LAJMI I FUNDIT:

Sëmundjet

121 Artikuj

Shkrije kripën në ujë dhe zhyti shputat: Terapi e lirë dhe e magjishme e mjekësisë kineze kundër sëmundjeve

Shkrije kripën në ujë dhe zhyti shputat: Terapi e lirë dhe e magjishme e mjekësisë kineze kundër sëmundjeve

Mjekësi alternative
Sa më shumë aq më mirë: 10 sëmundje të cilat i shëron më mirë seksi sesa tabletat

Sa më shumë aq më mirë: 10 sëmundje të cilat i shëron më mirë seksi sesa tabletat

Intimitet dhe Pasion
Të lexosh artikujt mbi shëndetin, të bën të ndjehesh i sëmurë

Të lexosh artikujt mbi shëndetin, të bën të ndjehesh i sëmurë

Shëndetësi Lajme
Panxhari i kuq dhe dardha bashkë shërojnë pesë sëmundje: Kur përgatiten sipas kësaj recete!

Panxhari i kuq dhe dardha bashkë shërojnë pesë sëmundje: Kur përgatiten sipas kësaj recete!

Mjekësi alternative
Cilat sëmundje janë të lidhura me muajin e lindjes

Cilat sëmundje janë të lidhura me muajin e lindjes

Shëndetësi Lajme
Prania e luleve në vend të punës e pastron ajrin dhe ju mban larg sëmundjeve

Prania e luleve në vend të punës e pastron ajrin dhe ju mban larg sëmundjeve

Këshilla mjekësore
Mund të merrni sëmundje nga mjekra e partnerit tuaj?

Mund të merrni sëmundje nga mjekra e partnerit tuaj?

Shëndetësi Lajme
70 për qind e britanikëve e përdorin Google për ta diagnostikuar veten dhe për t’i trajtuar sëmundjet minore

70 për qind e britanikëve e përdorin Google për ta diagnostikuar veten dhe për t’i trajtuar sëmundjet minore

Shëndetësi Lajme
Asnjëherë nuk bën ta hani ushqimin ku ka prekur miza, sepse ato bartin qindra baktere

Asnjëherë nuk bën ta hani ushqimin ku ka prekur miza, sepse ato bartin qindra baktere

Të tjera
KEK-u shkatërron shëndetin e banorëve të Obiliqit: Këtë vit shënohen 12 mijë raste të fëmijëve të sëmurë

KEK-u shkatërron shëndetin e banorëve të Obiliqit: Këtë vit shënohen 12 mijë raste të fëmijëve të sëmurë

Shëndetësi
Sëmundjet të cilat mund t’i mjekoni me ushqime

Sëmundjet të cilat mund t’i mjekoni me ushqime

Ushqim i shëndetshëm
Si ta kuptoni nëse bebja është sëmurë seriozisht

Si ta kuptoni nëse bebja është sëmurë seriozisht

Bebja këtu
Si formohen sëmundjet me temperaturë të lartë?

Si formohen sëmundjet me temperaturë të lartë?

Këshilla mjekësore
Njihuni me 10 sëmundjet më të “dhimbshme” të njeriut

Njihuni me 10 sëmundjet më të “dhimbshme” të njeriut

Këshilla mjekësore
Testi i thjeshtë i erës së gojës për diagnostikim të hershëm të sëmundjes fatale

Testi i thjeshtë i erës së gojës për diagnostikim të hershëm të sëmundjes fatale

Shëndetësi Lajme
Forcojeni sistemin e imunitetit të foshnjës me ushqimin e duhur

Forcojeni sistemin e imunitetit të foshnjës me ushqimin e duhur

Për nënat
​Miqësia, ilaçi kundër sëmundjeve

​Miqësia, ilaçi kundër sëmundjeve

Të tjera
Pse nuk duhet ta puthni qenin tuaj

Pse nuk duhet ta puthni qenin tuaj

Kujdesi për kafshët
Këto janë pasojat e mungesës së gjumit

Këto janë pasojat e mungesës së gjumit

Këshilla mjekësore
Klinika e Sëmundjeve Infektive në Shkup sëmundjen “Hepatiti C” do ta trajtojë në mënyrë moderne

Klinika e Sëmundjeve Infektive në Shkup sëmundjen “Hepatiti C” do ta trajtojë në mënyrë moderne

Bashkim Iljazi
Diagnostikimi i sëmundjeve të rralla me sistemin “Watson” (Video)

Diagnostikimi i sëmundjeve të rralla me sistemin “Watson” (Video)

Shëndetësi Lajme
Jeni ftohur apo jeni me grip? Duke ngrënë më shumë, do të shëroheni më shpejt

Jeni ftohur apo jeni me grip? Duke ngrënë më shumë, do të shëroheni më shpejt

Këshilla mjekësore
Amerikanët i thonë ‘shkopi i parajsës’, japonezët e quajnë ‘bima e pavdekësisë’ – kjo është bima magjike që shëron të gjitha sëmundjet

Amerikanët i thonë ‘shkopi i parajsës’, japonezët e quajnë ‘bima e pavdekësisë’ – kjo është bima magjike që shëron të gjitha sëmundjet

Mjekësi alternative
A jeni person që vazhdimisht sëmureni? Ky është ilaçi që do t’ju ndihmojë, por nuk do t’ju pëlqejë…

A jeni person që vazhdimisht sëmureni? Ky është ilaçi që do t’ju ndihmojë, por nuk do t’ju pëlqejë…

Këshilla mjekësore