LAJMI I FUNDIT:

Shqiprim Arifi

116 Artikuj

Frikë në Preshevë se mund të ketë hakmarrje nga Serbia pas asaj që ndodhi në Banjskë

Frikë në Preshevë se mund të ketë hakmarrje nga Serbia pas asaj që ndodhi në Banjskë

Lugina
Arifi: Shqiptarëve në Luginën e Preshevës u mungon mbështetja e Shqipërisë dhe Kosovës

Arifi: Shqiptarëve në Luginën e Preshevës u mungon mbështetja e Shqipërisë dhe Kosovës

Lugina
Arifi takohet me Escobarin: Kërkova të ndalohet pasivizimi i adresave të shqiptarëve në Luginë

Arifi takohet me Escobarin: Kërkova të ndalohet pasivizimi i adresave të shqiptarëve në Luginë

Kosovë
Në vitin e ri shkollor, Gold AG viziton shkollën e tij fillore në Preshevë: Këtu mora hapat e parë të dijes

Në vitin e ri shkollor, Gold AG viziton shkollën e tij fillore në Preshevë: Këtu mora hapat e parë të dijes

Yjet
Arifi takon ambasadorin Hill, flasin për gjetjen e zgjidhjeve afatgjata për shqiptarët e Luginës

Arifi takon ambasadorin Hill, flasin për gjetjen e zgjidhjeve afatgjata për shqiptarët e Luginës

Lugina
Mustafi e quan Arifin patericë të Vuçiqit e Daçiqit

Mustafi e quan Arifin patericë të Vuçiqit e Daçiqit

Lugina
Tha se dirigjohet nga Beogradi, Arifi e quan shpifëse Ardita Sinanin

Tha se dirigjohet nga Beogradi, Arifi e quan shpifëse Ardita Sinanin

Lugina
Sinani: Kuvendi i Preshevës mbajti seancë në mënyrë tinëzare për t’i zgjatur jetën politike Arifit që dirigjohet e kontrollohet nga Beogradi

Sinani: Kuvendi i Preshevës mbajti seancë në mënyrë tinëzare për t’i zgjatur jetën politike Arifit që dirigjohet e kontrollohet nga Beogradi

Lugina
Pas përplasjeve me Kurtin, këshilltari i partisë së Shqiprim Arifit kërkon dorëheqjen e tij

Pas përplasjeve me Kurtin, këshilltari i partisë së Shqiprim Arifit kërkon dorëheqjen e tij

Kosovë
Arifi thotë se s’do të paraqitet para gjykatës serbe për rastin e vendosjes së flamurit kombëtar

Arifi thotë se s’do të paraqitet para gjykatës serbe për rastin e vendosjes së flamurit kombëtar

Lugina
Vendosi flamurin kombëtar në objektin e komunës, kryetari i Preshevës ftohet të paraqitet në një gjykatë në Serbi

Vendosi flamurin kombëtar në objektin e komunës, kryetari i Preshevës ftohet të paraqitet në një gjykatë në Serbi

Lugina
Arifi: Prokuroria ka filluar hetimet lidhur me keqpërdorimin e “Fondit të Kosovës”

Arifi: Prokuroria ka filluar hetimet lidhur me keqpërdorimin e “Fondit të Kosovës”

Lugina
Maturantët e Preshevës që u aksidentuan në Vragoli, mbërrijnë në shtëpi

Maturantët e Preshevës që u aksidentuan në Vragoli, mbërrijnë në shtëpi

Lugina
Arifi: Vetëvendosje ka përçarë spektrin politik të shqiptarëve në Luginë të Preshevës

Arifi: Vetëvendosje ka përçarë spektrin politik të shqiptarëve në Luginë të Preshevës

Lugina
Pasivizimi i adresave në Luginë, Hilli: Do të shoh se çfarë mund të bëj kur të kthehem në Beograd

Pasivizimi i adresave në Luginë, Hilli: Do të shoh se çfarë mund të bëj kur të kthehem në Beograd

Kosovë
E akuzon Kurtin për tradhti, Arifi: Nuk po e përfshinë Luginën në marrëveshje me Serbinë

E akuzon Kurtin për tradhti, Arifi: Nuk po e përfshinë Luginën në marrëveshje me Serbinë

Kosovë
Nuk e nënshkroi deklaratën ku kërkohen të drejtat e shqiptarëve të Luginës, Arifi: Kjo u bë për konsum politik nga Shaip Kamberi e Ragmi Mustafi

Nuk e nënshkroi deklaratën ku kërkohen të drejtat e shqiptarëve të Luginës, Arifi: Kjo u bë për konsum politik nga Shaip Kamberi e Ragmi Mustafi

Jehona Hulaj
Arifi: Propozimi i BE-së për Kosovën dhe Serbinë, thikë pas shpine për shqiptarët e Luginës

Arifi: Propozimi i BE-së për Kosovën dhe Serbinë, thikë pas shpine për shqiptarët e Luginës

Lugina
Shqiprim Arifi: Kurti është diktator

Shqiprim Arifi: Kurti është diktator

Lugina
Arifi dorëzon kallëzim penal kundër Këshillit Kombëtar për keqpërdorim të mjeteve të ndara nga Qeveria e Kosovës

Arifi dorëzon kallëzim penal kundër Këshillit Kombëtar për keqpërdorim të mjeteve të ndara nga Qeveria e Kosovës

Kosovë
Kamberi e quan Serbinë shtet fashist: Prishtina e Tirana të jenë më të pranishme në Luginë

Kamberi e quan Serbinë shtet fashist: Prishtina e Tirana të jenë më të pranishme në Luginë

Lugina
​Arifi akuzon LVV-në: Po e shfrytëzon pushtetin për të shtrirë programin politik në Luginë

​Arifi akuzon LVV-në: Po e shfrytëzon pushtetin për të shtrirë programin politik në Luginë

Lugina
Arifi thotë se paratë e taksapaguesve të Kosovës po përfundojnë në llogaritë e aktivistëve të PVD-së

Arifi thotë se paratë e taksapaguesve të Kosovës po përfundojnë në llogaritë e aktivistëve të PVD-së

Lugina
Kryetari i Preshevës thotë se janë regjistruar rreth 123 mijë shqiptarë në Luginë

Kryetari i Preshevës thotë se janë regjistruar rreth 123 mijë shqiptarë në Luginë

Lugina