LAJMI I FUNDIT:

Sllobodan Milosheviq

20 Artikuj

Ish-zyrtari ushtarak i Serbisë, Boshkoviq: Dikur ishin Millosheviq, Sheshel dhe Arkan, sot Vuçiq, Daçiq dhe Veselinoviq

Ish-zyrtari ushtarak i Serbisë, Boshkoviq: Dikur ishin Millosheviq, Sheshel dhe Arkan, sot Vuçiq, Daçiq dhe Veselinoviq

Serbia
Publikohet videoja skandaloze në Serbi: Policët festuan me këngë çetnike si në kohën e Millosheviqit

Publikohet videoja skandaloze në Serbi: Policët festuan me këngë çetnike si në kohën e Millosheviqit

Serbia
Izetbegoviq: Lidhja mes Bosnjës dhe Kosovës janë krimet dhe gjenocidi i regjimit të Milosheviqit

Izetbegoviq: Lidhja mes Bosnjës dhe Kosovës janë krimet dhe gjenocidi i regjimit të Milosheviqit

Ballkan
Si sot, para 30 vjetëve filloi rënia e kriminelit Sllobodan Millosheviq – demonstratat e organizuar nga ai, kthehen kundër tij

Si sot, para 30 vjetëve filloi rënia e kriminelit Sllobodan Millosheviq – demonstratat e organizuar nga ai, kthehen kundër tij

Serbia
Mashtrimi i madh: Tito sillej mirë me shqiptarët!?

Mashtrimi i madh: Tito sillej mirë me shqiptarët!?

Fakte
Limaj: Daçiqi, këlyshi i Millosheviqit, kërcënon qytetarët serbë që duan t’i zbulojnë krimet ndaj shqiptarëve

Limaj: Daçiqi, këlyshi i Millosheviqit, kërcënon qytetarët serbë që duan t’i zbulojnë krimet ndaj shqiptarëve

Kosovë
Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1919, 1929, 1939… 2019!

Shqiptarët nëpër dekada: Çfarë kaluan ata në vitet 1919, 1929, 1939… 2019!

Agron Shala
Kur Bushi i tha Milosheviqit të mos gabojë me prek Kosovën: Si u përgatit “Kërcënimi i Kërshëndellave”?

Kur Bushi i tha Milosheviqit të mos gabojë me prek Kosovën: Si u përgatit “Kërcënimi i Kërshëndellave”?

Fakte
Viti 1999: Kthesa e madhe

Viti 1999: Kthesa e madhe

Agron Shala
Viti 1989: Fundi i Luftës së Ftohtë, Kosova dhe fillimi i luftërave në ish-Jugosllavi

Viti 1989: Fundi i Luftës së Ftohtë, Kosova dhe fillimi i luftërave në ish-Jugosllavi

Agron Shala
Për ngritjen e Milosheviqit, “të gjitha fajet i ka byrekxhiu shqiptar”!

Për ngritjen e Milosheviqit, “të gjitha fajet i ka byrekxhiu shqiptar”!

Histori
Hiroshima, dashuria ime: Për art kundër farsës!

Hiroshima, dashuria ime: Për art kundër farsës!

Agron Shala
“The Guardian” me përmbledhje të ngjarjeve të vitit 1989: Si Millosheviqi i suprimoi Kosovës autonominë, 30 vjet më parë (Foto)

“The Guardian” me përmbledhje të ngjarjeve të vitit 1989: Si Millosheviqi i suprimoi Kosovës autonominë, 30 vjet më parë (Foto)

Kosovë
Lufta në Kosovë: Si ua dha Millosheviqi kinezëve aeroplanin e rrëzuar amerikan

Lufta në Kosovë: Si ua dha Millosheviqi kinezëve aeroplanin e rrëzuar amerikan

Kosovë
Mita përball Sllobës dhe vrasjes me paramendim të popullit shqiptar

Mita përball Sllobës dhe vrasjes me paramendim të popullit shqiptar

Opinione
Daçiq thotë se Haga e ka liruar Millosheviqin nga akuzat për krime lufte dhe spastrim etnik

Daçiq thotë se Haga e ka liruar Millosheviqin nga akuzat për krime lufte dhe spastrim etnik

Politikë
Mesiq: Ja planet e Millosheviq për Maqedoninë

Mesiq: Ja planet e Millosheviq për Maqedoninë

Venhar Ramadani
Brammertz: Gjykimi i Karaxhiqit, ndër më të rëndësishmit në historinë e Tribunalit të Hagës

Brammertz: Gjykimi i Karaxhiqit, ndër më të rëndësishmit në historinë e Tribunalit të Hagës

Nga Bota
Fakte për Kasapin e Ballkanit: Monstrumi që edhe në burg ndjehej fitues

Fakte për Kasapin e Ballkanit: Monstrumi që edhe në burg ndjehej fitues

Politikë
Lideri serb iku pa u dënuar për krimet në Kosovë: Vdiq apo u vra Millosheviqi? (Video)

Lideri serb iku pa u dënuar për krimet në Kosovë: Vdiq apo u vra Millosheviqi? (Video)

Politikë