LAJMI I FUNDIT:

Shëndeti mendor

123 Artikuj

Shëndeti mendor, Frrokaj: Të largohen paragjykimet, trajtimi te psikologu duhet të jetë si vizitat te profesionistët tjerë shëndetësor

Shëndeti mendor, Frrokaj: Të largohen paragjykimet, trajtimi te psikologu duhet të jetë si vizitat te profesionistët tjerë shëndetësor

Diana Mulaj
The Telegraph: Një në tre gra britanike ndihet e trishtuar, më keq se ato në Kosovë e në Arabinë Saudite

The Telegraph: Një në tre gra britanike ndihet e trishtuar, më keq se ato në Kosovë e në Arabinë Saudite

Kosovë
Gjyshërit mund të kenë një ndikim të rëndësishëm në shëndetin mendor të nënës, tregon studimi

Gjyshërit mund të kenë një ndikim të rëndësishëm në shëndetin mendor të nënës, tregon studimi

Prindër dhe fëmijë
Efektet pozitive të artit

Efektet pozitive të artit

Fakte
Nga ndryshimet në lëkurë deri te ulja e libidosë – shtatë efektet anësore të stresit që duhet t’i dini

Nga ndryshimet në lëkurë deri te ulja e libidosë – shtatë efektet anësore të stresit që duhet t’i dini

Psikologji
Dhjetë ushqime që mund të shkaktojnë ‘mjegull të trurit’

Dhjetë ushqime që mund të shkaktojnë ‘mjegull të trurit’

Të tjera
Vetmia shpallet shqetësim global për shëndetin publik, më e rrezikshme se pirja e 15 cigareve në ditë

Vetmia shpallet shqetësim global për shëndetin publik, më e rrezikshme se pirja e 15 cigareve në ditë

Psikologji
Dhjetë mënyra natyrale për ta reduktuar ankthin

Dhjetë mënyra natyrale për ta reduktuar ankthin

Këshilla mjekësore
A e dini çfarë është çrregullimi afektiv sezonal dhe si ta dalloni atë

A e dini çfarë është çrregullimi afektiv sezonal dhe si ta dalloni atë

Shëndetësi Lajme
Meta akuzohet për mashtrim të opinionit, rrjeti social kontribuon në krizën e shëndetit mendor tek të rinjtë

Meta akuzohet për mashtrim të opinionit, rrjeti social kontribuon në krizën e shëndetit mendor tek të rinjtë

Media Sociale
Ka nisur sezoni i sëmundjes që prek miliona njerëz

Ka nisur sezoni i sëmundjes që prek miliona njerëz

Këshilla mjekësore
A shkojnë ‘psikologët te psikologët’ për konsulta – tregon psikoterapistja Qenaj-Sejdiu

A shkojnë ‘psikologët te psikologët’ për konsulta – tregon psikoterapistja Qenaj-Sejdiu

Shëndetësi
Traumat, ankthi e depresioni – psikologia Antigona Sejdiu tregon se si manifestohen këto çrregullime

Traumat, ankthi e depresioni – psikologia Antigona Sejdiu tregon se si manifestohen këto çrregullime

Shëndetësi
Çfarë tregon rrëmuja e dhomës për shëndetin tuaj mendor

Çfarë tregon rrëmuja e dhomës për shëndetin tuaj mendor

Të tjera
Me krahasimin e fotografive, Amy Schumer i këshillon të rinjtë që të kujdesen për shëndetin e tyre

Me krahasimin e fotografive, Amy Schumer i këshillon të rinjtë që të kujdesen për shëndetin e tyre

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Depresioni, ankthi, e bullizmi në shkolla – psikologia Sejdiu flet për rëndësinë e shëndetit mendor

Depresioni, ankthi, e bullizmi në shkolla – psikologia Sejdiu flet për rëndësinë e shëndetit mendor

Kosovë
Efektiviteti i kafesë në zvogëlimin e rrezikut për dy gjendje të shëndetit mendor

Efektiviteti i kafesë në zvogëlimin e rrezikut për dy gjendje të shëndetit mendor

Psikologji
Pse Selena Gomez thotë se e shmang dhomën e gjumit në ditët e rënduara psikologjikisht

Pse Selena Gomez thotë se e shmang dhomën e gjumit në ditët e rënduara psikologjikisht

Psikoprofil
Pasojat nga COVID-19 dhe variantet e tij: Kuptimi i ndikimit fizik, oral dhe psikologjik

Pasojat nga COVID-19 dhe variantet e tij: Kuptimi i ndikimit fizik, oral dhe psikologjik

Këshilla mjekësore
Një truk i thjeshtë me limon mund të ndihmojë gjatë sulmeve të panikut

Një truk i thjeshtë me limon mund të ndihmojë gjatë sulmeve të panikut

Psikologji
Ylli i Mallorcas flet për problemet me shëndetin mendor, thotë se nuk ka dashur të takojë as fëmijët dhe gruan e tij

Ylli i Mallorcas flet për problemet me shëndetin mendor, thotë se nuk ka dashur të takojë as fëmijët dhe gruan e tij

La Liga
Birra është më e mirë se probiotikët

Birra është më e mirë se probiotikët

Ushqim i shëndetshëm
Ngritja e temperaturës për vetëm një gradë mund të ndikojë në shëndetin tuaj mendor

Ngritja e temperaturës për vetëm një gradë mund të ndikojë në shëndetin tuaj mendor

Lifestyle
Mediat sociale mund të jenë të dëmshme për fëmijët – po aq sa duhani apo bixhozi

Mediat sociale mund të jenë të dëmshme për fëmijët – po aq sa duhani apo bixhozi

Devi Sridhar


mob5