LAJMI I FUNDIT:

Shafrani

43 Artikuj

Soda e bikarbonatit dhe limoni dëmtojnë dhëmbët!

Soda e bikarbonatit dhe limoni dëmtojnë dhëmbët!

Të njohim produktet
Ngritja e bilirubinës në gjak: Çfarë do të thotë dhe si ndihmohet?

Ngritja e bilirubinës në gjak: Çfarë do të thotë dhe si ndihmohet?

Këshilla mjekësore
Pija e cila i çmend femrat për seks: Receta kontroverse indiane për plleshmëri!

Pija e cila i çmend femrat për seks: Receta kontroverse indiane për plleshmëri!

Mjekësi alternative
Për kujtesë më të mirë rekomandohen këto erëza

Për kujtesë më të mirë rekomandohen këto erëza

Kujtesa
Dy përbërës natyrorë ofrojnë zgjidhje për poret e mbyllura

Dy përbërës natyrorë ofrojnë zgjidhje për poret e mbyllura

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Bima më e shtrenjtë në botë rritet edhe në Shqipëri

Bima më e shtrenjtë në botë rritet edhe në Shqipëri

Shqipëri
Tri super ushqimet kundër kancerit dhe diabetit: Përzieni bashkë për ta krijuar ilaçin më të fuqishëm në planet! (RECETA)

Tri super ushqimet kundër kancerit dhe diabetit: Përzieni bashkë për ta krijuar ilaçin më të fuqishëm në planet! (RECETA)

Mjekësi alternative
Kardiologu Roman Koteler thotë: Kjo erëz mbron shëndetin e zemrës dhe pengon infarktin!

Kardiologu Roman Koteler thotë: Kjo erëz mbron shëndetin e zemrës dhe pengon infarktin!

Shëndetësi Lajme
Ushqimet që duhet t’i konsumoni për ta larguar dhimbjen e nyejve

Ushqimet që duhet t’i konsumoni për ta larguar dhimbjen e nyejve

Nutricion
A është shafrani i Indisë ilaçi natyral që lufton Alzheimerin: Çka thonë studimet e fundit?

A është shafrani i Indisë ilaçi natyral që lufton Alzheimerin: Çka thonë studimet e fundit?

Shëndetësi Lajme
Pini këtë përzierje një orë pa gjumit dhe përfitimet do të jenë të jashtëzakonshme

Pini këtë përzierje një orë pa gjumit dhe përfitimet do të jenë të jashtëzakonshme

Mjekësi alternative
Mbajeni këtë përzierje në fytyrë 15 minuta: Vetëm dy përbërës për ten perfekt!

Mbajeni këtë përzierje në fytyrë 15 minuta: Vetëm dy përbërës për ten perfekt!

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Dëshmohet shkencërisht: Shafrani e ulë sheqerin në gjak tek ata me tip 2 të diabetit

Dëshmohet shkencërisht: Shafrani e ulë sheqerin në gjak tek ata me tip 2 të diabetit

Këshilla mjekësore
Mrekullitë që i ndodhin trupit kur pini ujë me limon dhe shafran

Mrekullitë që i ndodhin trupit kur pini ujë me limon dhe shafran

Mjekësi alternative
Limonadë shafrani për ta larguar depresionin dhe stresin

Limonadë shafrani për ta larguar depresionin dhe stresin

Mjekësi alternative
Çaji me xhenxhefil dhe shafran – pijeni para se të flini dhe asnjëherë nuk do të zgjoheni të lodhur

Çaji me xhenxhefil dhe shafran – pijeni para se të flini dhe asnjëherë nuk do të zgjoheni të lodhur

Mjekësi alternative
Vetëm 1 gram shafran në ditë mund të bëjë mrekulli për trurin dhe memorien

Vetëm 1 gram shafran në ditë mund të bëjë mrekulli për trurin dhe memorien

Kujtesa
Çaji i xhenxhefilit: I shkrinë gurët në veshka, e pastron mëlçinë dhe i zvogëlon dhimbjet e nyejve

Çaji i xhenxhefilit: I shkrinë gurët në veshka, e pastron mëlçinë dhe i zvogëlon dhimbjet e nyejve

Mjekësi alternative
Shafrani me mjaltë: Antibiotiku i fuqishëm për të cilin as doktorët s’kanë shpjegim

Shafrani me mjaltë: Antibiotiku i fuqishëm për të cilin as doktorët s’kanë shpjegim

Mjekësi alternative
Shafrani është çelësi për një jetë më të gjatë

Shafrani është çelësi për një jetë më të gjatë

Nutricion
Tri erëzat që përshpejtojnë dobësimin

Tri erëzat që përshpejtojnë dobësimin

Shëndetësi Lajme
Erëza shëruese të cilat çdo gjelle ia përmirëson shijen: Pesë mënyra se si ta përdorni shafranin!

Erëza shëruese të cilat çdo gjelle ia përmirëson shijen: Pesë mënyra se si ta përdorni shafranin!

Të njohim produktet
Mrekullia e ekstraktit të lëngshëm nga Shafrani i Indisë

Mrekullia e ekstraktit të lëngshëm nga Shafrani i Indisë

Mjekësi alternative
Mbilli në shtëpi lulet e sezonit

Mbilli në shtëpi lulet e sezonit

Lule