LAJMI I FUNDIT:

Shqiptarët në Greqi

35 Artikuj

I dënuar me 18 vite burg në Shqipëri, arrestohet në Greqi i shumëkërkuari

I dënuar me 18 vite burg në Shqipëri, arrestohet në Greqi i shumëkërkuari

Shqipëri
809 shqiptarë në ishujt grekë pajisen me dokumente biometrike pranë vendbanimit

809 shqiptarë në ishujt grekë pajisen me dokumente biometrike pranë vendbanimit

Shqipëri
Bleu 8-vjeçarin në Tiranë dhe e çoi në Athinë për të lypur, mediat greke nxjerrin detaje për trafikantin shqiptar

Bleu 8-vjeçarin në Tiranë dhe e çoi në Athinë për të lypur, mediat greke nxjerrin detaje për trafikantin shqiptar

Shqipëri
Arrestohen katër policë në Greqi për torturë ndaj një të burgosuri shqiptar

Arrestohen katër policë në Greqi për torturë ndaj një të burgosuri shqiptar

Shqipëri
Goditet grupi i kokainës në Athinë, arrestohen katër shqiptarë

Goditet grupi i kokainës në Athinë, arrestohen katër shqiptarë

Shqipëri
Shpresat e familjes shuhen, studentja shqiptare e zhdukur në aksidentin në Greqi nuk gjendet

Shpresat e familjes shuhen, studentja shqiptare e zhdukur në aksidentin në Greqi nuk gjendet

Shqipëri
Kapet me 53 kilogram marijuanë, arrestohet 23-vjeçari shqiptar në Greqi

Kapet me 53 kilogram marijuanë, arrestohet 23-vjeçari shqiptar në Greqi

Shqipëri
Vrasja e 39-vjeçarit shqiptar në Greqi, policia identifikon katër nga shtatë autorët e përfshirë

Vrasja e 39-vjeçarit shqiptar në Greqi, policia identifikon katër nga shtatë autorët e përfshirë

Shqipëri
Bie ndjeshëm numri i shqiptarëve me leje qëndrimi në Greqi

Bie ndjeshëm numri i shqiptarëve me leje qëndrimi në Greqi

Shqipëri
Policia greke bastis burgun ku ndodhet shqiptari i famshëm për arratisjet Alket Rizai, gjen armë të improvizuara

Policia greke bastis burgun ku ndodhet shqiptari i famshëm për arratisjet Alket Rizai, gjen armë të improvizuara

Shqipëri
Nisin radhët në Kakavijë për daljen e emigrantëve, dogana shqiptare me kapacitete të plota

Nisin radhët në Kakavijë për daljen e emigrantëve, dogana shqiptare me kapacitete të plota

Shqipëri
Identifikohen shqiptarët e ekzekutuar në Athinë

Identifikohen shqiptarët e ekzekutuar në Athinë

Shqipëri
Sekuestrohen 74 kg kanabis në kufirin greko-shqiptar, arrestohet 34-vjeçari

Sekuestrohen 74 kg kanabis në kufirin greko-shqiptar, arrestohet 34-vjeçari

Shqipëri
U gjet i pajetë në malet e Selanikut, pistat e hetimit për vdekjen misterioze të shqiptarit

U gjet i pajetë në malet e Selanikut, pistat e hetimit për vdekjen misterioze të shqiptarit

Shqipëri
Sekuestrohen 375 kg kanabis në Janinë, në pranga 28-vjeçari shqiptar

Sekuestrohen 375 kg kanabis në Janinë, në pranga 28-vjeçari shqiptar

Shqipëri
Në kërkim për përdhunim, kapet dhe dorëzohet tek autoritetet greke 45-vjeçari nga Vlora

Në kërkim për përdhunim, kapet dhe dorëzohet tek autoritetet greke 45-vjeçari nga Vlora

Shqipëri
Vëllezërit shqiptarë vrasin 53-vjeçarin në Greqi

Vëllezërit shqiptarë vrasin 53-vjeçarin në Greqi

Shqipëri
Shqiptari që u plagos nga policia greke, drejtues i bandës kriminale

Shqiptari që u plagos nga policia greke, drejtues i bandës kriminale

Shqipëri
Oficerja qëllon me armë zjarri 30-vjeçarin shqiptar në Athinë

Oficerja qëllon me armë zjarri 30-vjeçarin shqiptar në Athinë

Shqipëri
Babai po mbyste foshnjën e tij në mes të rrugës në Athinë, ndërhyjnë shqiptarët dhe e shpëtojnë

Babai po mbyste foshnjën e tij në mes të rrugës në Athinë, ndërhyjnë shqiptarët dhe e shpëtojnë

Shqipëri
Shqipëria lehtëson marrjen e pasaportave për shqiptarët e Kretës dhe Rodosit në Greqi

Shqipëria lehtëson marrjen e pasaportave për shqiptarët e Kretës dhe Rodosit në Greqi

Shqipëri
Ngjarje ‘horror’ në Greqi, shqiptari i vë flakën gruas – dyshohet se shkak ka qenë xhelozia

Ngjarje ‘horror’ në Greqi, shqiptari i vë flakën gruas – dyshohet se shkak ka qenë xhelozia

Ballkan
“Më duhen para për të mbajtur familjen”: Pamje që tregojnë se si shqiptari kreu vjedhjen për një minutë

“Më duhen para për të mbajtur familjen”: Pamje që tregojnë se si shqiptari kreu vjedhjen për një minutë

Ballkan
E lidhën dhe e hodhën në det për të vdekur, dalin mesazhet e fundit të vajzës greke

E lidhën dhe e hodhën në det për të vdekur, dalin mesazhet e fundit të vajzës greke

Shqipëri