Skivi

Skivi

Reperi Visar Shala, i njohur me emrin artistik Skivi, është i lindur më 18 tetor të vitit 1985, në Prishtinë.

Karrierën e nisi si pjesëtar i grupit “Skillz”, pjesë e së cilit ishte edhe reperi Ledri Vula.

Më pas në vitin 2012 ky grup u shpërbë, dhe Skivi vazhdoi karrierën i vetëm, ndërsa është pjesë e label-it “Babastars”.

Disa nga këngët e tij më të njohur janë: “Neles” (Feat. Ronela Hajati), “Hajnekena”, “Ti se din se” (Feat. Samanta Karavella), “Dita-Nata”, etj.

“Ajo çfarë unë dëshiroj, është ajo që më bën të ndjehem më së miri: muzikë më shumë, ose përndryshe, pa fund muzikë”, ka thënë reperi në një intervistë për Telegrafin, në vitin 2018.

149 Artikuj