LAJMI I FUNDIT:

Siguria në Kosovë

112 Artikuj

Siguria në Kosovë, Osmani takon presidentin turk Erdogan: Të përkushtuar ta forcojmë bashkëpunimin

Siguria në Kosovë, Osmani takon presidentin turk Erdogan: Të përkushtuar ta forcojmë bashkëpunimin

Kosovë
​Serbia fton të rinjtë për shërbim ushtarak, Raci: Jashtëzakonisht shqetësuese, NATO duhet menjëherë të hapë rrugën për anëtarësimin e Kosovës

​Serbia fton të rinjtë për shërbim ushtarak, Raci: Jashtëzakonisht shqetësuese, NATO duhet menjëherë të hapë rrugën për anëtarësimin e Kosovës

Kosovë
Stoltenberg: Nuk shoh ndonjë rrezik të drejtpërdrejt ushtarak në rajon, do ta shqyrtojmë propozimin e Ramës

Stoltenberg: Nuk shoh ndonjë rrezik të drejtpërdrejt ushtarak në rajon, do ta shqyrtojmë propozimin e Ramës

Siguri
Deklarata e Zelenskyt se Rusia mund të nxisë një konflikt në Ballkan, DASH: SHBA-të të përkushtuara ndaj integrimit të rajonit, si kundërpeshë ndaj ndikimit rus

Deklarata e Zelenskyt se Rusia mund të nxisë një konflikt në Ballkan, DASH: SHBA-të të përkushtuara ndaj integrimit të rajonit, si kundërpeshë ndaj ndikimit rus

Kosovë
Siguria në Kosovë, sulmi në Banjskë e marrëveshja e 2013-së me NATO-n, deklaratat e Stoltenbergut, Osmanit e Kurtit pas takimit në Prishtinë

Siguria në Kosovë, sulmi në Banjskë e marrëveshja e 2013-së me NATO-n, deklaratat e Stoltenbergut, Osmanit e Kurtit pas takimit në Prishtinë

Kosovë
Deklarata e presidentit ukrainas se Rusia po përgatitet të destabilizojë Ballkanin, reagimet pas deklaratës dhe shtesat e rrezikshmërisë për policët  – lajmet që shënuan javën 

Deklarata e presidentit ukrainas se Rusia po përgatitet të destabilizojë Ballkanin, reagimet pas deklaratës dhe shtesat e rrezikshmërisë për policët  – lajmet që shënuan javën 

Besnike Salihu
Sulmi terrorist në Banjskë, Bislimi: Skenar i Serbisë, me të vetmin qëllim destabilizimin e Kosovës dhe të rajonit

Sulmi terrorist në Banjskë, Bislimi: Skenar i Serbisë, me të vetmin qëllim destabilizimin e Kosovës dhe të rajonit

Kosovë
Sulmi në Banjskë sfidon stabilitetin e rajonit dhe kërkon veprime të forta ndërkombëtare, Octopus jep pesë rekomandime

Sulmi në Banjskë sfidon stabilitetin e rajonit dhe kërkon veprime të forta ndërkombëtare, Octopus jep pesë rekomandime

Kosovë
“Pas sulmit në Banjskë, pasoja të mundshme për Serbinë nëse ndërmerren veprime ndaj Kosovës?” – analizë e njohësve të sigurisë

“Pas sulmit në Banjskë, pasoja të mundshme për Serbinë nëse ndërmerren veprime ndaj Kosovës?” – analizë e njohësve të sigurisë

Mirjeta Hajzeraj
Gërvalla takon drejtoreshën e Lartë për Evropën, biseduan për situatën aktuale të sigurisë në Kosovë dhe rajon

Gërvalla takon drejtoreshën e Lartë për Evropën, biseduan për situatën aktuale të sigurisë në Kosovë dhe rajon

Kosovë
Viziton disa vende në Kosovë, gazetarja serbe: S’ka vend për frikë

Viziton disa vende në Kosovë, gazetarja serbe: S’ka vend për frikë

Kosovë
Kurti takon komandantin turk Ulutas: Forcat shtesë të KFOR-it të koncentrohen në ruajtjen e kufirit me Serbinë  

Kurti takon komandantin turk Ulutas: Forcat shtesë të KFOR-it të koncentrohen në ruajtjen e kufirit me Serbinë  

Siguri
Sulmi terrorist në Banjskë, si u fut në Kosovë tërë ai arsenal armësh nga Serbia?

