LAJMI I FUNDIT:

Siria

573 Artikuj

Pas më shumë se një dekade, Assad i Sirisë do të marrë pjesë në samitin e Ligës Arabe në Arabinë Saudite

Pas më shumë se një dekade, Assad i Sirisë do të marrë pjesë në samitin e Ligës Arabe në Arabinë Saudite

Nga Bota
Lindja i afrohet Kinës, amniston Assadin, shpërfill palestinezët

Lindja i afrohet Kinës, amniston Assadin, shpërfill palestinezët

Opinione
Liga Arabe pranon të ripranojë Sirinë pas pezullimit gati 12-vjeçar

Liga Arabe pranon të ripranojë Sirinë pas pezullimit gati 12-vjeçar

Nga Bota
Forcat turke vrasin liderin e ISIS-it në Siri, Abu Hussein al-Qurashi

Forcat turke vrasin liderin e ISIS-it në Siri, Abu Hussein al-Qurashi

Turqia
Ushtria amerikane thotë se ka vrarë një udhëheqës të ISIS, përgjegjës për një seri sulmesh terroriste në Evropë

Ushtria amerikane thotë se ka vrarë një udhëheqës të ISIS, përgjegjës për një seri sulmesh terroriste në Evropë

Nga Bota
Shkon në 19 numri i të vdekurve pas sulmeve amerikane ndaj objektivave pro-iraniane në Siri

Shkon në 19 numri i të vdekurve pas sulmeve amerikane ndaj objektivave pro-iraniane në Siri

Azia
Droni i Iranit vret një punëtor amerikan në Siri, SHBA kundërpërgjigjet

Droni i Iranit vret një punëtor amerikan në Siri, SHBA kundërpërgjigjet

Amerika
Dëshironi të zhvendoseni në Evropë? Këto janë vendet e BE-së që mirëpresin më shumë, ose më pak qytetarët e rinj

Dëshironi të zhvendoseni në Evropë? Këto janë vendet e BE-së që mirëpresin më shumë, ose më pak qytetarët e rinj

Evropa
Ekipet në Turqi shpëtojnë qenin që mbeti i bllokuar 23 ditë nën rrënoja

Ekipet në Turqi shpëtojnë qenin që mbeti i bllokuar 23 ditë nën rrënoja

Interesante
Mbi 50 mijë viktima nga tërmetet në Turqi dhe Siri

Mbi 50 mijë viktima nga tërmetet në Turqi dhe Siri

Turqia
Siriani “kthehet nga vdekja” gjatë varrimit, trupin e tij e nxorën nga rrënojat – familjarët u habitën kur dëgjuan se sërish po i rreh zemra

Siriani “kthehet nga vdekja” gjatë varrimit, trupin e tij e nxorën nga rrënojat – familjarët u habitën kur dëgjuan se sërish po i rreh zemra

Azia
Dita kur në Tokë u krijua një çarje prej 300 kilometrash

Dita kur në Tokë u krijua një çarje prej 300 kilometrash

Turqia
Tërmetet shkatërruese në Turqi dhe Siri, pamje që tregojnë momente paniku dhe shembje ndërtesash

Tërmetet shkatërruese në Turqi dhe Siri, pamje që tregojnë momente paniku dhe shembje ndërtesash

Turqia
SHBA me ndihmë shtesë prej 100 milionë dollarëve për Turqinë

SHBA me ndihmë shtesë prej 100 milionë dollarëve për Turqinë

Turqia
OKB: Në Siri afro 9 milionë njerëz janë prekur nga tërmetet shkatërruese

OKB: Në Siri afro 9 milionë njerëz janë prekur nga tërmetet shkatërruese

Azia
Si u bënë këto ndërtesa shkaktare për numrin e madh të vdekjeve të tërmeteve në Turqi dhe Siri?

Si u bënë këto ndërtesa shkaktare për numrin e madh të vdekjeve të tërmeteve në Turqi dhe Siri?

Turqia
Ushtria izraelite kryen sulm ajror mbi Damask, vriten 5 persona dhe 15 tjerë plagosen

Ushtria izraelite kryen sulm ajror mbi Damask, vriten 5 persona dhe 15 tjerë plagosen

Azia
Videoja që bëri xhiron, shtetasi sirian i ngujuar në rrënoja informon ekipet për personat e tjerë të bllokuar

Videoja që bëri xhiron, shtetasi sirian i ngujuar në rrënoja informon ekipet për personat e tjerë të bllokuar

Turqia
Momenti kur një burrë u nxor i gjallë pas 278 orësh në rrënoja

Momenti kur një burrë u nxor i gjallë pas 278 orësh në rrënoja

Turqia
Turqia goditet sërish nga një tërmet

Turqia goditet sërish nga një tërmet

Turqia
Të paktën 53 të vrarë në Siri – autoritetet shtetërore fajësojnë ISIS-in

Të paktën 53 të vrarë në Siri – autoritetet shtetërore fajësojnë ISIS-in

Azia
NASA me teknologji speciale për ta ndihmuar Turqinë në gjetjen e njerëzve të bllokuar nën gërmadha

NASA me teknologji speciale për ta ndihmuar Turqinë në gjetjen e njerëzve të bllokuar nën gërmadha

Nga Bota
“Çfarë po bëjnë prindërit e mi? – pyetja që i bëri i mbijetuari një të afërmi pasi u nxor nga rrënojat pas 10 ditësh

“Çfarë po bëjnë prindërit e mi? – pyetja që i bëri i mbijetuari një të afërmi pasi u nxor nga rrënojat pas 10 ditësh

Turqia
Ikën nga lufta, i mbijetuan edhe tërmetit shkatërrues, por familja siriane me shtatë anëtarë vdiq nga një zjarr që përfshiu shtëpinë në Turqi

Ikën nga lufta, i mbijetuan edhe tërmetit shkatërrues, por familja siriane me shtatë anëtarë vdiq nga një zjarr që përfshiu shtëpinë në Turqi

Nga Bota