LAJMI I FUNDIT:
Sllovakia

Sllovakia

114 Artikuj

Sllovakia ka dërguar një sistem anti-ajror S-300 me rreze të gjatë veprimi në Ukrainë

Sllovakia ka dërguar një sistem anti-ajror S-300 me rreze të gjatë veprimi në Ukrainë

Evropa
Djali që shkoi i vetëm nga Ukraina në Sllovaki, është ribashkuar me nënën dhe gjyshen e tij

Djali që shkoi i vetëm nga Ukraina në Sllovaki, është ribashkuar me nënën dhe gjyshen e tij

Nga Bota
Sllovakia ekspozon dhe dëbon spiunin e GRU-së ruse Sergey Solomasov

Sllovakia ekspozon dhe dëbon spiunin e GRU-së ruse Sergey Solomasov

Evropa
Nga Hungaria deri te Maqedonia e Veriut – këto janë vendet evropiane që e përdorin gazin rus

Nga Hungaria deri te Maqedonia e Veriut – këto janë vendet evropiane që e përdorin gazin rus

Botë
Evropa po i thotë lamtumirë masave shkaku i coronavirusit – cilat shtete po e shpallin “pavarësinë” prej COVID-19

Evropa po i thotë lamtumirë masave shkaku i coronavirusit – cilat shtete po e shpallin “pavarësinë” prej COVID-19

Evropa
Vdes ish-ministri i Jashtëm sllovak, Eduard Kukan

Vdes ish-ministri i Jashtëm sllovak, Eduard Kukan

Evropa
Sllovakia nënshkruan marrëveshje me Amerikën – SHBA me dy baza ushtarake

Sllovakia nënshkruan marrëveshje me Amerikën – SHBA me dy baza ushtarake

Evropa
Detaje të reja rreth veturës fluturuese me motor BMW

Detaje të reja rreth veturës fluturuese me motor BMW

Auto Lajme
Mjekët sllovakë mund të humbasin licencën për përhapjen e dezinformatave lidhur me COVID-19

Mjekët sllovakë mund të humbasin licencën për përhapjen e dezinformatave lidhur me COVID-19

Evropa
Duke protestuar, arrestohet live ish-kryeministri sllovak

Duke protestuar, arrestohet live ish-kryeministri sllovak

Evropa
Sllovakia nga nesër në izolim dyjavor

Sllovakia nga nesër në izolim dyjavor

Evropa
“Po më fshijnë prej Instagramit sepse jam shumë e bukur” – modelja bëhet hit me mesazhin, por ka një arsye

“Po më fshijnë prej Instagramit sepse jam shumë e bukur” – modelja bëhet hit me mesazhin, por ka një arsye

Virale
​Sllovakia ndalon përdorimin e vaksinës ruse

​Sllovakia ndalon përdorimin e vaksinës ruse

Evropa
Rrëzohet një aeroplan në Sllovaki, gjejnë vdekjen tre persona

Rrëzohet një aeroplan në Sllovaki, gjejnë vdekjen tre persona

Evropa
Protestuesit ia mësyjnë parlamentit sllovak, policia hedh gazlotsjellës

Protestuesit ia mësyjnë parlamentit sllovak, policia hedh gazlotsjellës

Evropa
AirCar vetura e parë fluturuese, lëviz me 190 kilometra në orë dhe mund të ngritet deri në dymijë metra – bishti dhe krahët i palosen për tre minuta

AirCar vetura e parë fluturuese, lëviz me 190 kilometra në orë dhe mund të ngritet deri në dymijë metra – bishti dhe krahët i palosen për tre minuta

Shkencë
Ariu vret 57-vjeçarin në Sllovaki

Ariu vret 57-vjeçarin në Sllovaki

Evropa
Osmani – Korçok: RMV dhe Sllovakia kanë zhvilluar marrëdhënie pozitive dhe cilësore

Osmani – Korçok: RMV dhe Sllovakia kanë zhvilluar marrëdhënie pozitive dhe cilësore

Maqedonia e Veriut
Nesër hapet ambasada e RMV-së në Sllovaki

Nesër hapet ambasada e RMV-së në Sllovaki

Maqedonia e Veriut
Sllovakia pezullon vaksinimin e qytetarëve me AstraZeneca

Sllovakia pezullon vaksinimin e qytetarëve me AstraZeneca

Evropa
Sllovakia i dhuron Maqedonisë katër respiratorë për Klinikën për Sëmundje të Fëmijëve

Sllovakia i dhuron Maqedonisë katër respiratorë për Klinikën për Sëmundje të Fëmijëve

Shëndetësi
Klus: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të nisin së bashku negociatat për anëtarësim në BE

Klus: Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të nisin së bashku negociatat për anëtarësim në BE

Maqedonia e Veriut
Sllovakia dëbon tre diplomatë rusë

Sllovakia dëbon tre diplomatë rusë

Evropa
Kurti takon përfaqësuesin sllovak në Kosovë, i kërkon njohjen nga ky shtet

Kurti takon përfaqësuesin sllovak në Kosovë, i kërkon njohjen nga ky shtet

Kosovë