LAJMI I FUNDIT:
Shqiptarët nëpër botë

Shqiptarët nëpër botë

7422 Artikuj

Info

Rubrika e cila mbledh të gjitha lajmet sportive të shqiptarëve që veprimtarinë e tyre e ushtrojnë jashtë vendit.

Manaj: Refuzova Juventusin për Interin

Manaj: Refuzova Juventusin për Interin

Serie A
Gashi po tregon vlerat që ka

Gashi po tregon vlerat që ka

Kombëtarja e Shqipërisë
Tjetër vlerësim për Besart Berishën

Tjetër vlerësim për Besart Berishën

Përfaqësuesja e Kosovës
Gjigantët evropian përcjellin mbrojtësin shqiptar

Gjigantët evropian përcjellin mbrojtësin shqiptar

Kombëtarja e Shqipërisë
Abrashi ka disa fjalë për Bundesligën

Abrashi ka disa fjalë për Bundesligën

Romak Zeqiri
Gjiganti spanjoll ofertë të ‘çmendur’ për Mustafin

Gjiganti spanjoll ofertë të ‘çmendur’ për Mustafin

Romak Zeqiri
Abrashi gjithnjë e më afër Bundesligës

Abrashi gjithnjë e më afër Bundesligës

Kombëtarja e Shqipërisë
Tarashaj më i miri në Zvicër

Tarashaj më i miri në Zvicër

Romak Zeqiri
Hadergjonaj fluturon, tani kushton miliona euro

Hadergjonaj fluturon, tani kushton miliona euro

Romak Zeqiri
Zyrtare: Shqipëria mbetet pa trajner

Zyrtare: Shqipëria mbetet pa trajner

Kombëtarja e Shqipërisë
Ajeti merr dënimin pas kartonit të kuq

Ajeti merr dënimin pas kartonit të kuq

Serie A
Xherdan Shaqiri ka disa fjalë për Majlinda Kelmendin

Xherdan Shaqiri ka disa fjalë për Majlinda Kelmendin

Xhudo
Manaj: Ky është miku im më i mirë te Interi

Manaj: Ky është miku im më i mirë te Interi

Serie A
Fejzullahu kërkohet nga tri skuadra turke

Fejzullahu kërkohet nga tri skuadra turke

Kombëtarja e Shqipërisë
Kjo është ndërhyrja e tmerrshme e Arlind Ajetit (Video)

Kjo është ndërhyrja e tmerrshme e Arlind Ajetit (Video)

Serie A
Meha “i pangopur”: Me Konyasporin në Evropë, por dua dhe Kupën

Meha “i pangopur”: Me Konyasporin në Evropë, por dua dhe Kupën

Ndërkombëtare
53 ditë nga sfida Shqipëri-Zvicër, Graniti tregon shumë sekrete

53 ditë nga sfida Shqipëri-Zvicër, Graniti tregon shumë sekrete

Kombëtarja e Shqipërisë
Hasi: Herët të flitet për titull

Hasi: Herët të flitet për titull

Futboll
Askush si Amir Abrashi

Askush si Amir Abrashi

Kombëtarja e Shqipërisë
Në Marseille qajnë mos blerjen e Lorik Canës

Në Marseille qajnë mos blerjen e Lorik Canës

Ligue 1
Formacioni i javës i futbollistëve shqiptarë në botë (Foto)

Formacioni i javës i futbollistëve shqiptarë në botë (Foto)

Romak Zeqiri
Januzaj afër rikthimit

Januzaj afër rikthimit

Premier League
Abrashi: Mirë bëra që zgjodha Shqipërinë

Abrashi: Mirë bëra që zgjodha Shqipërinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Xhaka në formacionin më të mirë të javës

Xhaka në formacionin më të mirë të javës

Kombëtarja e Shqipërisë