LAJMI I FUNDIT:

Shëndeti i zemrës

52 Artikuj

Përmirësimet që do t’i ndjeni në trupin tuaj nëse hiqni dorë nga pijet energjike

Përmirësimet që do t’i ndjeni në trupin tuaj nëse hiqni dorë nga pijet energjike

Këshilla mjekësore
Larja me ujë të ngrohtë për zemër të fortë

Larja me ujë të ngrohtë për zemër të fortë

Shëndetësi Lajme
Kohëzgjatja e nevojshme e gjumit dhe ndikimi në shëndet

Kohëzgjatja e nevojshme e gjumit dhe ndikimi në shëndet

Shëndetësi Lajme
‘Duhet ndalur’ – Profesori paralajmëron kundër marrjes së suplementeve minerale ‘të këqija’ për zemrën

‘Duhet ndalur’ – Profesori paralajmëron kundër marrjes së suplementeve minerale ‘të këqija’ për zemrën

Shëndetësi Lajme
Studimi tregon si ndikon mungesa e parave në zemrën tonë 

Studimi tregon si ndikon mungesa e parave në zemrën tonë 

Shëndetësi Lajme
Katër arsye pse duhet të bëni një sy gjumë pasdite

Katër arsye pse duhet të bëni një sy gjumë pasdite

Këshilla mjekësore
Nga vaksinat dhe modifikimi i gjeneve te trajtimi i malaries – inovacionet më të rëndësishme mjekësore gjatë vitit 2021

Nga vaksinat dhe modifikimi i gjeneve te trajtimi i malaries – inovacionet më të rëndësishme mjekësore gjatë vitit 2021

Laura Sekiraqa
Krejt mënyrat se si Apple Watch 6 ju bën më të shëndetshëm dhe mund t’jua shpëtojë jetën

Krejt mënyrat se si Apple Watch 6 ju bën më të shëndetshëm dhe mund t’jua shpëtojë jetën

Gjirafa50
Kjo pije mund të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve të përsëritura të zemrës me 50 për qind

Kjo pije mund të zvogëlojë rrezikun e sëmundjeve të përsëritura të zemrës me 50 për qind

Shëndetësi Lajme
Kjo është mënyra se si duhet të strukturoni dietën tuaj për të parandaluar sëmundjet e zemrës

Kjo është mënyra se si duhet të strukturoni dietën tuaj për të parandaluar sëmundjet e zemrës

Dietë
Konsumimi i çajit dhe shëndeti i zemrës

Konsumimi i çajit dhe shëndeti i zemrës

Shëndetësi Lajme
Mënyra si e mbron vaji i ullirit zemrën

Mënyra si e mbron vaji i ullirit zemrën

Të njohim produktet
Ky është pozicioni më i mirë i gjumit për ta mbajtur zemrën tuaj të shëndetshme dhe të fortë

Ky është pozicioni më i mirë i gjumit për ta mbajtur zemrën tuaj të shëndetshme dhe të fortë

Shëndetësi Lajme
Për të nisur ditën shëndetshëm, konsumoni mollë në mëngjes

Për të nisur ditën shëndetshëm, konsumoni mollë në mëngjes

Shendetesi
Gjumi i pamjaftueshëm apo gjumi i tepërt e bën zemrën më të vjetër se njeriu? Ja sa duhet të flini

Gjumi i pamjaftueshëm apo gjumi i tepërt e bën zemrën më të vjetër se njeriu? Ja sa duhet të flini

Shëndetësi Lajme
Klinika Digjitale ofron pajisjen më të re në botë për monitorimin 24-orësh të zemrës

Klinika Digjitale ofron pajisjen më të re në botë për monitorimin 24-orësh të zemrës

Shëndetësi Lajme
E habitshme, por e vërtetë! Cikli i parë menstrual ndikon në shëndetin e zemrës suaj

E habitshme, por e vërtetë! Cikli i parë menstrual ndikon në shëndetin e zemrës suaj

Këshilla dhe arsye
Ushqimi si ilaç: Pesë arsye pse mandarinat janë shumë të shëndetshme

Ushqimi si ilaç: Pesë arsye pse mandarinat janë shumë të shëndetshme

Nutricion
Dietat mesdhetare e reduktojnë rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Dietat mesdhetare e reduktojnë rrezikun e sëmundjeve të zemrës

Nutricion
Zbuloni nëse keni PROBLEM ME ZEMËR vetëm duke i PREKUR GISHTAT!

Zbuloni nëse keni PROBLEM ME ZEMËR vetëm duke i PREKUR GISHTAT!

Të tjera
Si ndikon vetmia te njeriu?

Si ndikon vetmia te njeriu?

Lifestyle
Konsumues të rregullt të alkoolit, por me rrahje të çrregullta të zemrës?

Konsumues të rregullt të alkoolit, por me rrahje të çrregullta të zemrës?

Këshilla mjekësore
Rutina me ushtrime JOGA që do t’ju bëjë më të lumtur për 15 minuta (Video)

Rutina me ushtrime JOGA që do t’ju bëjë më të lumtur për 15 minuta (Video)

Joga
STUDIMI i ri thotë se NJË GOTË VERË është EKUIVALENTE me NJË ORË NË PALESTËR

STUDIMI i ri thotë se NJË GOTË VERË është EKUIVALENTE me NJË ORË NË PALESTËR

Shëndetësi Lajme