LAJMI I FUNDIT:

Skara

18 Artikuj

Që mishi dhe peshku të mos ju ngjiten në skarë, këtë truk duhet patjetër ta dini

Që mishi dhe peshku të mos ju ngjiten në skarë, këtë truk duhet patjetër ta dini

Nga duart tua
Mish pule i pjekur në skarë me misër aromatik

Mish pule i pjekur në skarë me misër aromatik

Pjata kryesore
Sallata që shkon më shumë me skarë: Përgatitet në 5 minuta dhe ka një shije fenomenale

Sallata që shkon më shumë me skarë: Përgatitet në 5 minuta dhe ka një shije fenomenale

Sallata
Pamje të pazakonta në lumin kroat, të rinjtë shndërrojnë barkën në kuzhinë – kishte edhe skarë për pjekje të qengjit

Pamje të pazakonta në lumin kroat, të rinjtë shndërrojnë barkën në kuzhinë – kishte edhe skarë për pjekje të qengjit

Fun Lajme
Si të bëni një skarë, hell dhe një furrë të vogël në oborrin tuaj

Si të bëni një skarë, hell dhe një furrë të vogël në oborrin tuaj

Bëje vet
Rekordi është 15 sekonda: A mund ta gjeni shpejt skarën e fshehur në ilustrim?

Rekordi është 15 sekonda: A mund ta gjeni shpejt skarën e fshehur në ilustrim?

Trend
Piqni mishin tuaj në mënyrë të barabartë çdo herë me këtë truk

Piqni mishin tuaj në mënyrë të barabartë çdo herë me këtë truk

Bëje vet
Sekreti i skarës së përsosur është ky: Marinada e cila mishit do t’i japë në shije vërtet të mrekullueshme!

Sekreti i skarës së përsosur është ky: Marinada e cila mishit do t’i japë në shije vërtet të mrekullueshme!

Nga duart tua
Mish pule në hell në skarë apo në tigan-skarë

Mish pule në hell në skarë apo në tigan-skarë

Pjata kryesore
Mënyra më e thjeshtë për pastrim të grilave të skarës

Mënyra më e thjeshtë për pastrim të grilave të skarës

Bëje vet
Marinimi: Si të pjekim në skarë mish, peshk, perime, djathë e fruta

Marinimi: Si të pjekim në skarë mish, peshk, perime, djathë e fruta

Nga duart tua
Përse assesi nuk bën të pini lëngje të gazuara bashkë me mishin e pjekur në skarë

Përse assesi nuk bën të pini lëngje të gazuara bashkë me mishin e pjekur në skarë

Shëndetësi Lajme
Paralajmërojnë shkencëtarët: Folia e aluminit nuk duhet të përdoret në skarë

Paralajmërojnë shkencëtarët: Folia e aluminit nuk duhet të përdoret në skarë

Shëndetësi Lajme
Nobelisti gjerman ka shokuar gjithë botën: Sëmureni nga kanceri, sepse vazhdimisht i hani këto dy ushqime!

Nobelisti gjerman ka shokuar gjithë botën: Sëmureni nga kanceri, sepse vazhdimisht i hani këto dy ushqime!

Shëndetësi Lajme
Vazhdoi të kujdesej për ushqimin edhe kur pranë skarës u afrua një ari (Video)

Vazhdoi të kujdesej për ushqimin edhe kur pranë skarës u afrua një ari (Video)

Interesante
Klasiku i vjetër në mënyrë të re: Limonada nga skara (Video)

Klasiku i vjetër në mënyrë të re: Limonada nga skara (Video)

Pije dhe Kokteje
PARA SE TË PIQNI MISH NË SKARË KUSHTONI KUJDES DY GJËRAVE! Njëra është e keqe për shëndetin dhe mund të jetë KANCEROZE

PARA SE TË PIQNI MISH NË SKARË KUSHTONI KUJDES DY GJËRAVE! Njëra është e keqe për shëndetin dhe mund të jetë KANCEROZE

Ushqim i shëndetshëm
Truku i kuzhinierit: Si të mos ngjitet peshku për skare (video)

Truku i kuzhinierit: Si të mos ngjitet peshku për skare (video)

Bëje vet