LAJMI I FUNDIT:

Soda e bukës

52 Artikuj

Ndikon vetëm pas pak minutash. Mjekët rekomandojnë këtë ilaç natyral për shërimin e të thatit të dhembshëm dhe aftave të gojës

Ndikon vetëm pas pak minutash. Mjekët rekomandojnë këtë ilaç natyral për shërimin e të thatit të dhembshëm dhe aftave të gojës

Mjekësi alternative
Si të bëni sapun me sodë bikarbonati: Do të eliminojë të gjitha proceset inflamatore të lëkurës

Si të bëni sapun me sodë bikarbonati: Do të eliminojë të gjitha proceset inflamatore të lëkurës

Të tjera
Ujë me limon dhe sodë buke për dobësim? Ç’thonë dietologët për ‘pijen’ e famshme

Ujë me limon dhe sodë buke për dobësim? Ç’thonë dietologët për ‘pijen’ e famshme

Nutricion
Soda e bukës – një mjet i fuqishëm që të gjithë e kemi në shtëpi

Soda e bukës – një mjet i fuqishëm që të gjithë e kemi në shtëpi

Të njohim produktet
Nëse dëshironi të alkalizoni trupin, mos pini sodë buke: Çfarë duhet të konsumoni

Nëse dëshironi të alkalizoni trupin, mos pini sodë buke: Çfarë duhet të konsumoni

Këshilla mjekësore
A e keni ditur që soda e bukës mund të prishet? Shihni kur duhet ta zëvendësoni

A e keni ditur që soda e bukës mund të prishet? Shihni kur duhet ta zëvendësoni

Këshilla dhe ide
Sipërfaqet që nuk duhen pastruar me sodë buke

Sipërfaqet që nuk duhen pastruar me sodë buke

Shtëpi dhe dekor
Ky përbërës do të largojë erën e pakëndshme nga frigoriferi juaj

Ky përbërës do të largojë erën e pakëndshme nga frigoriferi juaj

Bëje vet
Sodë buke në vend të pesticideve: Mbroni frutat dhe perimet nga kalbja në këtë mënyrë!

Sodë buke në vend të pesticideve: Mbroni frutat dhe perimet nga kalbja në këtë mënyrë!

Kopshtaria
Përzieni vaj ricini dhe sodë bikarbonati: Do të përftoni një kombinim të fuqishëm i cili qetëson tetë probleme shëndetësore

Përzieni vaj ricini dhe sodë bikarbonati: Do të përftoni një kombinim të fuqishëm i cili qetëson tetë probleme shëndetësore

Mjekësi alternative
Mënyra më e lehtë për ta pastruar lavamanin me dy përbërës

Mënyra më e lehtë për ta pastruar lavamanin me dy përbërës

Bëje vet
Soda e bukës kundër sëmundjeve kronike të veshkave

Soda e bukës kundër sëmundjeve kronike të veshkave

Këshilla mjekësore
Tri mënyra për të përdor sodën e bukës, të cilat mund t’i keni harruar

Tri mënyra për të përdor sodën e bukës, të cilat mund t’i keni harruar

Këshilla Lifestyle
Soda e bukës kundër inflamacionit – reumatizmit dhe artritit,  mënyra si ta përdorni

Soda e bukës kundër inflamacionit – reumatizmit dhe artritit, mënyra si ta përdorni

Shëndetësi Lajme
Katër mënyra për depilim me ndihmën e përbërësve natyralë

Katër mënyra për depilim me ndihmën e përbërësve natyralë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Gjërat që nuk duhet t’i pastroni me sodë buke

Gjërat që nuk duhet t’i pastroni me sodë buke

Bëje vet
Receta për pastrimin e fytyrës me vaj kokosi dhe sodë buke

Receta për pastrimin e fytyrës me vaj kokosi dhe sodë buke

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Përzierja çudibërëse e sodës së bukës dhe e vajit të ricinit: Kallot e dhembshme zhduken nga shputat!

Përzierja çudibërëse e sodës së bukës dhe e vajit të ricinit: Kallot e dhembshme zhduken nga shputat!

Mjekësi alternative
Hile të thjeshta që ndihmojnë shumë

Hile të thjeshta që ndihmojnë shumë

Këshilla Estetike
Të gjitha problemet që shkakton soda e bukës në aparatin tretës; Vetëm prish ekuilibrin e gërryen zorrët

Të gjitha problemet që shkakton soda e bukës në aparatin tretës; Vetëm prish ekuilibrin e gërryen zorrët

Mjekësi alternative
Uthulla dhe soda e bukës – kombinimi ideal për t’i larguar të gjitha mikrobet nga shtëpia

Uthulla dhe soda e bukës – kombinimi ideal për t’i larguar të gjitha mikrobet nga shtëpia

Të tjera
Si ta largoni aromën e keqe të këmbëve

Si ta largoni aromën e keqe të këmbëve

Të tjera
Si t’i mbyllni poret pa shkuar fare te dermatologu

Si t’i mbyllni poret pa shkuar fare te dermatologu

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Shamponi me sodë buke që jua shpëton flokët

Shamponi me sodë buke që jua shpëton flokët

Flokë dhe stil