LAJMI I FUNDIT:

Shkolla fillore

26 Artikuj

Punoi me material jo të duhur në renovimin e shkollës “Gjergj Fishta”, Rama i shkëput kontratën operatorit ekonomik

Punoi me material jo të duhur në renovimin e shkollës “Gjergj Fishta”, Rama i shkëput kontratën operatorit ekonomik

Kosovë
Shkolla fillore në Luboten, drejt rrënimit, nxënësit mësojnë në klasa me lagështi

Shkolla fillore në Luboten, drejt rrënimit, nxënësit mësojnë në klasa me lagështi

Maqedonia e Veriut
Shkolla në Raoviq nga 250 nxënës, sot ka vetëm 1 nxënës

Shkolla në Raoviq nga 250 nxënës, sot ka vetëm 1 nxënës

Maqedonia e Veriut
Problemi që doli nga kontrolli, 6-vjeçari në SHBA mori në shkollë revolen dhe kërcënoi shoqen

Problemi që doli nga kontrolli, 6-vjeçari në SHBA mori në shkollë revolen dhe kërcënoi shoqen

Amerika
Rregullorja e çuditshme e shkollës në Ferizaj që e lë 5-vjeçarin jashtë bankave shkaku i flokëve të gjata

Rregullorja e çuditshme e shkollës në Ferizaj që e lë 5-vjeçarin jashtë bankave shkaku i flokëve të gjata

Arsim
Entuziazëm te nxënësit e shkollës “Hasan Prishtina”, filloi mësimi me orar të shkurtuar

Entuziazëm te nxënësit e shkollës “Hasan Prishtina”, filloi mësimi me orar të shkurtuar

Arsim
Prindërit kërkojnë që mësueses së shkollës fillore “Selami Hallaçi”, në Gjilan t’i vazhdohet kontrata e punës

Prindërit kërkojnë që mësueses së shkollës fillore “Selami Hallaçi”, në Gjilan t’i vazhdohet kontrata e punës

Kosovë
Stuhi shiu e breshëri, një shkollë në Istog përfshihet nga uji

Stuhi shiu e breshëri, një shkollë në Istog përfshihet nga uji

Komunat
Drejtoresha e shkollës në Florida rrah me shkop druri 6-vjeçaren para syve të ëmës, gjithçka ndodhi për shkak të prishjes së kompjuterit

Drejtoresha e shkollës në Florida rrah me shkop druri 6-vjeçaren para syve të ëmës, gjithçka ndodhi për shkak të prishjes së kompjuterit

Amerika
Shkollën e braktisur çifti amerikan e shndërron në vilë luksoze – 2.4 milionë dollarëshe

Shkollën e braktisur çifti amerikan e shndërron në vilë luksoze – 2.4 milionë dollarëshe

Kuriozitete
Pamje të nxënësve që filluan shkollën në Francë – si po arrijnë të respektojnë masat e distancimit

Pamje të nxënësve që filluan shkollën në Francë – si po arrijnë të respektojnë masat e distancimit

Nga Bota
Lajde Mjeda

Lajde Mjeda

Cult+
Sulm me thikë në një shkollë në Kinë, autori i masakrës mbyt tetë nxënës

Sulm me thikë në një shkollë në Kinë, autori i masakrës mbyt tetë nxënës

Nga Bota
Drejtori i shkollës kineze bëhet hit në internet, vallëzon me nxënësit çdo mëngjes (Video)

Drejtori i shkollës kineze bëhet hit në internet, vallëzon me nxënësit çdo mëngjes (Video)

Fun Lajme
Detyrat e shtëpisë ndikojnë negativisht në zhvillimin e fëmijëve

Detyrat e shtëpisë ndikojnë negativisht në zhvillimin e fëmijëve

Fëmija juaj
Me prekjen e shenjës në mur, nxënësit tregojnë se si duan ta përshëndesin mësuesen (Video)

Me prekjen e shenjës në mur, nxënësit tregojnë se si duan ta përshëndesin mësuesen (Video)

Fun Lajme
Nxënësi agresiv e pësoi keq, pasi qëlloi arsimtarin në fytyrë (Video)

Nxënësi agresiv e pësoi keq, pasi qëlloi arsimtarin në fytyrë (Video)

Dështime
Derri i egër me përmasa gjigante, kërkon në kontejnerin pranë një shkolle fillore (Video)

Derri i egër me përmasa gjigante, kërkon në kontejnerin pranë një shkolle fillore (Video)

Nga Bota
Të shtëna armësh në një shkollë në Kaliforni, katër të vrarë dhe dy të plagosur (Foto/Video)

Të shtëna armësh në një shkollë në Kaliforni, katër të vrarë dhe dy të plagosur (Foto/Video)

Nga Bota
Dallaveret për regjistrim të fëmijëve në shkollat më të mira fillore në Prishtinë (Video)

Dallaveret për regjistrim të fëmijëve në shkollat më të mira fillore në Prishtinë (Video)

Arsim
Shkollat e Prishtinës ”plaçkitin” nxënësit (Video)

Shkollat e Prishtinës ”plaçkitin” nxënësit (Video)

Arsim
Edhe Mitrovica nis shpërndarjen e kifleve për nxënësit (Video)

Edhe Mitrovica nis shpërndarjen e kifleve për nxënësit (Video)

Arsim
Shkolla në Kaçanik, ku flitet me “kode”: A i kuptoni këto shkresa? (Foto)

Shkolla në Kaçanik, ku flitet me “kode”: A i kuptoni këto shkresa? (Foto)

Arsim
Shkolla e Raushiqit që veç si shkollë nuk duket (Video)

Shkolla e Raushiqit që veç si shkollë nuk duket (Video)

Arsim