LAJMI I FUNDIT:

Shaip Kamberi

196 Artikuj

Kamberi: Vetmenaxhim edhe për shqiptarët në Serbi, sikur për serbët në Kosovë

Kamberi: Vetmenaxhim edhe për shqiptarët në Serbi, sikur për serbët në Kosovë

Lugina
Përfaqësuesit e Luginës pas takimit me Hill: Shqiptarëve po u bëhet diskriminim shtetëror

Përfaqësuesit e Luginës pas takimit me Hill: Shqiptarëve po u bëhet diskriminim shtetëror

Kosovë
Kamberi: Raporti i DASH-it godet ashpër Serbinë për diskriminimin sistematik ndaj shqiptarëve

Kamberi: Raporti i DASH-it godet ashpër Serbinë për diskriminimin sistematik ndaj shqiptarëve

Kosovë
Kongresmenët amerikanë i shkruajnë Sekretarit Blinken, kërkojnë të drejta të barabarta për shqiptarët në Serbi, sikurse për serbët në Kosovë

Kongresmenët amerikanë i shkruajnë Sekretarit Blinken, kërkojnë të drejta të barabarta për shqiptarët në Serbi, sikurse për serbët në Kosovë

Lugina
Nuk e nënshkroi deklaratën ku kërkohen të drejtat e shqiptarëve të Luginës, Arifi: Kjo u bë për konsum politik nga Shaip Kamberi e Ragmi Mustafi

Nuk e nënshkroi deklaratën ku kërkohen të drejtat e shqiptarëve të Luginës, Arifi: Kjo u bë për konsum politik nga Shaip Kamberi e Ragmi Mustafi

Jehona Hulaj
Kamberi në Washington: Kërkuam që shqiptarët e Luginës të jenë në agjendën e politikës së jashtme të SHBA-së dhe pjesë e dialogut

Kamberi në Washington: Kërkuam që shqiptarët e Luginës të jenë në agjendën e politikës së jashtme të SHBA-së dhe pjesë e dialogut

Lugina
Brifing në Senatin Amerikan për delegacionin nga Lugina e Preshevës

Brifing në Senatin Amerikan për delegacionin nga Lugina e Preshevës

Lugina
Përfaqësuesit e Luginës nisën për në ShBA, nesër para Senatit

Përfaqësuesit e Luginës nisën për në ShBA, nesër para Senatit

Lugina
Me ndihmën e Kosovës, delegacioni i Luginës së Preshevës udhëton në Uashington

Me ndihmën e Kosovës, delegacioni i Luginës së Preshevës udhëton në Uashington

Lugina
“Nuk do të kuptosh asnjëherë kur do të vij për kokën tënde”, Shaip Kamberi kërcënohet me jetë

“Nuk do të kuptosh asnjëherë kur do të vij për kokën tënde”, Shaip Kamberi kërcënohet me jetë

Kosovë
Pas takimit me Kurtin, deputetët shqiptarë e boshnjakë në Parlamentin serb priten nga ambasadori amerikan në Beograd

Pas takimit me Kurtin, deputetët shqiptarë e boshnjakë në Parlamentin serb priten nga ambasadori amerikan në Beograd

Kosovë
Kamberi dorëzon në Kuvendin e Serbisë propozimin për përdorimin e lirë të flamurit shqiptar

Kamberi dorëzon në Kuvendin e Serbisë propozimin për përdorimin e lirë të flamurit shqiptar

Kosovë
Kamberi, Vuçiqit për Kurtin: E arrestuat kur ishte i ri, tash është kryeministër me të cilin duhet patjetër të arrini marrëveshje

Kamberi, Vuçiqit për Kurtin: E arrestuat kur ishte i ri, tash është kryeministër me të cilin duhet patjetër të arrini marrëveshje

Kosovë
Deputeti Kamberi për seancën e Parlamentit të Serbisë: Rrëmujë dhe albanofobi

Deputeti Kamberi për seancën e Parlamentit të Serbisë: Rrëmujë dhe albanofobi

Kosovë
Kamberi letër Escobarit: Lugina të përfshihet në dialog

Kamberi letër Escobarit: Lugina të përfshihet në dialog

Kosovë
Kamberi e quan Serbinë shtet fashist: Prishtina e Tirana të jenë më të pranishme në Luginë

Kamberi e quan Serbinë shtet fashist: Prishtina e Tirana të jenë më të pranishme në Luginë

Lugina
​Arifi akuzon LVV-në: Po e shfrytëzon pushtetin për të shtrirë programin politik në Luginë

​Arifi akuzon LVV-në: Po e shfrytëzon pushtetin për të shtrirë programin politik në Luginë

Lugina
Kamberi: Serbia është zjarrvënësi në Ballkan, vetëm SHBA mund t’ia ndërpres aventurën

Kamberi: Serbia është zjarrvënësi në Ballkan, vetëm SHBA mund t’ia ndërpres aventurën

Kosovë
PVD e Shaip Kamberit shpall fitoren në zgjedhjet për Këshillin Nacional të Shqiptarëve

PVD e Shaip Kamberit shpall fitoren në zgjedhjet për Këshillin Nacional të Shqiptarëve

Lugina
Kamberi: Serbia do të vazhdojë të mbetet problemi serioz i qetësimit të Ballkanit Perëndimor

Kamberi: Serbia do të vazhdojë të mbetet problemi serioz i qetësimit të Ballkanit Perëndimor

Kosovë
Shqiptarët e Luginës kërkojnë që të jenë pjesë e marrëveshjes Kosovë-Serbi

Shqiptarët e Luginës kërkojnë që të jenë pjesë e marrëveshjes Kosovë-Serbi

Lugina
Osmani pret në takim përfaqësuesit nga Presheva, Bujanoci dhe Medvegja

Osmani pret në takim përfaqësuesit nga Presheva, Bujanoci dhe Medvegja

Kosovë
Kamberi u kërkon shqiptarëve të Luginës të regjistrohen: Jemi në fazën finale

Kamberi u kërkon shqiptarëve të Luginës të regjistrohen: Jemi në fazën finale

Kosovë
Vizita e përfaqësuesve të Luginës në SHBA, Kamberi: Kërkuam të jemi të barbartë, jo standarde të dyfishta në trajtimin e pakicave

Vizita e përfaqësuesve të Luginës në SHBA, Kamberi: Kërkuam të jemi të barbartë, jo standarde të dyfishta në trajtimin e pakicave

Lugina