LAJMI I FUNDIT:

Siguria në vend

44 Artikuj

Sveçla: Njëri nga të vrarët në sulmin terrorist është Bojan Mijailoviq, truprojë e shefit të BIA-s serbe, Aleksandar Vulin

Sveçla: Njëri nga të vrarët në sulmin terrorist është Bojan Mijailoviq, truprojë e shefit të BIA-s serbe, Aleksandar Vulin

Kosovë
Situata në veri, Qalaj: Vuçiqit i konvenon që ta mbajë veriun me incidente, ndoshta dhe me vdekje

Situata në veri, Qalaj: Vuçiqit i konvenon që ta mbajë veriun me incidente, ndoshta dhe me vdekje

Kosovë
Siguria në vend pas situatës në veri, ministri Mehaj raporton sot në komision

Siguria në vend pas situatës në veri, ministri Mehaj raporton sot në komision

Siguri
Eksperti Musliu: Bandat kriminale në veri punojnë për Vuçiqin – targat ishin pretekst për presidentin serb që ta devijojë procesin e dialogut

Eksperti Musliu: Bandat kriminale në veri punojnë për Vuçiqin – targat ishin pretekst për presidentin serb që ta devijojë procesin e dialogut

Kosovë
Ish drejtori i Policisë së Kosovës flet për dorëheqjet e pjesëtarëve të komunitetit serb – a do mund të kthehen sërish në polici?

Ish drejtori i Policisë së Kosovës flet për dorëheqjet e pjesëtarëve të komunitetit serb – a do mund të kthehen sërish në polici?

Elfije Boletini
Grupet e armatosura në veri më 31 korrik, Sveçla: Të udhëhequra nga Vuçiqi dhe Qeveria e Serbisë

Grupet e armatosura në veri më 31 korrik, Sveçla: Të udhëhequra nga Vuçiqi dhe Qeveria e Serbisë

Siguri
Sot vazhdimi i seancës plenare, debat parlamentar për sigurinë në vend dhe punën e Qeverisë

Sot vazhdimi i seancës plenare, debat parlamentar për sigurinë në vend dhe punën e Qeverisë

Kosovë
Siguria në Kosovë, sulmet ndaj Policisë dhe shërbimi i detyrueshëm ushtarak – gjithçka nga intervista me kryetarin e Komisionit për siguri

Siguria në Kosovë, sulmet ndaj Policisë dhe shërbimi i detyrueshëm ushtarak – gjithçka nga intervista me kryetarin e Komisionit për siguri

Siguri
Sulmet në veri, Sveçla: Erdhën pas vendosjes së ligjshmërisë në atë pjesë, kanë qëllim destabilizimin e vendit

Sulmet në veri, Sveçla: Erdhën pas vendosjes së ligjshmërisë në atë pjesë, kanë qëllim destabilizimin e vendit

Kosovë
Sot vazhdimi i seancës, në rend dite debati parlamentar për situatën e sigurisë 

Sot vazhdimi i seancës, në rend dite debati parlamentar për situatën e sigurisë 

Kosovë
Sulmet ndaj Policisë, Kurti: Sulmi i djeshëm ka ardhur nga Serbia

Sulmet ndaj Policisë, Kurti: Sulmi i djeshëm ka ardhur nga Serbia

Siguri
Sulmi ndaj Policisë, Haradinaj: Këto akte duhet të jenë alarm për të gjithë

Sulmi ndaj Policisë, Haradinaj: Këto akte duhet të jenë alarm për të gjithë

Siguri
Sulm ndaj Policisë në veri, Sveçla e quan akt terrorist

Sulm ndaj Policisë në veri, Sveçla e quan akt terrorist

Siguri
Kuvendi sot debaton për situatën e sigurisë në vend

Kuvendi sot debaton për situatën e sigurisë në vend

Kosovë
Kabashi-Ramaj: Partitë politike nuk guxojnë të garojnë pa programe për sigurinë e vendit

Kabashi-Ramaj: Partitë politike nuk guxojnë të garojnë pa programe për sigurinë e vendit

Elfije Boletini
Drejtori i AKI-së raporton sot për gjendjen e sigurisë në vend

Drejtori i AKI-së raporton sot për gjendjen e sigurisë në vend

Kosovë
Veliu: Pas skanimit në Polici do të vendosi për hapat që do të ndërmarr

Veliu: Pas skanimit në Polici do të vendosi për hapat që do të ndërmarr

Kosovë
Tahiri takon komandantin e KFOR-it gjeneralin D’Addario flasin për gjendjen e sigurisë në përgjithësi në Kosovë

Tahiri takon komandantin e KFOR-it gjeneralin D’Addario flasin për gjendjen e sigurisë në përgjithësi në Kosovë

Kosovë
Diskutohet për Strategjinë e sigurisë së Kosovës

Diskutohet për Strategjinë e sigurisë së Kosovës

Kosovë
Haradinaj paralajmëron për veriun: Do të veprojmë nëse rrezikohet siguria e vendit

Haradinaj paralajmëron për veriun: Do të veprojmë nëse rrezikohet siguria e vendit

Kosovë
Qytetarët janë të shqetësuar për sigurinë publike, Policia thotë se situata është stabile

Qytetarët janë të shqetësuar për sigurinë publike, Policia thotë se situata është stabile

Siguri
Mbahet konferenca shkencore ‘Sfidat e sigurisë në Kosovë’

Mbahet konferenca shkencore ‘Sfidat e sigurisë në Kosovë’

Kosovë
KMDLNj: Tensionim i imagjinuar i situatës së sigurisë para festës së Pashkëve!

KMDLNj: Tensionim i imagjinuar i situatës së sigurisë para festës së Pashkëve!

Siguri
Drejtori i AKI-së raporton me dyer të mbyllura

Drejtori i AKI-së raporton me dyer të mbyllura

Siguri