LAJMI I FUNDIT:

Santos FC

55 Artikuj

Klubi i famshëm ra nga kategoria pas 111 vitesh themelimi, tifozët krijuan kaos të paparë në qytet

Klubi i famshëm ra nga kategoria pas 111 vitesh themelimi, tifozët krijuan kaos të paparë në qytet

Ligat tjera
“Tradhtia” për të cilën Vinicius Jr nuk shkoi te Barcelona edhe pse nënshkroi, agjenti zbulon situatën e tij dhe të Rodrygos

“Tradhtia” për të cilën Vinicius Jr nuk shkoi te Barcelona edhe pse nënshkroi, agjenti zbulon situatën e tij dhe të Rodrygos

La Liga
Mësohet arsyeja pse Pele nuk luajti kurrë për një klub evropian, Real Madridi e donte atë gjatë kulmit të karrierës

Mësohet arsyeja pse Pele nuk luajti kurrë për një klub evropian, Real Madridi e donte atë gjatë kulmit të karrierës

Ndërkombëtare
“Përpara Peles, futbolli ishte vetëm një sport”, Neymar i bën nderime emocionale legjendës braziliane

“Përpara Peles, futbolli ishte vetëm një sport”, Neymar i bën nderime emocionale legjendës braziliane

Ndërkombëtare
Neymar shpallet i pafajshëm, gjykata hedh poshtë akuzat për korrupsion dhe mashtrim në lidhje me transferimin te Barcelona

Neymar shpallet i pafajshëm, gjykata hedh poshtë akuzat për korrupsion dhe mashtrim në lidhje me transferimin te Barcelona

Ndërkombëtare
Neymar përballet me gjyq para Kupës së Botës: Autoritetet kërkojnë një dënim me dy vjet burg

Neymar përballet me gjyq para Kupës së Botës: Autoritetet kërkojnë një dënim me dy vjet burg

Ndërkombëtare
Momenti i pabesueshëm kur lojtari brazilian shpik një simulim për të fituar një penallti

Momenti i pabesueshëm kur lojtari brazilian shpik një simulim për të fituar një penallti

Ndërkombëtare
Juventusi arrin marrëveshje me Santosin, Kaio Jorge brenda pak ditësh zhvillon testet mjekësore

Juventusi arrin marrëveshje me Santosin, Kaio Jorge brenda pak ditësh zhvillon testet mjekësore

Serie A
Angelo Gabriel bëhet golashënuesi më i ri në historinë e Copa Libertadores

Angelo Gabriel bëhet golashënuesi më i ri në historinë e Copa Libertadores

Ndërkombëtare
Messi, Pele dhe Ronaldo – 11-të lojtarët me më së shumti gola në histori për një klub të vetëm

Messi, Pele dhe Ronaldo – 11-të lojtarët me më së shumti gola në histori për një klub të vetëm

Ndërkombëtare
Messi falënderon Pelen pas mesazhit urues për rekordin e arritur

Messi falënderon Pelen pas mesazhit urues për rekordin e arritur

Ndërkombëtare
Urimi i madh i Peles për Messin pas barazimit të rekordit nga argjentinasi

Urimi i madh i Peles për Messin pas barazimit të rekordit nga argjentinasi

Ndërkombëtare
Messi barazon rekordin e madh të Peles për golat e shënuar për një skuadër të vetme

Messi barazon rekordin e madh të Peles për golat e shënuar për një skuadër të vetme

La Liga
CAS-i detyron Santosin ta dëmshpërblejë Barcelonën për transferimin e Gabigolit te Interi

CAS-i detyron Santosin ta dëmshpërblejë Barcelonën për transferimin e Gabigolit te Interi

Ndërkombëtare
Ish-agjenti Ribeiro: Neymar u kërkua nga Chelsea, Bayerni, Juventusi dhe Real Madridi

Ish-agjenti Ribeiro: Neymar u kërkua nga Chelsea, Bayerni, Juventusi dhe Real Madridi

Ndërkombëtare
Hazard hyn në listën e 10 transferimeve më të shtrenjta në histori, Neymar mban fronin

Hazard hyn në listën e 10 transferimeve më të shtrenjta në histori, Neymar mban fronin

Ndërkombëtare
Presidenti i Santosit: Shpresoj që Neymari të transferohet te Real Madridi

Presidenti i Santosit: Shpresoj që Neymari të transferohet te Real Madridi

La Liga
Gabigol: Jam krenar që po lidhem me klube të shkëlqyera, por jam i lumtur gjithashtu që jam lojtar i Interit

Gabigol: Jam krenar që po lidhem me klube të shkëlqyera, por jam i lumtur gjithashtu që jam lojtar i Interit

Serie A
Atletico Madridi interesohet për Gabigolin

Atletico Madridi interesohet për Gabigolin

La Liga
Gabigol: Dua të kthehem te Interi, ta tregojë veten

Gabigol: Dua të kthehem te Interi, ta tregojë veten

Serie A
Gabigol edhe për një vit te Santosi

Gabigol edhe për një vit te Santosi

Serie A
Gabigol nuk ndalet me gola te Santosi, i katërti në katër ndeshje

Gabigol nuk ndalet me gola te Santosi, i katërti në katër ndeshje

Ligat tjera
Gabigol: Gabova kur u largova nga Santosi, jam i lumtur me rikthimin

Gabigol: Gabova kur u largova nga Santosi, jam i lumtur me rikthimin

Ndërkombëtare
Neymar: Jam i lumtur në PSG, thashethemet më lidhin me Realin që nga koha në Santos  

Neymar: Jam i lumtur në PSG, thashethemet më lidhin me Realin që nga koha në Santos  

Ligue 1