kriptovalutën Dogecoin

Elon Musk i përgjigjet akuzave për skemë piramidale me kriptovalutën Dogecoin

Botë
SpaceX largon prej punës njerëzit që kritikuan Elon Musk

SpaceX largon prej punës njerëzit që kritikuan Elon Musk

Amerika
Si i shpëtuan ukrainasit dhe ndryshuan situatën në front, satelitët Starlink të Elon Musk?

Si i shpëtuan ukrainasit dhe ndryshuan situatën në front, satelitët Starlink të Elon Musk?

Evropa
“Kripto sateliti” i parë lansohet në orbitë falë kompanisë SpaceX

“Kripto sateliti” i parë lansohet në orbitë falë kompanisë SpaceX

Lajme Teknologji
Elon Musk i kërkoi stjuardesës marrëdhënie seksuale, kompania e tij pagoi 250 mijë dollarë për ta blerë heshtjen e saj – por u zbulua gjithçka

Elon Musk i kërkoi stjuardesës marrëdhënie seksuale, kompania e tij pagoi 250 mijë dollarë për ta blerë heshtjen e saj – por u zbulua gjithçka

Lajme Teknologji
Elon Musk po shet aksione në SpaceX për të financuar blerjen e Twitter-it?

Elon Musk po shet aksione në SpaceX për të financuar blerjen e Twitter-it?

Media Sociale