LAJMI I FUNDIT:

Shqiptarët

745 Artikuj

Shpërngulja e shqiptarëve të Kosovës në Turqi, në vitet 1920-30

Shpërngulja e shqiptarëve të Kosovës në Turqi, në vitet 1920-30

Sociale
Kapen 3 shqiptarë me 39 kg heroinë në Serbi

Kapen 3 shqiptarë me 39 kg heroinë në Serbi

Kronika e Zezë
S’u gjunjëzuan ndaj presioneve për t’u bërë bullgarë, turq apo grekë: Skënderbeu i shqiptarëve të Mandricës (Video)

S’u gjunjëzuan ndaj presioneve për t’u bërë bullgarë, turq apo grekë: Skënderbeu i shqiptarëve të Mandricës (Video)

Sociale
Goditet rrjeti i drogës në Itali, 43 të arrestuar, mes tyre 2 shqiptarë (Video)

Goditet rrjeti i drogës në Itali, 43 të arrestuar, mes tyre 2 shqiptarë (Video)

Kronika e Zezë
Policët anglezë tërheqin zvarrë emigrantët shqiptarë (Foto/Video)

Policët anglezë tërheqin zvarrë emigrantët shqiptarë (Foto/Video)

Nga Bota
Pallaska, në “Përballje” për kombin në RTV Dukagjini: Sali Berisha, person i vdekur politikisht (Video)

Pallaska, në “Përballje” për kombin në RTV Dukagjini: Sali Berisha, person i vdekur politikisht (Video)

Sociale
Shqiptarët në Ballkan jo unikë dhe të defaktorizuar

Shqiptarët në Ballkan jo unikë dhe të defaktorizuar

Kosovë
Shqiptarët e harruar të Sanxhakut dhe “boshnjakët” që flasin shqip (Video)

Shqiptarët e harruar të Sanxhakut dhe “boshnjakët” që flasin shqip (Video)

Sociale
Të rinjtë e Kosovës dhe të Serbisë: Jemi të ngjashëm, por nuk njihemi!

Të rinjtë e Kosovës dhe të Serbisë: Jemi të ngjashëm, por nuk njihemi!

Sociale
Shqiptarët në Mal të Zi kërkojnë hise në Qeveri dhe Kuvend

Shqiptarët në Mal të Zi kërkojnë hise në Qeveri dhe Kuvend

Politikë
“Beteja” e re shqiptaro-serbe: A do të fitojë Clintoni apo Trumpi? (Video)

“Beteja” e re shqiptaro-serbe: A do të fitojë Clintoni apo Trumpi? (Video)

Politikë
Shqiptarët e veriut të Mitrovicës, refugjatë në qytetin e tyre

Shqiptarët e veriut të Mitrovicës, refugjatë në qytetin e tyre

Kosovë
Ky është vendimi i Britanisë për shtetasit shqiptarë që kanë marrë shtetësi britanike si kosovarë

Ky është vendimi i Britanisë për shtetasit shqiptarë që kanë marrë shtetësi britanike si kosovarë

Drejtësi
“Bashkimi kombëtar” po krijon ndasi! (Video)

“Bashkimi kombëtar” po krijon ndasi! (Video)

Politikë
Trafikimi i shqiptarëve drejt Anglisë, 3500 euro për një kartë identiteti polake

Trafikimi i shqiptarëve drejt Anglisë, 3500 euro për një kartë identiteti polake

Shqipëri
Kapen gjashtë shqiptarë në Brazil, qëndruan katër ditë në kontenjerin e anijes

Kapen gjashtë shqiptarë në Brazil, qëndruan katër ditë në kontenjerin e anijes

Kronika e Zezë
Arrestohen shtatë shqiptarë në Gjermani

Arrestohen shtatë shqiptarë në Gjermani

Shqipëri
Rusët tregojnë pse shqiptarët në SHBA janë më të fuqishëm se serbët

Rusët tregojnë pse shqiptarët në SHBA janë më të fuqishëm se serbët

Kosovë
Shqiptarët paguajnë para të majme, pwr të shkuar në Angli

Shqiptarët paguajnë para të majme, pwr të shkuar në Angli

Shqipëri
Dy shqiptarë dënohen me burgim të përjetshëm në Turqi

Dy shqiptarë dënohen me burgim të përjetshëm në Turqi

Kronika e Zezë
Shqiptarët dhe kosovarët, shtetasit më të pafavorizuar në Ballkan

Shqiptarët dhe kosovarët, shtetasit më të pafavorizuar në Ballkan

Kosovë
Janë shpëtuar nga vdekja 18 shqiptarë dhe 2 britanikë në kanalin La Mansh

Janë shpëtuar nga vdekja 18 shqiptarë dhe 2 britanikë në kanalin La Mansh

Shqipëri
Shqetësimi i mediave ruse: Shqiptarët e Kosovës po e pushtojnë jugun e Serbisë

Shqetësimi i mediave ruse: Shqiptarët e Kosovës po e pushtojnë jugun e Serbisë

Kosovë
Ministria e Kulturës mbështet shqiptarët në Kroaci

Ministria e Kulturës mbështet shqiptarët në Kroaci

Kosovë