LAJMI I FUNDIT:

Sanna Marin

48 Artikuj

Pas humbjes në zgjedhje, Sanna Marin do të japë dorëheqjen nga posti i kryetares së partisë

Pas humbjes në zgjedhje, Sanna Marin do të japë dorëheqjen nga posti i kryetares së partisë

Evropa
Sanna Marin u mposht nga konservatorët e Finlandës në një garë të ngushtë

Sanna Marin u mposht nga konservatorët e Finlandës në një garë të ngushtë

Nga Bota
Lufta në Ukrainë, beteja intensive po zhvillohen në Bakhmut ndërsa Finlanda konsideron dërgimin e aeroplanëve luftarakë në Kiev

Lufta në Ukrainë, beteja intensive po zhvillohen në Bakhmut ndërsa Finlanda konsideron dërgimin e aeroplanëve luftarakë në Kiev

Nga Bota
Erdogan për anëtarësimin e Finlandës në NATO, por jo edhe për Suedinë – sot takohen liderët e dy vendeve nordike

Erdogan për anëtarësimin e Finlandës në NATO, por jo edhe për Suedinë – sot takohen liderët e dy vendeve nordike

Turqia
Kurti takoi kryeministren e Finlandës, biseduan për rritjen e numrit të ushtarëve finlandezë në Kosovë

Kurti takoi kryeministren e Finlandës, biseduan për rritjen e numrit të ushtarëve finlandezë në Kosovë

Kosovë
Kryeministrja finlandeze: Evropa do të ishte në telashe pa SHBA-në

Kryeministrja finlandeze: Evropa do të ishte në telashe pa SHBA-në

Evropa
Kryeministrja finlandeze e bindur se parlamenti do të mbështet ndërtimin e një gardhi në kufirin midis Finlandës dhe Rusisë

Kryeministrja finlandeze e bindur se parlamenti do të mbështet ndërtimin e një gardhi në kufirin midis Finlandës dhe Rusisë

Evropa
Marin thotë se mënyra për të përfunduar konflikti është që Rusia të “largohet” nga Ukraina

Marin thotë se mënyra për të përfunduar konflikti është që Rusia të “largohet” nga Ukraina

Evropa
“Ne do t’i mbijetojmë shantazhit të Rusisë dhe dimrit të gjatë”, thotë Sanna Marin para eurodeputetëve

“Ne do t’i mbijetojmë shantazhit të Rusisë dhe dimrit të gjatë”, thotë Sanna Marin para eurodeputetëve

Nga Bota
Baerbock për kryeministren finlandeze: Disa do të tronditen, por politikanët janë njerëz

Baerbock për kryeministren finlandeze: Disa do të tronditen, por politikanët janë njerëz

Evropa
Shoqja e kryeministres finlandeze u shfaq e shfrenuar edhe në Adriatik

Shoqja e kryeministres finlandeze u shfaq e shfrenuar edhe në Adriatik

Yjet
Modelja që kërceu me Sanna Marin e ka përfaqësuar Finlandën në ‘Miss Bota’ dhe ka bërë fotografi të papërshtatshme në rezidencën e saj

Modelja që kërceu me Sanna Marin e ka përfaqësuar Finlandën në ‘Miss Bota’ dhe ka bërë fotografi të papërshtatshme në rezidencën e saj

Po Flitet
Kryeministrja finlandeze gati sa nuk filloi të qajë: Unë jam vetëm njeri dhe ndonjëherë më mungon argëtimi

Kryeministrja finlandeze gati sa nuk filloi të qajë: Unë jam vetëm njeri dhe ndonjëherë më mungon argëtimi

Evropa
Kryeministrja finlandeze kërkon falje për imazhet e ndejës së fundit në rezidencën zyrtare

Kryeministrja finlandeze kërkon falje për imazhet e ndejës së fundit në rezidencën zyrtare

Evropa
Kryeministrja finlandeze sërish në qendër të kritikave pas publikimit të videos së re

Kryeministrja finlandeze sërish në qendër të kritikave pas publikimit të videos së re

Evropa
Kryeministrja finlandeze rezultoi negative në testin e drogës

Kryeministrja finlandeze rezultoi negative në testin e drogës

Evropa
Kryeministrja finlandeze u akuzua për videon ku shihet duke kënduar e vallëzuar me miqtë, por nuk është liderja e vetme që e bëri

Kryeministrja finlandeze u akuzua për videon ku shihet duke kënduar e vallëzuar me miqtë, por nuk është liderja e vetme që e bëri

Fun Lajme
U shfaqën të afërt në një klub nate në Helsinki, këngëtari Olavi Uusivirta mohon të ketë diçka më shumë me kryeministren finlandeze

U shfaqën të afërt në një klub nate në Helsinki, këngëtari Olavi Uusivirta mohon të ketë diçka më shumë me kryeministren finlandeze

Yjet
Kryeministrja finlandeze thotë se u testua për drogë pas reagimeve për dëfrimin e saj në një ndejë me miqtë

Kryeministrja finlandeze thotë se u testua për drogë pas reagimeve për dëfrimin e saj në një ndejë me miqtë

Evropa
Kryeministres finlandeze i kërkohet ta bëjë testin e drogës pas videove të publikuara nga ndejat

Kryeministres finlandeze i kërkohet ta bëjë testin e drogës pas videove të publikuara nga ndejat

Evropa
Kryeministrja finlandeze u kritikua për videon nga ndeja, ajo u përgjigj: Unë bëja gjëra të ligjshme

Kryeministrja finlandeze u kritikua për videon nga ndeja, ajo u përgjigj: Unë bëja gjëra të ligjshme

Evropa
Kryeministrja finlandeze feston me miqtë në një aheng, kritikohet ashpër nga qytetarët

Kryeministrja finlandeze feston me miqtë në një aheng, kritikohet ashpër nga qytetarët

Evropa
Kryeministrja e Finlandës befason përsëri me përzgjedhjen në veshje

Kryeministrja e Finlandës befason përsëri me përzgjedhjen në veshje

Modë
Presidenti kroat e la kryeministren e Finlandës të priste – ajo nuk e ‘çoi kohën kot’ – fjalët e saj rreth kësaj pritjeje

Presidenti kroat e la kryeministren e Finlandës të priste – ajo nuk e ‘çoi kohën kot’ – fjalët e saj rreth kësaj pritjeje

Kroacia