LAJMI I FUNDIT:

Seanca Plenare

46 Artikuj

“Mos u merakos ti për këtë punë”, përgjigja e Konjufcës ndaj Zemajt shkakton të qeshura në Kuvend

“Mos u merakos ti për këtë punë”, përgjigja e Konjufcës ndaj Zemajt shkakton të qeshura në Kuvend

Kosovë
Lista Serbe mungon në Kuvend, Konjufca: Janë në Beograd

Lista Serbe mungon në Kuvend, Konjufca: Janë në Beograd

Kosovë
Kuvendi s’ka kuorum për votimin e Projektligjit për Qeverinë dhe Noterinë

Kuvendi s’ka kuorum për votimin e Projektligjit për Qeverinë dhe Noterinë

Kosovë
Mblidhet Kryesia e Kuvendit të Kosovës, shqyrton disa nga pikat e seancave të kaluara

Mblidhet Kryesia e Kuvendit të Kosovës, shqyrton disa nga pikat e seancave të kaluara

Politikë
Përfundon seanca e parë e Kuvendit për sesionin vjeshtor, e njëjta vazhdon javën e ardhshme

Përfundon seanca e parë e Kuvendit për sesionin vjeshtor, e njëjta vazhdon javën e ardhshme

Kosovë
Kryesia e Kuvendit mblidhet të hënën

Kryesia e Kuvendit mblidhet të hënën

Kosovë
Kuvendi e vazhdon sot seancën, mban edhe një tjetër të rregullt

Kuvendi e vazhdon sot seancën, mban edhe një tjetër të rregullt

Kosovë
Kuvendi i Kosovës mblidhet sot për të vazhduar 12 pikat e papërfunduara, përfshirë debatin për vizat

Kuvendi i Kosovës mblidhet sot për të vazhduar 12 pikat e papërfunduara, përfshirë debatin për vizat

Kosovë
Nis seanca e Kuvendit, s’ka kuorum të mjaftueshëm për vendimmarrje

Nis seanca e Kuvendit, s’ka kuorum të mjaftueshëm për vendimmarrje

Kosovë
Puna e Kuvendit, deputetët nënshkruhen në listat e pjesëmarrjes por nuk qëndrojnë në seancë dhe deri në përfundimin e saj  

Puna e Kuvendit, deputetët nënshkruhen në listat e pjesëmarrjes por nuk qëndrojnë në seancë dhe deri në përfundimin e saj  

Kosovë
Në mungesë kuorumi përfundon seanca e Kuvendit

Në mungesë kuorumi përfundon seanca e Kuvendit

Kosovë
Tension në Kuvend – Konjufca thërret në takim nënkryetarët dhe shefat e grupeve parlamentare

Tension në Kuvend – Konjufca thërret në takim nënkryetarët dhe shefat e grupeve parlamentare

Politikë
Seanca e Kuvendit nis me një minutë heshtje në nderim të dëshmorëve

Seanca e Kuvendit nis me një minutë heshtje në nderim të dëshmorëve

Kosovë
Kuvendi nesër mban seancën e radhës, diskutohet edhe për ndryshimin e Kodit Civil që lejon martesat mes gjinisë së njëjtë

Kuvendi nesër mban seancën e radhës, diskutohet edhe për ndryshimin e Kodit Civil që lejon martesat mes gjinisë së njëjtë

Kosovë
​Përfundon seanca e Kuvendit

​Përfundon seanca e Kuvendit

Kosovë
S’ka kuorum, dështon të mbahet seanca e re e Kuvendit

S’ka kuorum, dështon të mbahet seanca e re e Kuvendit

Kosovë
Kuvendi mblidhet për pikat e papërfunduara të seancave të kaluara

Kuvendi mblidhet për pikat e papërfunduara të seancave të kaluara

Kosovë
Të hënën seanca e radhës e Kuvendit

Të hënën seanca e radhës e Kuvendit

Kosovë
Nesër vazhdon seanca e Kuvendit

Nesër vazhdon seanca e Kuvendit

Kosovë
Dështon përsëri mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, Konjufca thërret seancën për të enjten

Dështon përsëri mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, Konjufca thërret seancën për të enjten

Kosovë
Të martën e ardhshme Kuvendi mban seancë, do të bëhet shqyrtimi i 20 projektligjeve

Të martën e ardhshme Kuvendi mban seancë, do të bëhet shqyrtimi i 20 projektligjeve

Kosovë
Kuvendi mban sot seancën e parë për sesionin vjeshtor

Kuvendi mban sot seancën e parë për sesionin vjeshtor

Kosovë
Kuvendi vazhdon sot seancën e rregullt plenare

Kuvendi vazhdon sot seancën e rregullt plenare

Kosovë
​Kuvendi mblidhet në seancë të rregullt plenare

​Kuvendi mblidhet në seancë të rregullt plenare

Kosovë