LAJMI I FUNDIT:

Sokol Haliti

45 Artikuj

LVV në Viti pretendon se janë sulmuar fizikisht asamblistët e saj nga njerëzit e kryetarit Haliti

LVV në Viti pretendon se janë sulmuar fizikisht asamblistët e saj nga njerëzit e kryetarit Haliti

Kosovë
Vrasja e Hamide Magashit, Haxhiu thotë se dështimi kryesor është te Prokuroria

Vrasja e Hamide Magashit, Haxhiu thotë se dështimi kryesor është te Prokuroria

Drejtësi
Alice Albright, vajza e ish sekretares amerikane Medeleine Albright nderohet me “Çelësin e Qytetit” në Viti

Alice Albright, vajza e ish sekretares amerikane Medeleine Albright nderohet me “Çelësin e Qytetit” në Viti

Kosovë
Kryetari i Vitisë padit zyrtarët e Vetëvendosjes, ua kërkon 100 mijë euro kompensim dëmi për shpifje

Kryetari i Vitisë padit zyrtarët e Vetëvendosjes, ua kërkon 100 mijë euro kompensim dëmi për shpifje

Komunat
Shtatë kryetarët e komunave, që fituan së paku tri herë zgjedhjet lokale

Shtatë kryetarët e komunave, që fituan së paku tri herë zgjedhjet lokale

Ismail Jakupi
​Sokol Haliti i LDK-së fiton në Viti

​Sokol Haliti i LDK-së fiton në Viti

Politikë
Sondazhi nga RTV Dukagjini për Vitinë: Sokol Haliti (LDK) – 53.5%, Arsim Ademi (LVV) – 33.6% dhe Bekim Azizi (PDK) – 12.9%

Sondazhi nga RTV Dukagjini për Vitinë: Sokol Haliti (LDK) – 53.5%, Arsim Ademi (LVV) – 33.6% dhe Bekim Azizi (PDK) – 12.9%

Politikë
Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Skenderajt pas zgjedhjeve lokale 2021?

Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Skenderajt pas zgjedhjeve lokale 2021?

Komunat
Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Komunës së Vitisë pas zgjedhjeve lokale 2021?

Sondazh: Kush mendoni se do të jetë në krye të Komunës së Vitisë pas zgjedhjeve lokale 2021?

Kosovë
“Veteranët” e LDK-së në komuna që synojnë të marrin edhe nga një mandat në zgjedhjet lokale

“Veteranët” e LDK-së në komuna që synojnë të marrin edhe nga një mandat në zgjedhjet lokale

Jehona Hulaj
Krasniqi: Zona Ekonomike e Vitisë gjeneron vende të reja të punës dhe zhvillim ekonomik në Anamoravë

Krasniqi: Zona Ekonomike e Vitisë gjeneron vende të reja të punës dhe zhvillim ekonomik në Anamoravë

Të Tjera
Haliti për drejtorët politik: Janë nderë për arsimin në Viti

Haliti për drejtorët politik: Janë nderë për arsimin në Viti

Kosovë
Sokol Haliti premton ujë në tetë fshatra

Sokol Haliti premton ujë në tetë fshatra

Kosovë
Hoti e Haliti flasin për menaxhimin e pandemisë COVID-19 dhe projektet e ardhshme për Vitinë

Hoti e Haliti flasin për menaxhimin e pandemisë COVID-19 dhe projektet e ardhshme për Vitinë

Kosovë
Vdesin në aksident trafiku nënë e djalë nga Vitia, gjatë kthimit nga pushimet në Kosovë

Vdesin në aksident trafiku nënë e djalë nga Vitia, gjatë kthimit nga pushimet në Kosovë

Kronika e Zezë
Pas Vushtrrisë, edhe Komuna e Vitisë nderon me mirënjohje Labin

Pas Vushtrrisë, edhe Komuna e Vitisë nderon me mirënjohje Labin

Yjet
Haliti: Vitia me 11 pacientë të hospitalizuar, një në gjendje më të rëndë

Haliti: Vitia me 11 pacientë të hospitalizuar, një në gjendje më të rëndë

Kosovë
Haliti: 28 raste aktive me coronavirus në Viti

Haliti: 28 raste aktive me coronavirus në Viti

Kosovë
Haliti: Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Viti shkon në 27

Haliti: Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Viti shkon në 27

Kosovë
Haliti: Në Viti 21 raste aktive me COVID-19, shtatë prej tyre janë të hospitalizuar

Haliti: Në Viti 21 raste aktive me COVID-19, shtatë prej tyre janë të hospitalizuar

Kosovë
Haliti: Rastet e reja me COVID-19 në Viti i infektoi studenti nga Prishtina

Haliti: Rastet e reja me COVID-19 në Viti i infektoi studenti nga Prishtina

Kosovë
Haliti: LDK do ta respektojë vendimin e Kushtetueses

Haliti: LDK do ta respektojë vendimin e Kushtetueses

Kosovë
Viti, shërohen të gjithë pacientët që ishin me COVID-19

Viti, shërohen të gjithë pacientët që ishin me COVID-19

Kosovë
Haliti: Tetë të shëruar nga Vitia, rasti i fundit me COVID-19 pritet të shërohet nesër

Haliti: Tetë të shëruar nga Vitia, rasti i fundit me COVID-19 pritet të shërohet nesër

Kosovë