Sulmi terrorist në Banjskë, si u fut në Kosovë tërë ai arsenal armësh nga Serbia?

Elfije Boletini
NATO-ja miraton forca shtesë për shkak të tensioneve në veri të Kosovës

NATO-ja miraton forca shtesë për shkak të tensioneve në veri të Kosovës

Siguri
Haradinaj: Sulmi terrorist i së dielës i sponsorizuar nga Serbia, morën përgjigjen më të mirë nga institucionet e sigurisë dhe aleatët

Haradinaj: Sulmi terrorist i së dielës i sponsorizuar nga Serbia, morën përgjigjen më të mirë nga institucionet e sigurisë dhe aleatët

Kosovë
Analizë e Vrajollit për sulmin terrorist – “Përfshirja e Radoiçiqit indikacion për involvim të shtetit serb”, “Dialogu të vazhdoj me vija të kuqe”

Analizë e Vrajollit për sulmin terrorist – “Përfshirja e Radoiçiqit indikacion për involvim të shtetit serb”, “Dialogu të vazhdoj me vija të kuqe”

Kosovë
Abdixhiku pas takimit me Osmanin dhe drejtorin e AKI-së: Djemtë e vajzat fituan betejën kundër terrorizmit në terren, koha ta fitojmë atë diplomatike

Abdixhiku pas takimit me Osmanin dhe drejtorin e AKI-së: Djemtë e vajzat fituan betejën kundër terrorizmit në terren, koha ta fitojmë atë diplomatike

Kosovë
Situata e sigurisë, presidentja Osmani takon kreun e AKI-së dhe opozitën

Situata e sigurisë, presidentja Osmani takon kreun e AKI-së dhe opozitën

Kosovë
Osmani takon komandantin në ardhje të KFOR-it, Ulutas – e njofton për strukturat ilegale të dirigjuara nga Serbia

Osmani takon komandantin në ardhje të KFOR-it, Ulutas – e njofton për strukturat ilegale të dirigjuara nga Serbia

Kosovë
Haxhixhemajli nga Octopus: Përmes “Severna Brigada” Vuçiqi synon nxitjen e tensioneve në veri

Haxhixhemajli nga Octopus: Përmes “Severna Brigada” Vuçiqi synon nxitjen e tensioneve në veri

Siguri
Takimi Osmani-Stoltenberg, deklarata për zbarkimin në veri dhe kundërpërgjigja e presidentes

Takimi Osmani-Stoltenberg, deklarata për zbarkimin në veri dhe kundërpërgjigja e presidentes

Kosovë
Stoltenberg: Çdo zbarkim i FSK-së dhe Policisë në veri kërkon miratimin dhe konsultimin e KFOR-it

Stoltenberg: Çdo zbarkim i FSK-së dhe Policisë në veri kërkon miratimin dhe konsultimin e KFOR-it

Siguri
Rrëfimi i ish-drejtorit të parë të Policisë së Kosovës, Ahmeti: U përballëm me sfida e vështirësi, por patëm dhe shumë arritje

Rrëfimi i ish-drejtorit të parë të Policisë së Kosovës, Ahmeti: U përballëm me sfida e vështirësi, por patëm dhe shumë arritje

Elfije Boletini
Armë, autoblinda, motorë e pajisje të forenzikës – Policia e Kosovës i ekspozon në 24-vjetorin e themelimit

Armë, autoblinda, motorë e pajisje të forenzikës – Policia e Kosovës i ekspozon në 24-vjetorin e themelimit

Siguri