LAJMI I FUNDIT:

Senati amerikan

94 Artikuj

Brifing në Senatin Amerikan për delegacionin nga Lugina e Preshevës

Brifing në Senatin Amerikan për delegacionin nga Lugina e Preshevës

Lugina
Senatorja amerikane bllokon ligjin për të mbyllur afatin e taksave për veturat elektrike

Senatorja amerikane bllokon ligjin për të mbyllur afatin e taksave për veturat elektrike

Auto Lajme
Vizita e liderëve opozitarë në SHBA, mesazh për Kurtin

Vizita e liderëve opozitarë në SHBA, mesazh për Kurtin

Kosovë
SHBA, projektligj për të frenuar aktivitetet destabilizuese në Ballkanin Perëndimor

SHBA, projektligj për të frenuar aktivitetet destabilizuese në Ballkanin Perëndimor

Kosovë
Senati mbështet me shumicë dërrmuese anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO

Senati mbështet me shumicë dërrmuese anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO

Nga Bota
Akuza për komplot për udhëheqësit e “Proud Boys”, grupit që sulmoi ndërtesën e senatit në Washington

Akuza për komplot për udhëheqësit e “Proud Boys”, grupit që sulmoi ndërtesën e senatit në Washington

Amerika
Biden thotë ‘mjaft’ – kërkon veprim nga Kongresi amerikan në lidhje dhunën e shkaktuar nga armët

Biden thotë ‘mjaft’ – kërkon veprim nga Kongresi amerikan në lidhje dhunën e shkaktuar nga armët

Amerika
Senati amerikan bllokon ligjin për të drejtat e abortit

Senati amerikan bllokon ligjin për të drejtat e abortit

Amerika
Osmani takime në Senatin amerikan, diskutohet për anëtarësimin e Kosovës në NATO

Osmani takime në Senatin amerikan, diskutohet për anëtarësimin e Kosovës në NATO

Kosovë
Senati amerikan mbështet masën për ta ndihmuar Ukrainën – masë kjo që nuk është parë nga Lufta e Dytë Botërore

Senati amerikan mbështet masën për ta ndihmuar Ukrainën – masë kjo që nuk është parë nga Lufta e Dytë Botërore

Amerika
Senati amerikan konfirmon Christopher Hillin ambasador të SHBA-së në Serbi

Senati amerikan konfirmon Christopher Hillin ambasador të SHBA-së në Serbi

Serbia
Shtetet e Bashkuara mund të aprovojnë ndihmën 10 miliardë dollarëshe për Ukrainën

Shtetet e Bashkuara mund të aprovojnë ndihmën 10 miliardë dollarëshe për Ukrainën

Evropa
Escobar për dialogun Kosovë-Serbi: Të dyja palët janë të barabarta, besojmë se marrëveshje duhet të përqendrohet në njohjen reciproke

Escobar për dialogun Kosovë-Serbi: Të dyja palët janë të barabarta, besojmë se marrëveshje duhet të përqendrohet në njohjen reciproke

Kosovë
Presidenca e Kosovës e mirëpret ​emërimin e Alice Albright kryeshefe të MCC-së

Presidenca e Kosovës e mirëpret ​emërimin e Alice Albright kryeshefe të MCC-së

Kosovë
“Putini nuk do të ndalet”: Paneli i Senatit amerikan është afër miratimit të ‘nënës së të gjitha sanksioneve’ kundër Rusisë

“Putini nuk do të ndalet”: Paneli i Senatit amerikan është afër miratimit të ‘nënës së të gjitha sanksioneve’ kundër Rusisë

Nga Bota
Ndërron jetë Harry Reid, ish-lideri i Demokratëve në Senatin amerikan humb betejën katërvjeçare ndaj kancerit në pankreas

Ndërron jetë Harry Reid, ish-lideri i Demokratëve në Senatin amerikan humb betejën katërvjeçare ndaj kancerit në pankreas

Amerika
SHBA-ja ndan 300 milionë dollarë ndihmë për Ushtrinë e Ukrainës

SHBA-ja ndan 300 milionë dollarë ndihmë për Ushtrinë e Ukrainës

Evropa
Osmani në Kanada takon delegacionin e Senatit amerikan: Kosova aleat i palëkundur i SHBA-ve

Osmani në Kanada takon delegacionin e Senatit amerikan: Kosova aleat i palëkundur i SHBA-ve

Kosovë
Emigranti shqiptar sfidon liderin e demokratëve në Senatin amerikan

Emigranti shqiptar sfidon liderin e demokratëve në Senatin amerikan

Amerika
Osmani publikon letrën e radhës falënderuese nga SHBA, për rolin e Kosovës gjatë luftës në Afganistan

Osmani publikon letrën e radhës falënderuese nga SHBA, për rolin e Kosovës gjatë luftës në Afganistan

Kosovë
Denoncuesja e Facebookut do t’i kërkojë Senatit amerikan të rregullojë kompaninë

Denoncuesja e Facebookut do t’i kërkojë Senatit amerikan të rregullojë kompaninë

Amerika
Senati amerikan nuk miraton rritjen e kufirit të borxhit federal

Senati amerikan nuk miraton rritjen e kufirit të borxhit federal

Botë
Komiteti për Punë të Jashtme i Senatit amerikan: Mirënjohës Kosovës dhe Shqipërisë për gatishmërinë e treguar për strehimin e afganëve

Komiteti për Punë të Jashtme i Senatit amerikan: Mirënjohës Kosovës dhe Shqipërisë për gatishmërinë e treguar për strehimin e afganëve

Politikë
Presidenti Biden do të investoj 2.3 trilionë dollarë në infrastrukturë, pritet të hapen miliona vende të reja pune

Presidenti Biden do të investoj 2.3 trilionë dollarë në infrastrukturë, pritet të hapen miliona vende të reja pune

Botë