LAJMI I FUNDIT:

Shkup

1036 Artikuj

Në Shkup u promovua themelimi i Institutit për Demokraci dhe Analiza Ekonomike – IDEA

Në Shkup u promovua themelimi i Institutit për Demokraci dhe Analiza Ekonomike – IDEA

Maqedonia e Veriut
Merrte para për largimin e magjisë, “Piranjat” zbulojnë “hoxhën” nga Shkupi

Merrte para për largimin e magjisë, “Piranjat” zbulojnë “hoxhën” nga Shkupi

Shqipëri
Shkup: Donin të ndërtonin parking në afërsi të poliklinikës “Bit Pazar”, policia arrestoi dy persona

Shkup: Donin të ndërtonin parking në afërsi të poliklinikës “Bit Pazar”, policia arrestoi dy persona

Maqedonia e Veriut
Dje në pesë qytete të Maqedonisë së Veriut u mbajt Raundi Rajonal i Olimpiadës së Ekonomiksit

Dje në pesë qytete të Maqedonisë së Veriut u mbajt Raundi Rajonal i Olimpiadës së Ekonomiksit

Maqedonia e Veriut
Transportonin emigrantë të paligjshëm nga Saranda në Mal të Zi, arrestohen dy tiranasit dhe shkupiani

Transportonin emigrantë të paligjshëm nga Saranda në Mal të Zi, arrestohen dy tiranasit dhe shkupiani

Shqipëri
Shkup, arrestohen personat që grabitën dy fëmijë

Shkup, arrestohen personat që grabitën dy fëmijë

Maqedonia e Veriut
Guri me mbishkrimin ilir në Shkup, çfarë rëndësie historike ka për shqiptarët?

Guri me mbishkrimin ilir në Shkup, çfarë rëndësie historike ka për shqiptarët?

Kosovë
Tragjedi në Shkup, digjet një vajzë

Tragjedi në Shkup, digjet një vajzë

Maqedonia e Veriut
Përleshje fizike në burgun e Idrizovës

Përleshje fizike në burgun e Idrizovës

Maqedonia e Veriut
U vihet zjarri zyrave të Ndërrmarjes Publike “Parqe dhe Gjelbërime” – Shkup

U vihet zjarri zyrave të Ndërrmarjes Publike “Parqe dhe Gjelbërime” – Shkup

Maqedonia e Veriut
Prezatohet projekti i Portit Tregtar të Durrësit, Balluku: Lidhet me porte të thata në Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut

Prezatohet projekti i Portit Tregtar të Durrësit, Balluku: Lidhet me porte të thata në Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut

Shqipëri
Goditet me veturë një çiklist në rrugën rajonale Shkup-Tetovë, dërgohet në spital me lëndime të rënda

Goditet me veturë një çiklist në rrugën rajonale Shkup-Tetovë, dërgohet në spital me lëndime të rënda

Maqedonia e Veriut
Zgjidhet përkohësisht problemi me ngrohjen me parno në termocentralin Shkup veri, sigurohen mjete financiare për 10 ditë

Zgjidhet përkohësisht problemi me ngrohjen me parno në termocentralin Shkup veri, sigurohen mjete financiare për 10 ditë

Shkupi
Sanksionohen 156 shoferë në Shkup, 24 prej tyre ishin nën ndikimin e alkoolit

Sanksionohen 156 shoferë në Shkup, 24 prej tyre ishin nën ndikimin e alkoolit

Maqedonia e Veriut
Gjendet drogë në Shkup, arrestohen pesë persona

Gjendet drogë në Shkup, arrestohen pesë persona

Maqedonia e Veriut
Përsëri alarme për bomba nëpër shkollat e Shkupit, evakuohen katër objekte

Përsëri alarme për bomba nëpër shkollat e Shkupit, evakuohen katër objekte

Shkupi
Shkup: 30-vjeçarja me veturë godet për vdekje vjehrrin e saj

Shkup: 30-vjeçarja me veturë godet për vdekje vjehrrin e saj

Maqedonia e Veriut
Banorët e Vizbegut s’kanë kanalizim

Banorët e Vizbegut s’kanë kanalizim

Maqedonia e Veriut
MPB: 183 shoferë të sanksionuar në Shkup, 64 për vozitje të shpejtë

MPB: 183 shoferë të sanksionuar në Shkup, 64 për vozitje të shpejtë

Maqedonia e Veriut
MPB në aksion, arrestohen dilerë në Shkup dhe Resnjë

MPB në aksion, arrestohen dilerë në Shkup dhe Resnjë

Maqedonia e Veriut
Me orarin dimëror nga Shkupi dhe Ohri do të ketë fluturime në 48 destinacione

Me orarin dimëror nga Shkupi dhe Ohri do të ketë fluturime në 48 destinacione

Maqedonia e Veriut
Aksion policor në objektet hotelierike në Shkup

Aksion policor në objektet hotelierike në Shkup

Maqedonia e Veriut
Shkup, një banesë merr flakë pas shpërthimit të bombolës së gazit

Shkup, një banesë merr flakë pas shpërthimit të bombolës së gazit

Maqedonia e Veriut
Në Shkup, Ursula von der Leyen do të prezantojë një paketë për mbështetje energjetike për rajonin

Në Shkup, Ursula von der Leyen do të prezantojë një paketë për mbështetje energjetike për rajonin

Maqedonia e Veriut